Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájt ki lehet...

A hullámos papagájt ki lehet engedni a kalitkából, amikor még nincs megszelidítve?

Figyelt kérdés

2014. aug. 22. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól függ mióta van nálad azaz mióta van kalitkába zárva?

Én azt szoktam mondani hogy legkésőbb 1 hónap után ha szelíd ha nem ki kell engedni repülni minden egyes nap több órára a kalitka méretétől függően.

1 hónap alatt bőven meg lehet szelídíteni szinte minden hullámost.

2014. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! még nincs papagájom, de szerintem jövőhéten már megveszem :)
2014. aug. 24. 19:59
 3/13 kedves97 válasza:
szia, az én madaram kalitkája bent van a szobámba állandóan nyitva van, nem baj ha nincs megszelídítve az enyém se volt mikor először kiengedtem, első kiengedés utána persze próbáltam levadászni hogy visszarakjam de felesleges csak megijed. ha elfárad vagy ha megéhezik vissza fog szállni a kalitkába csak jól látható helyre tedd :)
2014. aug. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát én igazából azért nem akarom majd kiengedni őket, amikor még vadsk, mert van néhány szobanövény amit nem tudok elrakni, ráadásul ugy tudom hogy ezek mérgezőek lehetnek számukra. Abban tudnátok segíteni, hogy leírjátok melyik szobanövény nem mérgező rájuk nézve? És a fikusz benjamin meg a szobafenyő tesz bennük kárt esetleg, ha belekóstolnának? Előre is köszi a válaszokat!!
2014. aug. 25. 21:42
 5/13 anonim ***** válasza:

Jobb lenne ha mégis ki tudnád tenni a növényeket a szobából. A fikusz mérgező, a szobafenyő lehet nem az de nem biztos. Hiába figyeled a madarat 100%-ra tuti nem tudod távol tartani.

Az első több kiengedéskor ha repülhetnékje lesz elrepül de fogalma se lesz róla hova lehet leszállni így addig repül össze-vissza amíg valahol ki nem köt. Ha pont a növényen köt ki és beleharap ha nem is pont azért hogy megegye hanem hogy mondjuk belekapaszkodjon de a csőrében marad egy darab máris beleevett. Ha felkelti a figyelmét pikk-pakk rárepülhet és mire rájössz és odaérsz bele is kóstolt. Ha a madarak kinn üldögélnek,pihennek te pedig kihasználva a nyugalmukat kimész inni vagy hasonló mire visszajössz könnyen előfordulhat egyáltalán nem ott vannak mint amikor kimentél hanem mondjuk a növényen vannak. Hidd el nem tudnád kivédeni(mert nagyon kíváncsiak és gyorsak) hogy egyszer valamikor ne legyenek a növényekre is kíváncsiak. Nem kell sok méreganyag ahhoz hogy elvigyen egy pár dekás madarat.


Nálam egyszer az volt hogy kekszet eszegettem tévé nézés közben. Az egyik nimfámnak felkeltette a figyelmét a keksz. Többször odarepült a vállamra de mindig elreptettem mert tudtam mit akar. Egyszer amikor elreptettem visszafordult és repülés közben! beleharapott a kezemben lévő számhoz emelt kekszbe.

Régebben volt jácint az ablakomban. Pár nap után kiraktam mert függönyön keresztül is nagyon nézegették a fél méterre lévő kiülőjükről. Ha pedig kihúztam a függönyt egyből rá akartak repülni.

2014. aug. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát megpróbálom megoldani, majd valahogy. Egyébként egy

12 négyzetméteres szoba kicsi nekik? (2 papagájnak)

2014. aug. 26. 12:35
 7/13 anonim ***** válasza:

2 hullámosnak elég.

