Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kék vagy Sárga homlokú amazont...

Kék vagy Sárga homlokú amazont szeretnék venni. Ára érdekelne és hogy hogyan olcsóbb venni? Pár hónapos korába v. ha már kicsit idősebb?

Figyelt kérdés

2014. júl. 3. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne sajnáld rá a pénz mert igazi családtaggá válik de gondolom neked és a családodnak nem mindegy hogyan viselkedik az emberekkel,stb.

Egy kézzel nevelt fiatal madár a legdrágább de velük a legkönnyebb mert tudod őket formálni,nevelni. Egy idősebb madárnak már megvannak a szokásai,stb.

Pontos árát nem tudom de tudod hogy milyen a viselkedése egy amazonnak(ahogy idősödik úgy válik egyre nehezebb karakterű madárrá,a madárvilág pitbulljainak hívják őket,stb)? Fel vagy rá készülve és biztos ez a megfelelő madár a számodra??



Végül egy ismerősöm hozzászólása:

"Mikor valaki abszolut kezdö amazont akar venni, akkor sikitani szoktam, hogy "Tisztában vagy vele mit teszel? Fel vagy készülve a kb 3-13 éves kor közötti gyakran jelzés (morgás) nélküli odacsipésre? Felkészültél, hogy amazon nagyon nem 'öleb' tipusu madár, olyan igazi madár aki madárként is viselkedik? A hangját kibirja a család és a szomszédok? Tudod hogy arányaiban az amazonokat adják el leggyakrabban néhány éves korban, vajon miért?"

Nagyon nem lebeszélni akarlak, olvass, olvass és mikor azt hiszed már sokat tudsz akkor olvass még, ha 2 lábbal stabilan állsz és felkészültél, áldásom adom;) De tudd mit teszel, ne még egy vándormadár legyen az aranyos kis csibebabábol. Én nem merném bevállani amazont, de csak azota miota már többet tudok, elötte kacérkodtam a gondolattal. Találkozz több amazonos családdal, ahol a madár már ivarérett, nézz, hallgass, tapasztalj, ha amazon a Te madarad tudni fogod."

2014. júl. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem és köszi, de az ár az még érdekelne. Ha az én vad nimfámból kisangyalt csináltam akk mondjuk ha összehasonlitsuk az amazont és a nimfát aránylag melyik a vadabb illetve kevésbé szelidíthető?
2014. júl. 4. 00:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy kis,közepes papagáj alapviselkedését nem nagyon lehet összehasonlítani egy naggyal.

Ha veszel egy kézzel nevelt fiatal madarat akit még fecskendőből is etetned kell reggel,este(nem azért mert nem tud magától enni hanem mert így hamarabb hozzád szokik és biztonságot jelent neki ha addig ehet fecskendőből amíg akar mert előbb-utóbb úgyis el fogja utasítani). Na szóval az elején szelíd mint minden fiatal. Aztán amikor már megszokta nálatok a dolgokat elkezdenek szokásai lenni pl. valakit nem szeret a családban így csípni akarja mindig, teljesen kiszámíthatatlan pl. amikor a fejét vakarod hirtelen megcsíp,stb. Persze nagy az eltérés az egyedek között is és sok múlik azon is hogyan foglalkozott vele az aki felnevelte és a megfelelő nevelés is sokat számít. Aztán később amikor ivaréretté kezd válni(amazonnál nem tudom biztosan mikor de 2-3 éves korukban ha jól tudom) elkezdi védeni a kalitkáját, látszólag ok nélkül csíp, agresszívvá válik és már nem tűri,szereti a simogatást mindig. Innentől kezdve hormonos időszakokban még nehezebb vele és ilyenkor más madarakra is veszélyes lehet, keresi az alkalmat mikor támadhatja meg őket de ezt csinálhatja emberekkel is. Ismerek olyat akinek az amazonja az egyik ilyen pillanatában megölte a kisebb papagáját. De ezen kívül az amazonok szeretnivaló,intelligens madarak.

Ezért szoktak ivarérés után hamar túladni szegény amazonokon,jákókon,kakadukon,stb mert nem bírnak velük illetve utánanézés nélkül vettek egyet így fogalmuk se volt mit vállalnak, hogyan viselkednek később így amint nehezen kezelhetővé válnak megszabadulnak tőlük. Ezért vannak tele külföldön a papagájmenhelyek nagy papagájokkal.


Ezek mellet az amazonok nagyon hajlamosak az elhízásra így kimondottan amazonoknak való premium magkeverék kell nekik amiben kevés az olajos mag,a lehető legnagyobb kalitka kell nekik sokféle elfoglaltsággal és a repülésre is rá kell őket venni kint mert általában inkább 2 lábon közlekednek repülés helyett. Van aki kisebb tárgyakat, a madár tollát dobálja a levegőbe mert ettől elrepül a madár egy körre. De a training is jó választás ha megtalálod a tökéletes jutalomfalatot.

2014. júl. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
min 2m hosszu 1m széles 2m magas kalitka kell neki a boltit a felejtsd el, de inkább röpde. Lehetőleg a két madarat egyszerre vedd meg kirepülés utáni korban rögtön
2014. júl. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem már csak az ára érdekelne.
2014. júl. 4. 22:34
 6/8 anonim ***** válasza:
kb 100-150 ezer
2014. júl. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Thx
2014. júl. 5. 22:06
 8/8 andante válasza:

Amazonokkal foglalkozom és olvastam véletlen az itteni, hozzászólásokat!

Hát beszéltek hülyeséget, az biztos!!!

2022. máj. 10. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!