Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen nimfa papagájt vegyek?

Zoli0205 kérdése:

Milyen nimfa papagájt vegyek?

Figyelt kérdés

Párban szeretném tartani őket. Hímet vagy tojót? Kézzel neveltet vagy sem? Az jó ha veszek egy kézzel neveltet és egy nem kézzel neveltet? Ha nem kézzel nevelt ( fiatal pár hónapos) gyorsan meglehet szelídíteni? Hogy csináljam esetleg vegyek először egyet és szoktassam kézhez és majd utána vegyek mellé egy párt vagy egyből vegyek kettőt és úgy próbáljam. Személyes tapasztalatra vagyok kíváncsi :)

Válaszokat előre is köszönöm.



2014. jún. 3. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Tojót és hímet. Nem muszáj kézzel neveltet venni, megszelídül hamar a nem kézzel nevelt is, kivéve, ha állatboltból veszed mert akkor lehet jó sokáig idegbeteg marad. Egyszerre is vehetsz kettőt, úgy is meg lehet őket szelídíteni.
2014. jún. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi, várom a további tapasztalatokat .)
2014. jún. 4. 08:06
 3/7 A kérdező kommentje:
EGy kérdés lemaradt, mennyi az esélye annak hogy ha két külömböző helyről veszek egy tojó és egy hímet, hogy elfogadják egymást? (tenyésztőtöl gondoltam hogy veszek mert az állatkereskedésekről túl sok jót nem hallotam )
2014. jún. 4. 08:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha egy helyről vannak se biztos, hogy elfogadják egymást, ha külön helyről vannak is ugyanúgy elfogadják egymást egy idő után.

Szerintem egyszerre vedd a kettőt, könnyebben szelídül, ha az egyik bátrabb és hamarabb elfogad téged, a másik is "eltanulja" tőle. Nálam egy kézzelnevelt volt betéve 5-6 vad madár közé, pár nap alatt a kezemből evett mind..tehát elég egy szelid a csapatba, a legtöbb vad madár is eltanulja tőle.

A hímek dumálnak, fütyülnek egész nap, a tojók csak visítanak.

2014. jún. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintetek kb ekkora kalitka , ketrec elég a kettőnek?

100 hosszú 70 széles 150 magas

150 hosszú 70 széles 100 magas

Én ponthegesztett rácsból gondoltam. Többször persze kiengedném őket a szobában.

2014. jún. 4. 17:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb, annál jobb. A magasság nem lényeg, felesleges az 150 magas, elég a 100 is, lényeg a hossza és a szélesség, hogy tudjon repülni. A magas kalitkában csak fent ülnek a felső részben, nem tudják kihasználni a magasságot, nem helikopterek. :)
2014. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Most pár napon belül készítek egy 130 széles és 150 hosszú röpdét kintre. Ekkora röpdében lehet tartani 3db pár hullámost és egy pár nimfát? Egyelőre csak a hullámosok vannak meg de ha tarthatóak ekkorában akkor még szeretnék 2db nimfát is.
2014. okt. 10. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!