Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 7 éves hullámos papagájom...

7 éves hullámos papagájom mellé, aki eddig egyedül élt, szerintetek érdemes-e egy párt venni?

Figyelt kérdés
Nem tudom mennyire tolerálná a másik papagáj jelenlétét. Szerintetek érdemes próbálkozni? Vagy 7 évesen hagyjam a megszokott egyedüllétben?

2014. febr. 27. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ivarérett kor felett (ha azelőtt egyedül volt tartva) már nem mindig fogadják el a párt, több év egyedüllét után meg már biztos, hogy nem. A hullámosok élettartama nem hosszú, átlagosan 8 év. Korban hozzájuk illő párt jó venni melléjük, de egy idős madarat nem tudom, mennyire lenne jó. A te hullámosod se tudni, meddig fog még élni. Kívánok neki hosszú életet, de a párt venni nem jó ötlet. Biztos, hogy nem fogadná el. Gyakorlatilag már "nyugdíjas" korban van, és korábban sem volt sose párja. Ne vegyél semmiképp, nem tolerálná.
2014. febr. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen én is belátom, hogy nem túl jó ötlet. Most vettem neki az elmúlt héten egy új - nagyobb - kalitkát és azt sem viselte túl jól az elején, hogy új helye van. Nem evett nem ivott csak ült az egyik ülőrúdon. Aztán odamentem hozzá naponta többször megmutattam neki mi mire jó, most már lemegy a kis tálkájához meg az itatóhoz, csipeget meg minden, bökdösi a kis csörgőjét is, úgyhogy megnyugodtam! :)


Képzelem mi lenne ha új kis madárka költözne be hozzá... :)

2014. márc. 1. 11:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Ő már had élje a megszokott "öreges" életét :) Már nem jó változtatni azon, amit ennyi év alatt megszokott.
2014. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!