Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez a Nagy Sándor papagáj...

Exad kérdése:

Ez a Nagy Sándor papagáj szelid még vagy nem?

Figyelt kérdés
2 nap mulva veszek egy Kézzel nevelt Nagy Sándor papagájt, de 4 hónapos és már egy ideje már másik kézzel nevelt papagájokkal is össze van téve, illetve nem kézzel nevelt papagájjal is össze van rakva, ha megveszem akkor szelid lesz ? Vagy már ártott neki az hogy össze volt rakva más papagájokkal is ? (kicsit hülyén fogalmaztam de remélem értitek) SEGITSETEK!

2014. aug. 24. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Az nem baj, hogy a fajtársaival össze van rakva. Sőt szocializációs szempontból szerintem még jobb is.

Én is nevelek kézzel papagájokat. Szándékosan egyszerre többet ugyan abból a fajból és néha a szüleik, illetve a vad testvériekkel is találkoznak.

Így tanulják meg, hogy ők is papagájok és papagájként mit kell tenniük.

De emellett sokat vannak kézben hogy ragaszkodóak és szelídek legyenek.


Az a lényeg hogy foglalkozva legyen velük. Ha kézzel felnevelik őket, aztán feléjük se néznek akkor ugyan úgy visszavadulhatnak.

Én azt ajánlom, hogy nézd meg hogy hogyan viszonyul a madár a tenyésztőhöz. A kaját a vad madarak is elfogadják kézből. De csak az igazán szelídek engedik megfogni, megsimogatni magukat, azok repülnek a gazdájukra.

Veled szemben először bizalmatlanok lehetnek, mert nem ismernek,de ha nem kezdenek pánik szerűen menekülni az már jó jel.

2014. aug. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, ma valószinü elhozok egy him Nagy Sándort
2014. aug. 25. 10:18
 3/5 A kérdező kommentje:
de szerinted ez még szelid lehet ?
2014. aug. 25. 12:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha sokat foglalkozol vele, akkor igen. Egy szülők által nevelt papagájt is meg lehet szelídíteni, csak tovább tart.
2014. aug. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pici tanács neked ha fiu vagy, lányt vegyél mert ök a fiukat szeretik..

Ha pedig lány vagy akkor hímet vegyél ha párba veszed akkor tök 8.

Nekem van egy csajszi páromba olyan "szerelmes " hogy a szájábol eszik meglátja és száll rá. Amit jegyezz meg ha megcsíp tudom qván fáj de hagyd ott az újjad , igy fogja megtanulni ki az úr a háznál.

Nagyon időigényes állat , ha kézszelíd. Ha elhanyagolod nem alszol töle.

Bár ha fiu vagy ne igen legyen melletted a csajod mert kajak megtàmadja , annyira oda van a gazdiért.

2016. dec. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!