Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madarat tarthatnék...

Milyen madarat tarthatnék majd? (többi lent)

Figyelt kérdés

Még nem vagyok olyan rég óta madár tartó, nimfáim voltak, és most is nimfákat tartok, és szerelmes vagyok beléjük. Még jó pár évet fogunk együtt tölteni, ezért egyenlőre nem aktuális a dolog, csak ötleteket és infókat gyűjtök milyen madarak jöhetnek majd szóba a későbbiekben, amikor majd tágabb lehetőségem lesz a feltételek megteremtésére is. Első sorban papagájokra gondolok de vad madarak is szóba jöhetnek. Nem fontos hogy tarka barka színes legyen, nekem egy hófehér madár is tetszik, viszont fontos hogy ragaszkodjon, szelíd és némileg intelligens legyen ... legalább annyira mint egy nimfa papagáj és minimum éljen el addig ha tovább nem is. Viszont mindenképpen egy valamivel nagyobb/testesebb madarat szeretnék majd, tehát a nimfa alatti kategória nem (hullámos, pinty stb.). A másik hogy egyedül tartanám inkább ha lehet, vagyis olyan szinten ne igényeljen partnert mint mondjuk egy törpe papagáj. Az nem baj ha hely és mozgás igénye van, és szeret rágni de egy közepes szintnél hangosabb, rikácsolóbb ne legyen, vagyis de kajabájon egész nap valami irritáló hangon.

És esetleg legyen rá lehetőség hogy ki lehessen vinni a szabadba röptetni, de ez elég kevés papagájnál áll fenn sajnos. Az is jó lenne ha beszélni lehetne tanítani de nálam elsődlegesebb hogy kötődjön és ne legyen túl zajos.

Egy hozzáértőbb illető elég sok ellenérvet hozott fel, magyarán lebeszélt a Jákó, Kakadu illetőleg (Ara) tartásáról. Milyen madarat ajánlanátok ezekkel a feltételekkel?



2014. aug. 26. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
kis sándor vagy nagy sándor vagy papagay
2014. aug. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gondolom nem erre a válaszra vártál, de szerintem csirkét vegyél :D Nagyon aranyos állat tud lenni! Ha egyedül van még ragaszkodó is. Az enyémeim nagyon szelídek ^.^

Papagálynak a hullámos papagályt javasolnám. Nekem is van egy és igaz barátságok kötöttünk (vagy mi.... :) )

2014. aug. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igásság szerint a kacsák jobban tetszenek.
2014. aug. 27. 14:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Erre a válaszra meg még inkább nem számítottál:

Ha 1 db-ot akarsz akkor a papagájokat elfelejtheted és igazából sokféle más fajt is mert ami eredetileg a természetes élőhelyén csapatban él azt nem tarthatod egyedül illetve ha CSAK a saját érdekeidet nézed és nem érdekelnek a madár igényei akkor tarthatod de a madár nem lesz boldog,elégedett.


Pl. Rengetegen tartanak egyedül hullámos papagájt és ezerféle indokot felhozhatnak akkorse jó nekik egyedül. Saját magam tapasztaltam milyen egy hullámos egyedül és milyen ha többen vannak. Ég és föld...


Mivel nagyobb, intelligensebb madarat akarsz mint a nimfák nekik pont azért mert intelligensebbek még fontosabb hogy ne csak az ember legyen a társa.


Itt egy videó arról hogy több papagájjal is lehet boldogan,nyugodtan élni úgy hogy mindegyik szelíd:

https://www.youtube.com/watch?v=GhwFnw3gG6o&list=UUe4ecrSSU_..

2014. aug. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen! A csirkét megerősítem. Nekünk szobatiszta volt, állandóan velem volt, nagyon ragaszkodott, értett a nevére és nagyon jól kommunikált velünk. Persze egyéne válogatja ott is:) De a papagájomnál nagyobb akarnokot nem hordott hátán a világ - visszasírom a tyúkomat! Ppersze mindegyiket imádom/imádtam
2014. aug. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
XDXD hagyjatok már azokkal a tyúkokkal. A csibe még nagyon cuki dehát az megnő.
2014. aug. 27. 18:19
 7/9 anonim ***** válasza:
vanak törpe fajták is azok akkorák mint egy galamb :3
2014. aug. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor már galambot is tarthatnék, nem?
2014. aug. 28. 18:21
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem tarts inkább kecskét
2014. aug. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!