Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha le van vagva a hullamos...

Ha le van vagva a hullamos papagaj szarnya, mikor fog ki nolni?

Figyelt kérdés

2014. okt. 16. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Nőlni soha... nőni esetleg... áhhh
2014. okt. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
(Csak halkan és óvatosan kérdezem meg, hogy miért kellett egy papagáj szárnyát levágni??) De hogy a kérdésre válaszoljak: A következő vedléskor
2014. okt. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Egy madárnak akinek lételeme a repülés levágni a szárnytollait állatkínzás.

NINCS, NEM LÉTEZIK olyan ok amiért le kéne vágni a szárnytollát.

Minden problémát ami miatt le szokták vágni simán meg lehet oldani normálisabb módon is csak hát az embereknek könnyebb 1 perc alatt levágni a szárnytollait szegény madárnak mint hogy pl. napokig,hetekig dolgozzon a madárral a probléma megszüntetése miatt.

Azokról az emberekről meg inkább nem is írok semmit akik csak azért csonkítják meg a madarat hogy ne repkedjen a lakásban. Ez kb. olyan mintha összekötöznéd a kutyád lábait csak azért hogy ne tudjon mászkálni a lakásban.

Ha problémád van a madár természetes adottságával vagy ezen képessége miatt akkor vagy kezeld,old meg normálisan vagy add el/oda olyan embernek akit nem zavar, aki hajlandó normálisan megoldani a problémát.

A kérdés elolvasása után ez az én hirtelen előtörő véleményem.

2014. okt. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tevedes me essek igy vettem az allat kereskedesben.

Milyen idonkent vedlenek a hullamos papagajok,es menyyibem erinti a szarnyait?

Koszi

2014. okt. 18. 03:22
 5/6 anonim ***** válasza:
58%

A vedlés végefelé szokták a nagy tollaikat(szárny és farok) elhullajtani.

Most nem vedlik?

Kb. ilyenkor szoktak de lehet már pont túl van rajta.


A lakásban tartottak állítólag egész évben vedlenek de én ezt nem tapasztalom. Nálam egész nap éjjel-nappal nyitva van az ablak kora tavasztól a nagyobb hidegekig így érzik hogy ilyenkor hűl a levegő, tavasszal pedig melegszik ezért évente kétszer vedlenek nálam.


Szegényke... Külföldi videóban már láttam ilyen hullámosokat állatkereskedésben de nem hittem hogy nálunk is van ilyen. Az se biztos hogy tud repülni szegény mert ha túl fiatalon csonkították meg lehet nem tanult meg vagy nem tudott gyakorolni hogy megerősödjenek/kifejlődjenek hozzá az izmai fiatal korában.



Hagyd nyitva az ablakot hogy fokozatosan 1-2 fokot hűljön a szoba(18-20°C) és tartsd is meg ezt az időt a szobában. Ha nem látod hogy vedleni kezdene pár héten belül vagy ha nem akarsz a szoba lehűtésével foglalkozni akkor én a helyedben elvinném egy állatorvoshoz és kitépetném a levágott tollait. Nem olyan szörnyű mint amilyennek hangzik. Egymás tollát is ki szokták tépni ha összekapnak, hamar túlteszik magukat rajta. Azok a tollak amiknek a végét levágják csak akkor lesznek újra normális,egész tollak ha vedléskor kihullanak és új nő helyettük mert a szervezete csak azt érzékeli hogy a tollak alja ami kinő a bőrükből meg van-e, azt már nem érzékeli hogy a toll többi része megvan-e vagy le van-e vágva. Ha kitéped a tollakat a levágott végű tollakat mindenestől akkor a szervezete érzékeli hogy ott hiány van és pár hét alatt kinőnek az új egész tollai.


Vegyél neki egy hatalmas kalitkát, ha megszokta a környezetet és valamennyire már téged is engedd ki(1 hónap múlva már mindenképp) a szobába mindennap, később ha már összebarátkoztatok vegyél mellé normális helyről egy fajtársat és szeresd foglalkozz vele sokat. Megérdemli szegény hogy a szörnyű kezdés után most már jó helye,élete legyen.

2014. okt. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Egy kicsit tud repulni az egyik a masik az meg fel metere sem.Vegul is az a fontos hogya majd ki no a szarnya.Most vedlenek nagyon lassan egy szal toll mar not az evezo tollak kuzul.Kozben viszont a fark tollat is le vedlette. Egyebkent Canadaban

Vagyunk itt igy tartjak a madarat az all.ker.Akkor meg nyugodtam koszonom a valaszt.

2014. okt. 19. 01:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!