Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 1 par hullamos papagaj rakhat...

Negroo9 kérdése:

1 par hullamos papagaj rakhat tojasokat illetve szaporodhat?

Figyelt kérdés
van egy 8 honapos him es egy 6 honapos nosteny papagajom...kivancsi lennek hogy raknak-e tojasokat vagy meg kell egy par papagaj mert ojant is hallottam hogy kell irigykedjenek egymasra:D

2014. jún. 25. 12:30
 1/5 anonim ***** válasza:

rakhatnak de kell nekik egy odú ahova fészket csinálnak meg

gondolom fűszálak bele

2014. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekunk 30par papagajunk volt. Volt nagytestu pl. Kragen kistestu pl.torpepapagaj, hullamos stb. Apa tenyèsztette őket. Egy odut csinált fábol es abba forgácsot rakott. Oda költöttek a párok.:)
2014. jún. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Már bocs de a kérdésed minden szavából ordít hogy fogalmad sincs az egészről. Miért nem elég a meglévő kettő????

Attól hogy nem kell hozzá engedély nem kell minden hobbiként tartott hullámos,nimfa,stb párt tenyésztésbe fogni. Így is túl sok van belőlük és több mint felük közel sem megfelelő tartási körülmények között sínylődik.


8 és 6 hónaposan még egyébként se állnak készen a szaporodásra. És nem a tenyésztés nem annyiból áll hogy odút adsz nekik és kész. Nem mindegy milyen az odú és mi van benne. Fontos az odú felrakása előtti felkészítés,stb. De az a legalapvetőbb hogy a tenyészpár nem egy 40x50cm-es kalitkában van hanem egy több méteres röpdében és van mégegy röpde is ahol a leválasztott fiókák lesznek.

Tehát a lényeg az hogy hagyd a tenyésztést a tenyésztőkre és élvezd a meglévő 2 madarad társaságát,szelídítsd meg őket ha akarod. Nekem is volt és jelenleg is van 2 hullámosom így pontosan tudom milyen nagyszerű madarak ha megvan a kellő bizalom az ember és a madár között.

2014. jún. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Már ne is haragudj, de apu a madartenyèsztők egyesületènek is tagja volt. Kimondta hoy egyutt voltak a papagajok? Tobb negyzetmeternyi helyen voltak.KULON!
2014. jún. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszi szepen a kimerito valaszt...amugy nem akarom tenyeszteni csak erdekelt egy tapasztalt szemely velemenye..orulok is nekuk nagyon jo kapcsolatban vagyok veluk;)
2014. júl. 2. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!