Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen módszerek vannak arra,...

Milyen módszerek vannak arra, hogy egy hullámos papagájjal ételeket kóstoltassunk meg?

Figyelt kérdés
A salátára úgy szokott rá, hogy ott ettük a közvetlen közelében, aztán benyúltunk a kalitkába és kézből adtunk neki belőle és megkóstolta. De ez nem mindig működik, arra viszont már megtanított a papagájom, hogy türelmesnek kell lenni.
2014. okt. 15. 18:26
 1/3 Hajncsi válasza:

én a madaraimnak egyszerűen betettem, persze nem rohantak oda rögtön, de aztán megkóstolták

ami nem ízlik nekik azt úgy se fogják megenni

2014. okt. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Este kiveszed tőlük a kaját. Másnap délelőtt lereszelsz/apróra vágsz annyi pl. sárgarépát hogy az etető alját vékonyan beborítsa és beteszed nekik oda ahol alap esetben a magos etetőtál szokott lenni. Tehetsz bele pár csipetnyi magot ha akarsz. Hagyd benn náluk pár órát vagy ha pár óránként adsz nekik frisset akkor estig is benn hagyhatod. Ha beleesznek beleesznek ha nem hát nem. Legkésőbb este mindenképp add vissza nekik a magot. Ezt hogy ne éhezzenek túl sokat csak pár naponta tudod megismételni. De normál napokon amikor benn van náluk a mag akkor is tegyél be nekik valamilyen vegyszermentes! gyümölcsöt,zöldséget egy külön etetőtálban a magostál mellé.

Emellett edd csak mellettük a kajákat hogy kíváncsiak legyenek rá hátha sikerül megkóstoltatnod velük valami újat megint.


Ja most látom csak hogy egyes számban írsz azaz 1db papagájod van. Meggondolhatnád hogy veszel mellé egy fajtársat, sokkal jobb nekik többen. Ráadásul az új ételek kóstolásával is valószínűleg kevesebb problémád lenne mert erősítik egymás kíváncsiságát, ha az egyik beleeszik valamibe a másik automatikusan azt hiszi hogy az a dolog(amit a társa eszik) ehető,finom így ő is odamegy mindenféle tétovázás nélkül és beleeszik. Egy fajtárs sokkal jobban rá tudja beszélni hogy az a dolog ami előtte van ehető mint az ember. Vagy pl. ha az egyik odamegy megnézni közelebbről akkor a másik se fog tőle félni így ő is odamegy. És ha az egyik odahajol az új kajához úgy mintha beleenni(bele akar kóstolni de még nem mer) akkor a másik egyből enni akar belőle és ő már bele is eszik amit látva a tétovázó is beleeszik.

[link]

2014. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2


Köszönöm a tippeket, bocsánat, én írtam rosszul, 2 db hím papagájom van.

2014. okt. 17. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!