Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájt ki lehet...

A hullámos papagájt ki lehet engedni a kalitkából, amikor még nincs megszelidítve?

Figyelt kérdés

2014. aug. 22. 22:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Egyébként a szelidítéssel kapcsolatban csak annyit, hogy mennyivel nehezebb megszelidíteni kettő hullámost, mint egyet. ( a szelidítés a kézhez szoktatást jelenti?) :D
2014. aug. 27. 21:18
 12/13 anonim ***** válasza:

Egészséges,jó helyről származó papagájtól nem nagyon tudsz elkapni semmit. Max. allergiássá válhatsz a tollra(tollporra) de sokkal több ember allergiás a szőrre mint a tollra tehát ha nincs a rokonságban ilyen allergiás ember tehát nem vagy hajlamos azzá válni akkor nem valószínű hogy az leszel. A hullámos amúgy is a közepesen, normál mennyiségben tollporos fajok közé tartozik.

Én csak úgy megjegyzem 6 papagájjal vagyok együtt évek óta szinte a nap 24 órájában(velük is alszom 1 szobában). Ebből 2 a nagyon tollporos kategóriába tartozik és semmi bajom.


Érdekes hogy a papagájok lehetnének a nappaliban sőt azt akarják a szüleid hogy ott legyenek pedig koszolnak,hangjuk van. Míg néhány növényt nem tehetsz át máshova pedig azoknak aztán tényleg mindegy hol vannak amíg megkapják a szükséges vizet,fényt,stb.

Az hogy eltakarod a függönnyel őket jó ötlet. Ha mást nem tudsz legalább ennyit tegyél meg.


Igen a szelídítés,kézhez szoktatás ugyanaz.

Én a 2 fiatal hullámosomat 2-3 nap után már ujjra ültettem,kézből etettem ebben persze sok év tapasztalata,tudása benne volt meg valószínűleg szerencse is de neked is menni fog 1 hónapon belül a lényeg az hogy mindig maradj nyugodt és türelmes.

Ha fiatalokat veszel igazából ugyanannyira "nehéz" mint egyet sőt bizonyos szempontból még könnyebb is 2 madárral dolgozni mert az egyik mindig bátrabb mint a másik. Így amikor pl. ott tartasz a szelídítésben hogy kézből etetnéd őket a bátrabbal érdemes próbálkozni mert ő ugye mivel bátrabb előbb kezd enni a kezedből amit látva a félősebb is eszegetni kezd a kezedből. Ha 1 madarat veszel és ez pont egy félősebb egyed akkor sokkal több időbe telik azt az egyet megszelídíteni mint kettőt akik egymást bátorítják.

2014. aug. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, tényleg sokat segítettetek. :)
2014. aug. 28. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!