Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ér a sok hülye tanács...

Mit ér a sok hülye tanács kutyatámadásra, meg elkerülésére, amikor pont azt tettem amit mindenki mond, mégis megharaptak a kutyák? Titeket támadott meg már kutya?

Figyelt kérdés

Ti is tudjátok, hogy lópikulát nem ér az egész?


Úgy történt, hogy sétáltam a buszhoz, a másik utcán szoktam menni, de most elsétáltam egyel előbbin, megnézni milyen arra a környék.

És semmi gond nem volt amíg be nem értem egy ház elé, ahol rozoga volt a kerítés. Még el is gondolkoztam, hogy ki lakik itt ilyen putris házban.

Majd nagyjából a ház előtt ugatás hallottam elnéztem arra és látom, hogy rohan le a háztól 2 kutya. Gondoltam nem gond, van kerítés...

Aha... A nagy lócitromot! Kijöttek 2 deszka között és ugattak rám. Ekkor próbáltam nyugton maradni 1 dologra gondoltam: "Nyugalom!, semmi hirtelen mozdulat, ne nézz rájuk, ne kezd el szaladni csak nyugodtan lassú tempóban folytasd az utad ahogy eddig is, és nem lesz gond!"

Aha, de amikor 5 centire beálltak mellém és ugattak rám onnan akkor nehéz nyugodtnak maradni!

Még léptem 2 lépést, belém kapott az egyik kutya, majd vissza rohantak, mintha mi sem történt volna!


Kérdezem, most ez mi a franc volt??? Mindenki azt mondja, NE fussunk, NE hadonásszunk, NE nézzünk a kutyák szemébe, NE álljunk meg! És mégis belém kapott az egyik kutya?

Mi a francot érnek ezek a tanácsok? Akik ezeket kitalálták azok láttak már kutyát közelről???


Megkérdeztem a kutyás ismerőseimet, és kiderült, hogy még én voltam a hülye... "Ugattak rád, figyelmeztettek, de te nem figyeltél rájuk, mentél tovább, ezért kaptak beléd!"


Jaaaa! AHA! Szóval ne álljak meg, de vegyem figyelembe a kutyákat, hogy ők meg meg akartak állítani? Értem! kicsit lehetetlent akarnak nem???


És mit kellett volna tennem? Amint meghallom a kutya ugatást elteleportálni onnan? Vagy a csatornákba leugrani? oda nem tudnak utánam jönni?


Most mi a francot érnek ezek a tanácsok, ha így is megharaptak?

Legközelebb mit tegyek? Még mielőtt elém érnek lőjem le őket egy csúzlival vagy mi?



2014. máj. 14. 14:58
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Nem a járdán mentem, hanem az út TÚL oldalán, mégis átrohantak az úton és 5 centire az aurámba álltak és ugattak rám!

Mégsem értem mivel fenyegettem a területüket? Az út is az Ő területük vagy mi? És én pont abba a 3 méterbe bele értem és sértettem a területüket???

2014. máj. 14. 15:02
 2/23 anonim ***** válasza:
47%
paprikaspray
2014. máj. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
21%
nem állsz meg hanem egy jó nagy ívben kikerülöd a kutyákat....
2014. máj. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
De hogy, amikor 5 centire jöttek mellettem? Arrébb léptem 2 lépést, és jöttek mellém megint... Hogy kerülöm ki?
2014. máj. 14. 15:14
 5/23 Hengerelőhereverem ***** válasza:
32%
Te milyen szerencsétlen vagy, az, hogy beléd csíp egy kutya az nem megharapást jelent. Csak szemtelenkedett, unatkozik, és igen a gazdái nem tudják a kerítés mögött tartani a kutyát, és az út túloldala is az ő területe.Szólj a legközelebbi önkormányzatnak a problémáról és ők meg elintézik, hogy ott legyen jó kerítés(megépíttetik velük). Egyébként meg úgy felrúgtam volna őket, hogy ne legyen kedvük ugatni(természetesen mérettől is függ, egy kaukázusit lehet nem piszkálnék).
2014. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

második, nem hiszem hogy bárki azzal a tudattal indulna el otthonról, hogy hú, viszek paprikaspryt, hátha ma megtámad egy kutya... érted :)

Harmadik, a kérdező hangsúlyozta, hogy az út túloldalán ment, hova tudta volna még fokozni azt a nagy ívben kerülést?

Kérdező, bocsi hogy belepofáztam, én is kíváncsi vagyok mit írnak erre, mert ugyanezt tettem volna én is amit te.

2014. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
36%
a hozzászóló jót irt, vegyél paprika gázsprayt és fújd bele a szemükbe és orrukba, egyből visszább fognak venni a lendületből a kutyák
2014. máj. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

A helyzet az,hogy rájuk kellett volna kiáltanod. Látniuk kellett volna rajtad,hogy te igenis is nem félsz tőlük és TE vagy a főnök. Nem pedig az állatok.

Ahol én lakom abban az utcában is mindig kikóborolnak a kutyák,oltva nincsennek..stb.

Határozottan rákiáltok mindig amikor morogva felém fut s vicsorog,hogy "NEM,MENJ A HELYEDRE!!" ilyenkor abba hagyja s csak morog,de nem fut tovább.

A hangod sugározza azt,hogy magabiztos vagy! Tudom,igen ebben a helyzetben nagyon nehéz ezt tükrözni de nincs mit tenni. :(

Orvoshoz menj el,hogy megkapd a veszettség elleni oltást,mert ha lepukkant putriban laknak a "felelős" gazdik a kutyák bizonyára nincsennek beoltva! :(


14/l

2014. máj. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
32%
Ok, kérdező, vegyél be egy nyugtatót. Mind megértünk és aggódunk érted. :(
2014. máj. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%
Ki mondott neked ilyen állati nagy baromságot? Kar széttár, minnél nagyobbnak mutatod magad. Pont, hogy a szermébe kell bámulni, de igen mereven. Áldozat sosem bámulja a ragadozót, csak fordítva, azt jelzed, hogy te vagy az erősebb. Izmok befeszít, megindulsz feléjük azzala tudattal, hogy most megöllek. Nem kell persze megtenni, de érezniük kell a testbeszédeden, hogy itt egy 80 kilós állat nem viccel és harcolni fog. Rögtön megfogják gondolni azt a támadást.
2014. máj. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!