Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha befogok vadgalambokat...

Ha befogok vadgalambokat akkor (bővebben lent)?

Figyelt kérdés
szóval ha befogok vadgalambot levágom és megpucolom tehát előkészítem mint ahogy a csirkéket szokták majd megsütöm vagy megfőzöm elkaphatok valamit? Mert hallottam hogy a városi galambok tele vannak kórokozókkal na de most ha megfőzöm a hő nem öli meg a bacikat? illetve mit kaphatnék el?

2014. júl. 6. 15:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ha alapos hőkezelésnek veted alá a galambot, elméletileg nem nagyon lesz olyan kórokozó, amelyik túléli. Ha viszont férges volt a galamb, az elég undorítóan tud kinézni. Illetve, nagyon ügyelned kell rá, hogy alaposan fertőtleníts mindent a konyhában a feldolgozás után, ugyanis simán úgy is elkaphatsz pl. egy szalmonella betegséget, hogy csak az asztalt nem takarítottad le elég alaposan, és utána mást - amit megeszel - is oda teszel.
2014. júl. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

ha szépen kipucolom belülről akkor látom hogy ha férges nem? (a belsőségeket egyébként is kidobnám) persze ha sima csirkét is vágtunk akkor is mindent alaposan lefertőtelenítettünk utána

még annyi hogy ha férges és valahonnan nem venném észre a megfelelő hőkezeléssel azok is elpusztulnak nem?

2014. júl. 6. 16:20
 3/22 anonim ***** válasza:
Az állatorvossal az ilyen húst be kell vizsgáltatni, mert rengeteg betegséget hordoznak a városi galambok! Vagy a beteg szarvasmarhák húsa mekkora botrányt okozott, olvasd el a neten. Bevizsgálatlan élelmiszer mindig veszélyes, mint ahogy a forralatlan tejtől volt tele TBC-vel az ország annak idején, a tehenek voltak betegek.
2014. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

utolsó de ezeket a főzés sütés általi hő nem öli meg?

igazából nem akarom elvinni se állatorvoshoz se sehova mert azért fizetni kell és itt ahova most költöztünk be a városba nagyon sok galamb és azért gondoltam hogy összefogdosnánk egy párat mert hús is meg ingyen is van :) meg még régebben nagymamám is csinált galamblevest az is nagyon finom volt

2014. júl. 6. 16:35
 5/22 anonim ***** válasza:
100°C-on a (bármilyen fejlődési szakaszban lévő) férgek is elpusztulnak. A forralatlan tej meg ugyanúgy azért fertőzhetett, mert nem hőkezelt. De ettől még előfordulhat, hogy van olyan kórokozó, amelyről én nem tudok. De a legtöbb vírus, féreg, baktérium 60-80°C-ot sem éli túl, ennek ellenére nagyon ajánlott a legalább 100°C-ra való felmelegítés, és fontos, hogy ez se csak néhány másodpercig tartson. (Lényegében a galamb elég kicsi húsrészeket produkál ahhoz, hogy legbelül is elegendően magas legyen a hőmérséklet, emellett persze fokozottan ügyelni kell a vadon élő állatok esetében a hőkezelésre. Amúgy a vadakat is ugyanúgy hőkezelve fogyasztjuk, és ott is azért van esély mindenféle fertőzésre. Á propos, nem tudom, hogy elvadult galamb törvény szerint "vadnak" -tehát vadászható fajnak - számít-e, mert ha vad, akkor az állam tulajdonát képezi, s elfogyasztása törvénybe ütközik. Jelen hatályos vadászati törvény tartalmaz erről bővebb információt.)
2014. júl. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

"és ott is azért van esély mindenféle fertőzésre."

Bocsi, előző vagyok. Na, akkor újból, mert kétértelműre sikeredett a mondatom.

Tehát, a vadak is ugyanúgy lehetnek fertőzöttek, de hőkezelés után fogyaszthatók. Az persze más, ha látjuk, hogy tiszta genny mondjuk az állat szeme, meg tiszta seb az egész, akkor a fene se akarja megenni. Ha viszont veszett, akkor meg kell semmisíteni a tetemet, ugyanis elfogyasztása nélkül is fertőzhet - bár a veszettség kórokozója viszonylag alacsony hőmérsékleten (60-70°C) is elpusztul.

2014. júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Amugy csak akkor kaphatsz el vadgalambot, ha van engedelyed.
2014. júl. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Amugy csak akkor kaphatsz el vadgalambot, ha van engedelyed."


Igen, ez így van!

De az elvadult, városi "postagalambok" (melyek NEM vadgalambok) nem biztos, hogy a vadászati törvény szerint vadnak számítanak, így lehetségesnek tartom, hogy a kérdező legálisan megehet egyet-kettőt. =)


Ha viszont a kérdező az örvös galambra (Columba palumbus) vagy a balkáni gerlére gondolt, akkor legálisan biztosan nem fogyaszthatja ezek húsát.

2014. júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

szóval elvileg illegális őket megennem? Nem értek nagyon a madarakhoz ezek ilyen szürkék foltosak mindenféle színű mi ezt csak vadgalambnak/város galambnak hívjuk

Nem hiszem hogy feltűnne bárkinek is ha eltűnne pár talán még örülnének is neki mert szoktak panaszkodni a szomszédok hogy mindent összepiszkítanak

2014. júl. 6. 17:37
 10/22 anonim ***** válasza:

A városi galambokban nem csak kórokozók vannak, hanem mérgező anyagok, nehézfémek.

(Én nem enném meg őket)

2014. júl. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!