Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van két hullámos papagájom...

Van két hullámos papagájom nem nagyon akarnak párzani és azt gondoltam veszek még egyet. De milyet?

Figyelt kérdés
Fiút a 2 éves lányhoz vagy lányt a 3 éves fiúhoz?
2014. júl. 17. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:

3 madár egy kalitkában csak veszekedni fog. A tojók/hímek örökké veszekedni fognak az ellenkező nemű madárért. És ha az egyik győzne is az egyedül maradt egyáltalán nem lenne boldog mert folyamatosan terrorizálná,kergetné a másik és neki nem lenne párja.

A tenyésztéshez pont az kell hogy 1 pár legyen egy röpdébe,kalitkában tehát nem értem minek akarsz oda még egy madarat. Ha nem párosodik a pár hát nem párosodik,nem dől össze a világ. Attól hogy 2 ellenkező nemű madár jól kijön esetleg egy párt alkot nem 100% hogy fészkelni is fognak.

2014. júl. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor még vegyek kettőt?
2014. júl. 17. 19:37
 3/8 anonim ***** válasza:

2 pár egy röpdében ugyanaz mint 3 madár egy röpdében.

A domináns pár kergetné,elnyomná másikat.


Annyira bátran ajánlgatod hogy vegyél-e +1, +2 madarat hogy kikívánkozik belőlem: lenne is nekik elég nagy röpdéd,röpdéid vagy csak az érdekel hogy párosodjanak és nem érdekel ha nyomorognak????

2014. júl. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na idefigyelj te kis... mittomén

Ezt egy állatszkértő mondta hogy tegyek így temeg állandóan csak azt hajtogatod ami nem lényege a kérdésnek.

Na és a teteje ennek ,hogy van képed azt mondani nem e lenne elég hely na tudd meg van 6 db kalitkám mégha össze is vesznének széttudnám választani őket Szóval húzzel ebből a kérdésből hacsak nem tudsz valami okosat írni addig pedig míg kigondolod ne lássam itt a betűidet. Remélem érthető voltam.

2014. júl. 17. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Másik kalitkába próbálkozz másik költőpárral, nem minden különnemű madár szaporodik. Gondolom biztosítottad a szükséges feltételeket a szaporodáshoz, tehát simán csak nincs szaporodási kedv, van ilyen. Ha belefér két másik, próbálkozz azokkal, de külön kalitkában kéne.
2014. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ez válasz erre vártam.
2014. júl. 17. 21:13
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen az "állatszakértő" ismerősöd de egy normális azaz a madarak érdekeit néző tenyésztő alapból nem tanácsol tenyésztést kalitkában mert tudod miután kirepültek a fiókák abban a bizonyos kalitkában 6-7 ha nem több madár lesz akiket nem tudsz még hetekig szétválasztani mert még nem önállóak a fiókák. Egy olyan lelkiismeretes tenyésztőnél aki nem nagy közös röpdében tartja a hullámos párokat hanem külön "kalitkában" ezek a bizonyos kalitkák 1-másfél-2 méter hosszúak amik már inkább kis röpdék 2 hullámosnak.

Arról nem is beszélve hogy lehet 12 kalitkád is egy kalitka akkor se alkalmas tenyésztésre mert a kirepült fiókák repülni tanulnak illetve csak tanulnának mert egy kalitkában nem lehet rendesen repülni. És ha egy madárnak fióka korában nincs lehetősége sokat repülni akkor sose fognak rendesen kifejlődni a repüléshez szükséges izmai és soha életében nem lesz jó repülő még akkor se ha felnőtt korában egy szoba méretű röpdében élhet. Ha pedig nem jó a kondíciója akkor az egészsége se.

És tudod EZ a fontos a madár jólléte,egészsége nem pedig az hogy neked éppen az a vágyad hogy fiókái legyenek egy olyan párnak akik nem akarnak fiókákat,köszönik megvannak ketten is. A mostani madaraidnak is csak egy élete,egészsége van ami maximálisan tőled,a tetteidtől,hozzáállásodtól függ nekik nincs választásuk neked viszont van, te viszont simán megteheted hogy őket most hagyod kettesben éldegélni és közbe tanulsz,tenyésztőktől érdeklődsz,stb és a jövőben,évek múlva amikor már tudsz röpdét építeni,tudod a tenyésztéssel kapcsolatos dolgokat,stb veszel 1 pár hullámost és tenyészteni kezded őket.

2014. júl. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom ti nem tudtok olvasni nem az van írva a kérdésbe Hogy hogy ne pároztassam őket vagy hogy én nem akarom pároztatni a madaraimat mit gondoltok?

Amúgy a kalitka bazinagy úgyhogy nem kell félned nem fognak a fiókák életképtelenek vagy izomtalanok lenni Én csak egy egyszerű válszt akartam hogy fiú vagy lány de ti mindent elcsesztek. úgyhogy csak annyit írj hogy fiú vagy lány.

2014. júl. 18. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!