Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Össze lehet szoktatni, egy...

Gyümölcskosár kérdése:

Össze lehet szoktatni, egy kis hullámos papit, kecskepapikkal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van 3 kecskepapim, az egyik még 6 hetes fióka. Nekik van egy jó nagy kalitkájuk, ódúval, mindennel. Viszont 2 napja kaptam egy hullámos kis papit is, külön kalitkával, összezárni nem fogom őket. Kiengedtem a kis hullámost is repkedni (Egyépként a kecskepapik is mindennap szabadon repkedhetnek, reggeltől, estig) Az a problémám, hogy a kis hullámos berepült a kecskék kalitkájába, és rendesen kizavarták szegényt, aki csak barátkozni akart. Szerintetek, megfogják szokni egymást, nem lesznek nagy "harcok"? Mondjuk mégcsak 2 napja vannak egy szobában, csak együtt repkednek, de dúl a "háború" köztük. Persze a kis hullámos külön kalitkában van, és lakik. Volt már nekem többször is hullámosom is, de több fajta papi még nem volt egy szobában. Összefognak majd barátkozni idővel? Ja és még egy kérdésem is lenne, a kis hullám papim, más helyen volt 2 hétig, és igen furcsa viselkedési szokása van, ilyet még nem láttam papiknál, Fejjel lefelé lóg a kalitkája tetején, és a fenekét csapkodja a kalitkához! Ezt szinte egésznap csinálja, kivéve amikor röpköd! Mondjuk, utazott szegény busszal, meg vonattal, gondolom ez nagyon megviselte őt, és "sokkot" kaphatott. Ez el fog múlni nála idővel? Jan és elég félős is, ami természetes még nála. Van egy nimfa papim is másik szobában, ő is ki van mindig engedve, de a kis hullámost mégcsak nem is tehetem vele egy szobába sem, mert a nimfám nagyon féltékeny, ő rendesen ember (gazdafüggő) Szerintetek, mennyi idő kell, mire összeszoknak a kecskék, a kis hullámossal? Köszi a válaszokat! Kriszti
2014. júl. 2. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:

A hullámos,kecske,nimfa mind lehetne egy szobában. A nimfa attól hogy emberfüggő(nekem is az egyik nimfám emberfüggő illetve csak engem imád) lehetne a többivel együtt mert a madártársaság jót tesz nekik. Az írásodból azt vettem ki hogy a kecskék nem annyira szelídek,semleges vagy számukra így mivel ők nem foglalkoznának veled a nimfa nem féltékenykedne, nagyjából összeszokna velük vagy ha szánsz rá egy kis időt lenevelheted a féltékenykedésről illetve arról hogy bántsa a többieket. Az én nimfám is szokott a hullámosokkal,másik nimfámmal együtt repülni,ritkán bandázni is de általában rámrepül,velem akar lenni de azért mégis jó hogy nem csak emberek veszik körül elvégre ő is egy madár nem pedig ember.


2 napja van nálad és máris együtt van a többivel... 1 hónap karantén is kellett volna mert sose lehet tudni van-e valamilyen rejtőzködő betegsége.

A kecskék a kalitkájukból jó hogy kizavarták a hullámost mert nem ismerik és az az ő helyük,ő területük így védik de kint hamar összeszoknak annyira legalább hogy ellegyenek egy kiülőn.

Erről a furcsa szokásról van videó?

2014. júl. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm, hogy ilyen hamar válaszoltál! Éppen ellenkezőleg!! A kecske papijaim nagyon szelidek, rámszállnak, pusziszkodnak, stb! Nagyon barátságosak, főlem velem, mert én vagyok velük legtöbbet! Tehát ezzel nem lehet baj! De abban igazad van, hogy lehet, hogy külön helyen kellet volna tartani egy ideig, a kis hullámos, de mondom van külön kalitkája! Mondjuk, nem látszik betegnek magyaráz, repked, stb. Persze rejtözködő betegség előfordulhat, de remélem nem. De képzeld, tegnap este ujra bement a kecskék kalikájába, egyszerűen nem tudtam onnan kivenni, meg nem is akartam kergetni, mert igy is félős, és mi történt? Együtt alaudtak! Tehát már most éjszaka mintha fordult volna a kocka, és nem bántották a kecskék! Csak nyilván én is féltem elsőre, h nagyon bántani fogják, mivel védik a kecskék is a területüket! Persze biztos, hogy fogják még kergetni, néha, de ahogy elnézem, a kecskék most nem bántják, sőt az apa próbált vele haverkodni, de a kis hullámos (a kis ujonc)még ő morgott rá! :) Hát remélem, nem lesz baj, összeszoknak majd, és nem lesz beteg, a kis hullámos! Sajnos videót nem tudok küldeni, erről fura viselkedéséről, de mivel tenyészetből vette, a lányom barátja szülinapjára, gondolom ott történt vele valami,mivel ilyen helyeken rengeteg madár van együtt, és meghülyül néhányuk. Mondjuk ha én veszek madarat, én nagyon megnézem, és köröltekintő vagyok. De mivel ajándékba kaptuk, nyilván nem fogom kidobni. Remélem nem lesz velük semmi baj! Most este nem csinálta ezt a szokását, lehet azért mert a kecskékkel aludt együtt? Egyépként tényleg nagyon nyugodt, barátkozosok a kis kecskéim. A nimfámmal hidd el, tényleg nemtudok madarat egy szobába tenni, mert annyira megszokta, h lóg a férjemen, vagy ha ő nincs itthon, bárkin, hogy belebetegedne ha lenne vele más madár, meg ő évek óta egyedül van, amugy ő is nagyon szelid! PL: próbáltuk párszor megmutatni neki a kis kecske fiókát, megfenyegette a szárnyaival, és utána órákra lelki beteg lett, pedig a férjem abajgatta, de hiába. Hát ilyen sajnos a kis nimfám! De köszi a jó tanácsokat, ha bármi ötleted van, szivesen várom!
2014. júl. 3. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!