Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy Nimfapapagájom....

Van egy Nimfapapagájom. Szombat reggel vettük az állatkereskedésből Tudom hogy meg kell szokni még az új helyét meg mindent de kíváncsi lennék hogy mennyi ideig tart ez mire megszokja és mikor engedhetem ki?

Figyelt kérdés
Ha kiengedem akkor utána visszaszáll a kalitkájába. a Azt is hallottam hogy az ablakon is le kell húzni a redőnyt hogy ne legyen világos neki ne menjen ezt is megcsináljam????? Milyen ételt adjak neki és mennyit nem akarok hogy elhízzon de azt sem hogy éhezzen.

2014. aug. 26. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért az etetésnek hamarabb utána kellett volna nézni. Van direkt nimfának való kevert eleség abba minden úgy van ahogy neki kell. Sztem most egy pár hétig ne repdesd had szokja meg a helyet majd utána. Párt nem akarsz neki? Mert így ha nincs vele rendesen foglalkozva (nem napi fél óra) akkor depis lesz. Én a helyedbe vennék neki egy párt.
2014. aug. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Olyan magokat vettünk neki amikor megvettük meg csőrkoptatót is csak azt olvastam hogy nem csak azt kéne neki ennie például gyümölcsöket de azt most nem nagyon eszi lehet a helyváltozás miatt most adtunk neki reszelt főtt tojást mert azt olvastam hogy azt szeretik nem tudom sokat foglalkozok vele és szinte minden nap mindenki bejön hozzá beszélünk hozzá meg ilyenek :)
2014. aug. 26. 17:11
 3/9 anonim ***** válasza:

2 hétig ne engedd ki, utána is legyél vele, és figyeld, hogy ne legyen baja. Ha van időd foglalkozni vele, akkor fél-1 évig ne vegyél neki párt, mert akkor a másik papagájjal fog foglalkozni, nem veled és nem szelídül meg. A kaját, vizet MINDIG a kalitkájába tedd, akkor nem

Etetéshez:

[link]

2014. aug. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
bocs, a vége lemaradt. ...nem lesz gond, beszokik, a kalitkájához is kötődni fog, és bemegy magától.
2014. aug. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Van neki ilyen etetőtála akkor ne abba tegyem bele????
2014. aug. 26. 17:13
 6/9 anonim ***** válasza:

De igen, de a tálat a kalitkába tedd, később is, ha már kijár, ne legyen az etetője mondjuk az asztalon stb.

Sok sikert hozzá :)

Egyébként mennyibe került a madárka? Hím, vagy tojó?

2014. aug. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

XDXDXD én is pont ilyen voltam, folyton azt lestem mit csinál a kalitkában.

Nem muszáj idő korlátokat betartani, érezni és látni is fogod mikor már megbarátkozott a környezettel. Mikor már természetesen viselkedik, felfedezte a kalitkáját, akkor jöhet a szoba. Ki nyitod a kalitka ajtaját és előbb utóbb magától ki jön, mert kíváncsi lesz. Az elején főleg a leg első röptetésnél figyelj oda rá, mert mindennek neki fog menni, aztán később már úgy manőverezik majd hogy elkapni nem tudod. Az egyik madaram úgy neki ment valaminek hogy picit vérzett is ... persze semmi komoly. Lehet hogy vissza megy magától, erre rá segíthetsz hogy sötétet csinálsz és a kalitkánál fel oltasz egy kis villanyt, mert a fényre fog menni. Később már tudni fogja hogy az a helye és enni, inni, aludni be megy... vagy ha elalszik a szekrény tetején megfogod és berakod. Első röptetésnél is ha neked kell megfogni, a kezedre ülteted vagy a két kezeddel megfogod és beteszed, ha ezt nem hagyja... mert elrepül vagy fújtat, csipked, akkor redőnnyel teljesen besötétítesz, és úgy fogod meg... sötétben le blokkolnak.

Én egy hetet szoktam várni, de az egyikkel 4,5 napon belül már röptettünk, és olyan szelíd volt hogy már simogatni is tudtam. Három négy hét után már rendszeresen rajtam ült. Kell egy kis idő nekik de a legtöbb fiatal nimfánál nagyon gyorsan megy.

Egyébként nekem egyik nimfám se ólhajt zöldet enni, arrébb lökik az almát és magoznak, pedig az egyik már két éves... igaz nem terápiáztunk hogy igenis kóstolják meg, de ezt normál esetben maguktól kéne szerintem.

2014. aug. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. Him es 4000 volt. 😋
2014. nov. 19. 20:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is annyiért vettem Érden.
2014. nov. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!