Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van valami feltétele, hogy az...

Van valami feltétele, hogy az ember gyűrűzhesse a madarait?

Figyelt kérdés
Pl. ha kezdő tenyésztő vagyok és van mondjuk 16 papagájom vagy mondjuk még csak tenyésztő sem vagyok csak hobbiból tartok ennyit, tehetek gyűrűt rájuk, hogy mindről tudjam ki kicsoda + mikor született? Aztán ha el akarok néha adni / cserélni egyet-egyet eladhatom őket gyűrűs madárként? Vagy csak bejegyzett tenyésztők tehetnek gyűrűt a madaraikra?
2014. júl. 28. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Regisztrált tenyésztők gyűrűzhetik a madaraikat. Ez a zárt gyűrű, amin rajta van az ország, a tenyésztő hódja, évszám és a madár sorszáma. Ezt pár napos korban lehet csak ráhúzni a madár lábára, aztán onnan csak szerszámmal lehet levenni.

Ellenben jelölőgyűrűt bárki rakhat a madaraira, ez lehet akár feldarabolt szívószálból is. Viszont mások szemében ez a jelölést semmit nem ér, így a madaraid értékét sem növelik, gyűrűs madárként eladni átverés, hiszen e "fogalom" alatt a fentebb leírt verzió értendő.

2014. júl. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

hódja helyett kódja, természetesen! :)


Érdekelne, hogy mi nem volt jó a válaszomban?!

2014. júl. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ajánlom az IDRE egyesületet, ha kezdő vagy, különösen, rendes, segítőkész társaság.
2014. júl. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 Nem tudom, én nem pontoztalak le, de akik lepontoztak elmondhatnák, szerintük mi van máshogy.


#3 Hallottam már róluk, de egyelőre kezdő sem vagyok még, csak hobbi madártartó, de később majd szeretnék tenyésztéssel foglalkozni.

2014. júl. 31. 02:18
 5/6 anonim válasza:
25%

Én se tudom, ki pontozta le az elsőt, pedig nem írt butaságokat.


Kérdező, megerősíteném az elsőt, van a hivatalos tenyésztői gyűrű, amin rajta van a tenyésztő azonosítója. Vannak olyan madarak, akiknél elvileg kötelező is (ha gyűrűköteles madáron ilyen mégsincs, gyanakodhatsz, hogy esetleg vadon fogták be, ami veszélyeztetheti a populációt). Ha esetleg ilyen madár eltűnik, elrepül, gyűrűszám alapján be tudják azonosítani minimum a tenyésztőt, ha megtalálják.

Van egyéb jelölőgyűrű, amin nincs tenyésztői szám, ebay-en is lehet olyanokat venni, szép színesek, ez se haszontalan, de nincs különösebb információtartalma azon kívül, hogy te be tudd adott esetben azonosítani a madaraidat (én egy időben tartottam nimfapárt és voltak is fiókák, regisztrált tag voltam akkor az IDRE egyesületnél, a nimfák nem gyűrűkötelesek amúgy, de rendelhettem volna gyűrűt, de nagyon kezdő voltam még, minden esetre akkor jó lett volna ezt a színes egyéb verziót is ismerni, fapados - szívószál??? - változatot nem akartam a madaraim lábára húzni, de jól jött volna).

Ha a későbbiekben ismét foglalkozom majd nimfapárral, és lesznek fiókák, tervezem a tenyésztői számos gyűrű és a színes jelölőgyűrű használatát is, de most nincs költőpárom, egy madárkám van, aki nálam született 6 éve, és igencsak félénk, anno 4 tojásos fészekaljból negyedikként született (a szülei már elkerültek tőlem), kicsit el is nyomták a többiek, úgyhogy van vele dolgom.

2014. júl. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Akik lepontozgatták a válaszokat, mondják már meg, ha mást tudnak, és a forrásaikat is írják már ide. Aki csak szórakozásból jár ide lepontozni másokat, az meg találjon magának értelmesebb szórakozást.
2014. nov. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!