Ha csinálsz nekik 1-2 vastagabb faágból(autóúttól távoli nyírfa,nyárfa,fűzfa) egy kiülőt ahol biztonságosan ellehetnek és bármit rágcsálhatnak nem eshet bajuk és ezt a kalitkától pár méterre teszed(kezdetben teheted a kalitka mellé közvetlenül is hogy megszokják) akkor még jobban ki tudják használni a légteret mintha csak a kalitkán mászkálnának és onnan repülnének 1-2 kört.

Amúgy is azt szoktam ajánlani hogy mindig legyen legalább 1 kiülőjük a madaraknak mert a bútorok és a bútorokon lévő dolgok rágcsálása akár életveszélyes is lehet a számukra.

2014. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A földre is leszoktak szållni? Csak mert a szobámba van a gép és a földön van a hosszabbító meg a kábelemk és nem akarom hogy megrágják mert gondolom az is árt nekik. De egyébként a növényekkel kapcsolatban: az unokateómnak is van egy hullámosa és egy nimfája, akiket kiszokott engedni és növény is de még nem rágták meg pedig már több mint 1 éve megvannak neki
2014. aug. 26. 20:52
 9/13 anonim ***** válasza:

A földre hacsak direkt nincsenek odaszoktatva nem mennek le(max. kezdetben amikor még nem tudják hova lehet leszállni leeshetnek a földre is ha nem tudnak leszállni és kimerülnek). A magasabb helyeket kedvelik, a földön csak az igazán szelíd madarak érzik biztonságban magukat.

Mindenkinek a saját döntése hogy kiviszi-e a szobanövényeket vagy sem DE tény hogy veszélyforrást jelent ha ott marad. Én csak azt mondom hogy nem lehet előre tudni mit hoz a jövő. Lehet 3 évig nem érdekli őket aztán egy unalmas délután amikor kinn üldögélnek hirtelen az egyiknek kedve támad megvizsgálni közelebbről is. Mint írtam akkor se tudod ellenőrzés alatt tartani a madarakat amikor hátat fordítasz nekik vagy kimész a szobából egy percre. Ők a jelenben élnek és bármikor előfordulhat sőt elő is szokott fordulni rendszeresen hogy a madarak unalmukban vagy csak mert olyan kedvük van olyan dolgot kezdenek csinálni amit azelőtt sose vagy csak nagyon ritkán. Attól hogy valamit nem csináltak 2 évig még nem biztos hogy sose fogják megtenni.


Sose tennék szobanövényt abba a szobába ahol a legtöbb időt töltik a papagájaim. A másik szobában viszont régebben évekig volt egy növény a szekrény tetején(hosszan lelógott a szekrényről). Időnként átköltözöm a papagájaimmal ebbe a szobába mert ez a legnagyobb,szeretnek sokat repülni. Sose érdekelte őket a növény. Aztán egy nap amikor össze-vissza repkedtek ebben a szobában az egyik nimfámnak ki kellett kerülnie az egyik másik papagájomat repülés közben mert egymásnak mentek volna. Ki is kerülte de pont úgy hogy a manőver után a szekrény(növény) és a fal került vele szembe így hirtelen nem tudott mást csinálni mint leszállni a növény fölső de már lefelé lógó részére. Neki szerencsére nem lett baja a növénynek annál inkább: a nagy lendülete(és súlya) miatt az egészet cseréppel együtt lehúzta a szekrényről.

2014. aug. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az én papagájaim vagy a szobámba lesznek vagy a nappaliba, de inkább a nappaliba. Apám szerint nem jó egy légtérbe aludni papagájjal, mert sok betegséget terjesztenek( szerintem nyugodtan lehetnének a szobámba)! Egyébként arra gondoltam, hogy arréb tolom a növényeket és behúzom a függönyöket úgy, hogy a növényeket eltakarják. Lehet, hogy kicsit fura ötlet, de másképp nem tudom megoldani a dolgot, mivel a szüleim nem engedik hogy kivigyem a növényeket a teraszra vagy valahova máshova. :/
2014. aug. 27. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!