Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék venni egy Nagy...

Bence7900 kérdése:

Szeretnék venni egy Nagy Sándor papagájt, válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés

Mekkora kalitka kell neki?

Meddig élnek?

Milyen neki a megfelelő hőmérséklet?

Milyen gyakran kell vitaminozni?

Ki lehet venni a kalitkából?

Meg lehet tanítani beszélni?


2014. júl. 21. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Én válaszolnék neked, remélem segíthetek. :)

1. Minél nagyobb, vannak ezek a tipikus guríthatós nagypapagáj ketrecek, olyan kell nekik. Minimális méretet nem tudok pontosat írni most fejből, viszont ha majd ránézel, szerintem fogod látni, hogy elég-e neki vagy sem. :)

2. Szakkönyv szerint 35 év, de hát ki tudja pontosan. :)

3. A mi klímánk, illetve a szobahőmérséklet tökéletes nekik, bárhol legyen (kint/bent).

4. Én a madarakat nem szoktam konkrétan vitaminozni, hanem megpróbálok minél változatosabb étrendet csinálni nekik, rengeteg gyümölccsel, zöldséggel, stb.

5. Ha kézzel nevelt/szelíd, akkor ki lehet venni, az a kezedre is ráül, viszont ha vad, akkor engedd ki repkedni egy kicsit, mert szüksége van a mozgásra, egy idő után majd visszamegy, egy másik idő után meg majd ennek a repkedésnek a rendjét is szépen megtanulja, és fog menni mint a karikacsapás.

6. Igen, meg lehet őket tanítani beszélni, elég sok szót el tudnak sajátítani. :)


Viszont nagyjából minden amit kérdeztél egyedfüggő (beszéd, élettartam, stb), ezért ne vedd szentírásnak, lehet sosem fog megtanulni beszélni, vagy esetleg valamit nem úgy fog csinálni, ahogy az le van írva.

2014. júl. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi sokat segítettél! :)
2014. júl. 22. 13:09
 3/6 anonim ***** válasza:

A kalitka minél nagyobb annál jobb. Embermagasságú, kb. 1 méter hosszú és megfelelő szélességű jó de lehet nagyobb is.


Az étrendjük mint a többi papagájfajnak is mag és sok gyümölcs,zöldség. Utóbbiak mindenképp vegyszermentesek legyenek.


A kalitkából nem ki lehet hanem ki KELL engedni naponta sok órára hogy repülhessen és hogy foglalkozz vele. Általában kézzel neveltet szoktak venni de ha vadabb azt is kellő türelemmel és kitartással meg lehet szelídíteni annyira legalább hogy egyen a kezedből és ráálljon. Hogy szereti,engedi-e hogy simogasd egyedfüggő.


Mint minden papagájt őt is le kell fárasztanod agyilag is. Erre jó a sok repülés és a különféle ételkereső játékok. A kapcsolatotok javítására,bizalomnövelésre ajánlani tudom hogy trainingez vele(persze csak ha már szelíd). Tapasztald ki miket szeret enni a legjobban és azokból válassz ki egy olyat amit nem lehet túlzásba vinni és ezt csak úgy ne kapja, csakis tőled kapja jutalomfalatként. Ezután nincs más dolgod mint kezdetben pár centiről hívni a nevén vagy ahogy akarod és ha rád lépet adj neki jutalomfalatot és szóban is dicsérd meg. Ezt ismételd amíg rá nem jön mi a lényeg aztán fokozatosan növeld a távolságot míg végül a pár centiből több méter lesz. Ez egy elfoglaltság,időtöltés mindkettőtöknek és közben még a megszokott mennyiség mellet pluszba repül is ami csak hasznos,jótékony a számára.

2014. júl. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kösz neked is, azt megtudja mondani valaki hogy mennyiért tudok venni egy kézhez szokottat vagy egy nem kézhez szokottat?
2014. júl. 23. 16:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Szülők által nevelt 20e+, a kézzelnevelt pedig 30-35e+ körül megy most talán.
2014. júl. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm több kérdésem nincs! :)
2014. júl. 23. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!