Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt ajánlotok?

Milyen papagájt ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy papagájt venni a közeljövőben természetesen kézzel neveltet, csak még nem tudon pontosan, hogy milyet.

Volt már egy hullámosom, tehát nem ez lenne az első, viszont most már nagyobb testű papagájt szeretnék.

Egyedül tartanám, de viszonylag sok időt tudnék foglalkozni vele és jó lenne, ha meg tudnám tanítani egy-két dologra.

Helye is van repülni egy kb 35 m2-s nappaliban (a hullámosomnak ez bőven elég volt) Szeretném, ha nem lenne túl hangos sem.

Milyen fajtákat ajánlotok?



2014. júl. 15. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:

1 hullámos tartása tapasztalat téren nem valami sok. A tudásról nem is beszélve. Sajnos az átlagosnak mondható tartás közel sem megfelelő egy hullámos papagájnak se. De ezen nem lehet csodálkozni mert sajnos az interneten és az úgynevezett szakkönyvekben is ugyanazok a tévhitek,hülyeségek vannak. Így csak kevés ember jut el,talál rá a normális dolgokra,igazságra.


Egyedüli tartás nem OK már egy hullámos papagájnál se. Tehát ha nem akarsz legalább 2 madarat akkor felesleges tovább érdeklődnöd.

Az hogy kézzel nevelt egy madár nem azt jelenti hogy az ember a mindene és hallani se akar másik madárról. Ez egy hülyeség. A JÓ,MEGFELELŐ kézzel nevelés ott kezdődik hogy legalább 2 madarat nevelsz kézzel egyszerre,együtt hogy ne legyenek tévképzeteik,tudják hogy ők madarak. Tehát egy kézzel nevelt madárnak is kell a madártársaság attól hogy szelíd,szeret az emberrel lenni.

Ha ezt elfogadod akkor szívesen ajánlok olyan fajt ami illik a nem túl sok tapasztalatodhoz,kérdéses tudásodhoz.


Mekkora kalitkát tudnál nekik biztosítani? Mennyit lehetnének naponta kinn a szobában? Viselkedésben mit vársz el tőlük?

2014. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy egy hullámos papagáj tartása nem sok tapasztalatot ad (főleg, hogy még hat éves voltam amikor kaptam :), de azért mégis csak valami. Még gondolkozom a párban tartásról.

Ami a kalitkát illeti elég nagyot gondoltam és a szobában lehetnének szinte mindig, amikor otthon vagyok (kora délutántól)

2014. júl. 15. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Mit jelent az "elég nagy"? Hirdetős oldalakon szoktam látni eladó "nagy" kalitkákat amiben maximum 1-2 hullámos férne el rendesen, nagyobb madár már nem igazán.
2014. júl. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan fiatal voltál akkor semmi tapasztalatot se ad. Nekem illetve a családnak is volt egy pár hullámosa amikor még kicsi voltam de az egész kiesett,alig emlékszem rá. Majd kicsivel később 10 évesen kértem,kaptam 1 hullámost és akkor már felelősségteljesen tartottam, utánanéztem,megérdeklődtem profiktól mindent még olyanokat is amiknek semmi köze egy hullámos papagáj tartásához. Na emiatt a hullámos miatt rengeteget tanultam,tapasztaltam. Sajnos 6 évig élt csak de lényegében ennek a csöpp madárnak köszönhetem hogy ma az vagyok aki és annyit tudok amennyit, ő indított el az úton.



Hullámosnál nagyobb pl. a nimfa is de a kecske, barát, pyrrhura, bourk,stb. is a nagyobb de még könnyen kezelhető kategória.

Van olyan faj amelyik tetszik?

2014. júl. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!