Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért csinálja ezt a kecskepap...

Gyümölcskosár kérdése:

Miért csinálja ezt a kecskepapi anya?

Figyelt kérdés
Van egy költőpár kecskepapink, gyönyörűek, még ők is fiatalok, egy évesek. 4 hete születtek bébik, 4 tojásból kettő maradt meg, elsőre szerintem nem rossz! AZ anya már 3 hetes koruktól nem eteti őket, az apa viszont szorgalmasan. Kérdéseim:1. normális, ha csak az apa eteti őket? 2. Az anya máris új fészket keres, gondolom újra tojásokat akar tenni, pedig még ezek a fiókák még ki sem repültek, nem túl gyors, ez egy kicsit az anyának? Még pihenni sem volt ideje, tudom, hogy nagyon szapora madarak, de nem gondoltam, hogy fiókák mellett, új tojásokat akar! Ja és még valami, csipkedi a kicsiket, ki akarja lökni őket a fészekből, mit tegyek? Köszi a válaszokat! Krisztina
2014. jún. 14. 00:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, és nagyon, nyugodt, kiegyensúlyozottak a szülök, puszikat kapok az orromra, meg a számra tölűk, tehát a viselkedésükkel nincs baj, igyekszünk, minden madárkáinknak, nyugodt körölményeket teremteni, és hát nagyon szeretjük őket, a férjem, is és a kát lányaim velem együtt madárbolondok! :)
2014. jún. 14. 01:08
 2/5 jucinene ***** válasza:
Szerintem normális mert ezeknél a madaraknál jellemző h a hím neveli és lehet h azért akarja kilökni az anya mert nem érzi h az övé lenne vagy érez rajta valamilyen más szagot vagy látta h (kiveszitek??) de ha ennyire ki akarja lökni adj neki egy másik kalitkát amíg fel nem nőnek a kicsik és aztán rakd őt vissza!!! Remélem segítettem Julcsi
2014. jún. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 jucinene ***** válasza:
Úgy értem én vok Julcsi
2014. jún. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Valóban kivesszük őket, de 3 hetes korukban sem etette már őket, pedig akkor még nem vettük ki őket. És érdekes, dajkáljuk őket, és a kisebbet mesterségesen is etetem , mert le van maradva a tesókájától, láb szétcsúszás miatt, őt tornáztatom is, és olyan kis édes, saját magától is tornáztatja a kis lábát, mióta én csinálom neki! :) Szerinted, megfog maradni, és helyrejöhet a lába? Probáltam neki összeköltözni a kis lábát, de nem tűrte!Drukkolj, hogy megmaradjon a picikém is! A nagyobbik gyönyörűen fejlődik, igazi kis rosszcsont 4 hetesen, neki már van gazdája, de csak juliusban adom neki oda. De az apa madár is érez rajtuk más illatot, akkor ő miért eteti? És az anyán látom,hogy nagyon akar csinálni másik fészket, pl: a polcokon szétrégott már egy csomó papirt, stb. Egyépként, igen sokat segitettél, köszönöm a válaszod! Szerinted meggyógyulhat a kisebbik, fejlődésben lemaradott, beteg lábú kis tesókája? Mert amúgy szépen eszik ő is! Ja van még egy nimfa lányom is, ő tiszta emberfüggő, folyton rajtunk lóg, nagyon cuki ő is! Bocsi, még egy kérdés! Nemsokára kapok egy tojó hullámos papit is ajándékba, külön kalitkája lessz, szerinted őt idővel összetehetem, a kecskepapival? Úgy tudom igen, csak előbb szokja meg az új helyét. Jól tudom? Ám volt már hullámosom is, nagy madarasak vagyunk, de összezárva még nem volt több fajta. A nimfalánnyal nemtudom majd csak egy szobába sem tenni, mert ő borzasztóan ebmberfüggő, mindig lóg valakin! :) De minden madárkánk szabadon repkedhet reggeltől, estig mindennap, nyugodt körülmények között vannak nevelve, ezért ez nem lehet az oka, az anya kecskepapi viselkedésének! Bocsi, hogy hosszúra nyúlt a levelem, várom további válaszaid! És persze másokét is! :) Köszi a segitséget, máris okosabb lettem :) Kriszti
2014. jún. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Még valami, az anya 3 hetes korukig etette őket, tehát addig nagyon jó anya volt! Kriszti
2014. jún. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!