Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mire érdemes elcserélni 6 db...

Mire érdemes elcserélni 6 db zebrapintyet?

Figyelt kérdés
4 hím 2 tojó
2014. aug. 6. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
6 db struccra.
2014. aug. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Miért szeretnéd elcserélni őket?
2014. aug. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Dioxyde ***** válasza:
0%
Pénzre:D
2014. aug. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Ez attól függ. elsősorban az a lényeg, hogy Te mire szeretnéd. Esetleg ha van még pintyed, kalitkára, magra, etetőre, itatóra.
2014. aug. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Miért akarod elcserélni őket?

Igaz egy papagáj intelligensebb így jobban megviseli de egy pintynek se kellemes élmény gazdát váltani. Nagy stressz nekik.

Ha egyszer megvetted őket viseld is felelősségteljesen gondjukat életük végéig. Ez olyan mintha gyereket vállalnál majd 2 év után ráunnál és odaadnád valakinek,beadnád valahova.

Nekem eszembe se jutna eladni, elcserélni egy olyan állatot amit én akartam, én vettem, én fogadtam el. Max. akkor adnám oda másnak ha olyan változás történne az életemben aminek hatására az állat nem érezné jól magát nálam, nem kapna meg mindent amire szüksége van.

2014. aug. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

#5


És aztán szenvedjen a madaraktól élete végéig? Én sem vagyok oda azért, ha valaki vesz egy állatot aztán 2 hónap után rájuk un, de azért túlzás arra "kötelezni" bárkit is, hogy akkor már tartsa is meg ha megvette. Aki nem szereti az állatait az valószínűleg nem is fog úgy bánni velük ahogy nekik jó. Illetve erre sem kötelezném, hogy fordítson figyelmet arra, amit nem szeret, un. (Maximum addig, amíg nem viszi el valaki.) Akkor már inkább bírják ki egyszer a stresszt aztán kerüljenek olyan gazdihoz aki szereti őket...

2014. aug. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Amikor megvette őket volt valami ami miatt tetszettek neki a pintyek, volt valami ami miatt azt gondolta "nekem is kell ilyen".

Tehát ha akkor szerette őket akkor most mi a probléma? Megutálni csak úgy biztos nem utálta meg őket. Inkább valamilyen hétköznapi dologgal kellemetlenséget okoznak neki a madarak(hangjuk,koszolásuk,stb) amit kezdetben elviselt de az idő teltével zavarni kezdte és emiatt akar megválni tőlük. És erre,emiatt írtam hogy felelősségteljes gazdik között ez nem így megy(a leggyakoribb eladási ok ez szokott lenni ezért írtam alapból ezzel kapcsolatban). A gyerekednél is eljön az az idő amikor már nem azt akarja amit te így hisztizik,stb mégis éled tovább az életed vele és nem kirakod,túladsz rajta. És nem is éhezteted vagy hasonló tehát nem is tartod rossz körülmények között csak azért mert kellemetlenséget okoz neked időnként.

A pintyek nem élnek évtizedekig sőt... tehát nem olyan nagy feladat életük végéig megtartani őket. Ha megfelelően nagy a helyük akkor szinte csak etetni,itatni kell őket. Egyáltalán nem igényelnek annyi foglalkozást mint a papagájok.


Lényeg a lényeg nem nagyon tudok olyan dolgot elképzelni ami miatt néhány pintyet el kéne adni,cserélni mert a pinty nem olyan állat amivel komolyabb probléma lenne.

2014. aug. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

#7


Mondjuk én gyereket alapból nem vállalnék a rengeteg macera meg az életre szóló elkötelezettség miatt (a madaraimtól nem akarok megválni, nem hirtelen felindulásból vannak, de azért megnyugtat a tudat, hogy ha akarnám, minden probléma nélkül eladhatnám őket), de az állatok vásárlásába sokan nem gondolnak bele annyira, csak "de cuki madár" aztán másnap meg is veszik nulla utánaolvasás után. Pár rossz tulajdonság amire nem volt felkészülve az ember meg szerintem rögtön semlegesíti a jókat - és idővel nem csak kellemetlenségek lesznek, hanem meg is utálhatja az adott a dolgot miattuk az ember. (Én emberekkel vagyok így, akit szeretek azzal szinte SEMMI probléma nincsen, akik meg túl gyakran bosszantanak fel azokat nem tudom szeretni, mindegy, hogy rokon, vagy régi barát aki megváltozott vagy bárki - nem direkt, csak "így működöm"...) Engem pl. nem zavar a kosz meg a zaj mert nem tart sokáig naponta felsöpörni, a madárcsicsergés meg jó, de van aki nem gondol ebbe bele és utána konkrétan megőrül az állatától... Mint anno anyám aki suttyomban passzolta el a hullámosaimat amikor otthon sem voltunk még gyerekkoromban - ő nem tudta mivel járt a madártartás, csak vettek ajándékba kettőt talán az egyik szülinapomra mert épp ez jutott eszükbe. Később kiscicát is kaptam, akkor rájött, hogy igazából utálja, ha egy állat rohangászik körülötte egész nap a lakásban, úgyhogy ő a nagyszülőknél kötött ki... Egyedül a halakat tűrte meg, mert azok nem mászkáltak össze-vissza és még csendesek is voltak. Még a hörcsögömet is utálta, mert állítólag nem tudott tőle éjjelente aludni, mert szerinte áthallatszott hozzá, ahogy rohangált a forgácsban... (???) Ilyesmi akkor is előfordulhat, ha magának veszi az ember az állatot.


Hát lehet elméletben nincs sok gond a pintyekkel, de ha valakit nem érdekel már valami, akkor bármilyen apró feladat is hatalmas megterheltetés lehet ami azzal kapcsolatos...

2014. aug. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Szjger13 ***** válasza:
0%
Barátnőre
2014. aug. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9-es: Lány vagyok :-)



Félreértés ne essék, nem az összeset akarom elcserélni. 2 kalitkám van, és 10 pintyem. Eredetileg 2 párt vettem, de ebbem az évben rendesen tojtak, így szinte minden tojás kikelt. Nem akarom sokáig egybe tartani őket, mert az első èvben beleestem ebbe a hibába, és elkezdték bántani egymást. Új kalitká(k)ra a jelenlegi anyagi helyzetem miatt nem telik, a kisállatboltban pedig nem adnak még 5 Ft-ot sem értük (pintyekért).

2014. aug. 7. 12:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!