Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap eltemettük a kutyámat...

Tegnap eltemettük a kutyámat és borzasztóan fáj, nem is gondoltam hogy ennyire rossz lesz ha majd meghal. Hogy tudnám feldolgozni ezt?

Figyelt kérdés
17 éves volt, nagyon nehéz volt meghozni a döntést, de már szinte ő kérte hogy altassuk el. Folyamatosan sírok, de ez már akkor elkezdődött mikor még itt volt velünk és láttam hogy kínlódik, teljesen leépült testileg, lelkileg, szellemileg :-( Nem bírok semmire koncentrálni, fáj a lelkem, mindenem, mindig a kis élettelen teste lebeg a szemem előtt. Akit hasonlóan megviselt kutyája halála, hogy sikerült kilábalni belőle? Ha sikerült egyáltalán....
2014. máj. 28. 07:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Idővel jobban fogod magad érezni. Teljesen természetes, ha most így érzel, de eltelik pár hét, esetleg hónap, és jobban leszel. Valószínűleg mindig szomorú leszel, ha rá gondolsz, de nem fog annyira fájni, mint most!
2014. máj. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

A szöveg rossz lesz, de működhet.

Tartsatok "halotti tort". Üljetek össze egy sör/fröccs/kóla mellett és emlékezzetek rá, beszéljetek róla. Kicsit enyhíti a fájdalmat. Ha nagy vonalakban rendezted a soraidat egy másik kutya

2014. máj. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Örülj annak hogy ennyi ideig együtt lehettetek a végén pedig elbucsuzhattatok, szép élete volt ebben biztos vagyok, az én kutyusomat 6 évesen elütötték, még bucsuzni se tudtam tölle :(
2014. máj. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Nekem semmi más nem segített csak egy kiskutya. Valaki meg pont ezt nem bírná, hogy rögtön egy új kutyát vigyen haza.

Mindig más fajtát vettem, mint volt. Egy kiskutya nagyon leköti az embert, szinte nincs időd máson gondolkozni. Később sokszor volt összehasonlítgatás, meg "emlékszel, Pl. Morzsi ennyi idősen ezt rágta meg, ő is pont oda pisilt" stb. Ilyenkor már nem fáj annyira. Inkább csal mosolyogva emlékszünk rá.

2014. máj. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
* csak
2014. máj. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%
Meg kell gyászolni ugyanúgy, mint egy embert, ez hosszú folyamat lesz. Most nem tudod, nem akarod elfogadni, hogy nincs már, később lehet, hogy bűntudatod is lesz. Idővel majd képes leszel úgy nézni, hogy azt tettétek, ami neki a legjobb volt, még ha nektek nagyon fáj is :( Mindig azt hittem, hogy eutanáziapárti vagyok, de csak akkor szembesültem vele, hogy mennyire nehéz, amikor én is ilyen helyzetbe kerültem :( Sokan mondják, hogy ilyenkor az segít a legtöbbet, ha befogadsz egy másik kutyát, ez is egyéni dolog, én még öt hónap után sem érzem magamat készen rá.
2014. máj. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
61%
Tudom, hogy sablonszöveg, de az idő majd mindent begyógyít! Ne harcolj ellene, hogy fáj az elvesztése, nem tudsz mit csinálni ellene. Most még a kínlódása él benned, de kb. 2 év múlva már elmúlik a szomorúság érzése, csak a szép emlékek jönnek elő. És a világon annyi kutyus van még, lesz még, aki jó gazdira vágyik!!!
2014. máj. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Újíts be egy kiskutyát. Le lehet pontozni érte, de ő majd a bohóságával, életerejével összefoltozza az összetört szívedet.
2014. máj. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Majd az idő segít!

És lehetőleg csak jó dolgokra próbálj meg vissza emlékezni és ne a szenvedésére!

Ha már rosszul volt akkor ne izgulj!Most már biztosan jobb helyen van ahol örök zöld mezőkön futkorászhat!

Ha netán másik kutya később szóba jönne,akkor légyszíves nézz körbe a menhelyeken mert rengeteg nagyon aranyos blöki van akik nem érdemlik meg hogy gazdi nélkül végezzék a sintértelepen!

2014. máj. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
MI egy éve vesztettük el a kutyánkat. Szintén el kellett már altatni,mert nem nézhettük tovább ahogy szenved. Az utolsó napok voltak a legrosszabbak.Altatás után kicsit jobb lett,mert tudtam,hogy nem szenved tovább és jól döntöttünk. Aztán jött az üresség és a hiányérzet,hogy nem jön utánam,nem hallom kopogni a karmait,nem vár senki mikor megérkezünk. A héten jutottunk el oda,hogy jöhet az új kiskutya. Neked is idő kell, hogy megszokd a hiányát és nyitott lehess egy új kiskutyára.
2014. máj. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!