Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájoknak árt vagy nem...

A papagájoknak árt vagy nem árt ha egyszerre esznek gyümölcsöt és zöldséget? (bőv. Lenn)

Figyelt kérdés

Az embernek szokták tanácsolni hogy gyümölccsel csak gyümölcsöt egyen és gyümölcs evés után várjon legalább fél órát mielőtt zöldséget eszik. És fordítva.

Ilyen a papagájoknál nincs? Mármint a vadonban ha találnak 1-2 fát amin gyümölcs van akkor ott esznek,jóllaknak és nem kezdenek mást enni. Fogságban viszont van a táljukban egy kicsi ez egy kicsi az...

A kérdésem tehát az hogy árt-e nekik ha a táljukban egyszerre van gyümölcs és zöldség is azaz egyszerre esznek mindkettőből? Vagy nekik is külön kell adni?


2014. aug. 24. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz bajuk, Esetleg csak egy kis hasmenés
2014. aug. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az embereknek sem lesz semmi baja ettöl, a papagájoknak meg még annyira sem.


De ez "Mármint a vadonban ha találnak 1-2 fát amin gyümölcs van akkor ott esznek,jóllaknak és nem kezdenek mást enni" nem igaz, a legtöbb eetben cask keveset esznek egy helyen, utána mennek másik fára, hogy az esetleges mérgezö anyagokból nem kapjanak sokat.

2014. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom hogy embernek pl. a zöld leveleket(spenót,stb) amik annyira nem is számítanak zöldségnek azokat lehet együtt enni gyümölccsel mert alacsony a keményítőtartalmuk. De pl. a magas keményítőtartalmú zöldségeket ha gyümölccsel együtt eszed akkor kellemetlen mellékhatásai lehetnek. Emellett a zöldségek és a gyümölcsök cukortartalma között is nagy a különbség ezért eltérő ideig emésztődnek, ha a gyümölcs túl sokáig vár a sorára hogy megemésztődjön mert előtte más kaja emésztődik akkor erjedni kezd és jönnek a mellékhatások.

A papagájok(madarak) ellentétben az emberrel úgy tudom nem nagyon tudnak megszabadulni a gázoktól ezért se ehetnek sokat a puffasztó ételekből.


DE a madaraknak gyors az emésztése. Tehát náluk nem fordulhat elő hogy erjedni kezd bennük a gyümölcs vagy igen???

2014. aug. 24. 13:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgy tudom hogy embernek pl. a zöld leveleket(spenót,stb) amik annyira nem is számítanak zöldségnek azokat lehet együtt enni gyümölccsel mert alacsony a keményítőtartalmuk. De pl. a magas keményítőtartalmú zöldségeket ha gyümölccsel együtt eszed akkor kellemetlen mellékhatásai lehetnek. Emellett a zöldségek és a gyümölcsök cukortartalma között is nagy a különbség ezért eltérő ideig emésztődnek, ha a gyümölcs túl sokáig vár a sorára hogy megemésztődjön mert előtte más kaja emésztődik akkor erjedni kezd és jönnek a mellékhatások. "


Ez tévedés.


A madaraknál meg végképp.

2014. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!