Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Beteg a papagájom?

Beteg a papagájom?

Figyelt kérdés
A kis nimfám (5 hónapos) és éppen most vedlik. Miközbe simogattam egyik nap észrevettem hogy kis kiálló izék vannak a testén (fej,mindkét szárny, nyak) 4 db kiálló valami van rajta és az fáj neki mert nem hagyja hogy ott hozzáérjek és károg ha hozzáérek. A fején van mintha egy kihullott toll vég elfekszik és azt ki akartam szedni hogy ne zavarja de nem lehet mert fáj neki. De az hogy fájhat? a kihullott toll de még ott van :( kérlek segítsetek mert nagyon féltem és ezek a kiálló dolgok..

2014. nov. 6. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
és rágcsálja?
2014. nov. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Azok az új tollak tokjai, nincs semmi baja. Adj neki zöldséget, abban van sok vitamin hogy előbb véget érjen a vedlés, és a tollazás.
2014. nov. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok. utalhat betegségre is.

például tolltüszű-ciszta, tollevés(amire csak a sok fehérje az orvosság)

2014. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
igen rágcsálja a tollait ami kihullik és ha megtalálja a kalitkában :( igen pont most olvastam ezt a tolltüszőt és valószínüleg az van neki mert nagyon fáj és visít ha hozzátudok érni :( de nem tudom megnézni neki
2014. nov. 6. 15:17
 5/13 A kérdező kommentje:
a zöldséget nem eszi mag :( a gyümit se mert még fiatal és nincs hozzászokva és nem eszi meg... le is reszeltem neki de úgy se :(
2014. nov. 6. 15:19
 6/13 A kérdező kommentje:
kérlek segítsetek :((((
2014. nov. 6. 16:04
 7/13 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz, mutasd meg. Ha budapesti vagy, tudok adni elérhetőséget dokihoz.
2014. nov. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
igen budapesti vagyok, köszönöm
2014. nov. 6. 16:15
 9/13 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem egyáltalán nem beteg, semmi baja.


Az új tollak tokjai is olyan dolgok a madárnak amihez nem szereti ha hozzáérnek. A 2 nimfám amikor egymás fejét vakargatják és tokos a fejük gyakran elkapják a fejüket és odakapnak a másikhoz mert olyan tokhoz nyúlt a másik ami kellemetlen volt neki. SŐT olyan is van hogy miközben tollászkodnak saját maguknak okoznak fájdalmat mert véletlenül friss tokhoz értek(tollászkodás közben a jellegzetes kellemetlenségkor,fájdalomkor használt hangot hallatva felkapják a fejüket). A friss tok ami még nem kezdett el leválni a tollról bármilyen érintésre kellemetlen lehet a madárnak mert még érzi. Amikor már leválik a tollról akkor már nem fáj nekik, ilyenkor már csőrrel,kézzel is le lehet morzsolni a tollról.


A kihullott tollak rágcsálása utalhat fehérjehiányra. Szokott kapni 2 hetente 30percig főtt tojást? Hetente csíráztatott magokat? Esetleg diót, főtt babot?

Vedléskor nagyon fontos nekik a jó étrend de általánosságban is fontos. Fehérje, A-vitamin/béta-karotin, foszfor, kalcium, D-vitamin,stb.

Pont azért mert még fiatal MOST kéne mindennap kínálgatni mindenfélével hogy változatos legyen az étrendje mert ha most nem szokik hozzá felnőtt korában sokkal nehezebben fog új kaját megkóstolni és sose lesz jó evő ilyen téren. Kínáld minden egyes nap, edd előtte te is, keverd a magok közé,stb tegyél meg mindent hogy megegyen sok más dolgot is a magokon kívül. Ha elsőre hozzá se nyúl kínáld más formában, más módszerrel addig amíg meg nem eszi.


Egy kép ezekről a "kis kiálló izék"-ről rég megoldotta volna a kérdést. De belegondolva hogy mit minek/hogyan lát egy kezdő, milyen egy friss tok, hogyan reagálnak a nimfák valószínűleg csak sima vedlésről,tolltokokról van szó.

2014. nov. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Az utolsó nagyon szépen elmondott mindent, szerintem érdemes megfogadni a tanácsokat. :)
2014. nov. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!