Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Beteg a hullámos papagájom!...

Beteg a hullámos papagájom! Mi a véleményetek? Fontos

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 7 hullámos papagájom, az egyikük légycsőatkával küzd néhány hete. Zihálva veszi a levegőt, kattogó hangot ad, de mellette eszik, iszik bár keveset, mert eléggé lesoványodott szegény, a széklete viszont normális. Vettünk neki "Light SH Ivermectin spot on" 5 ml nevű cseppentőt, állítólag ez a leghatásosabb a külső-belső paraziták ellen. A kérdésem az lenne, hogy mivel rajta van hogy "spot on" tehát külsőleg lehet csak a nyakbőrére cseppenteni 1-2-t, ez elegendő-e, vagy csepegtessünk inkább a csőrébe 1-2 cseppet, mégiscsak belső élősködőkről van szó..? Teljesen tanácstalan vagyok, ahány állatorvost hívtam fel, mind eltérő javaslatot tett. Azt tudom, hogy a galamboknál csőrbe adják hasonló betegség esetén az ivermectin alapú származékokat, de azokra nincs ráírva hogy "spot on", azon amit vettünk bizony rajta van, és sajnos csak ezt lehet kapni a környékünkön, semmi mást. Szeretném ha minél hamarabb felépülne a kismadár és nem nagyon hiszek a bőrön átszívódó cseppek belső parazita elleni hatékonyságában. Előre is köszönöm a hozzászólásokat!



#hullámos papagáj #légcsőatka
2014. aug. 11. 22:05
 1/3 anonim ***** válasza:
32%

Én úgy tudom hogy a lightból mivel ez jóval gyengébb mint a normál ivermectin(direkt hullámoshoz és hasonló kismadarakhoz van) lehet tenni a csőrükbe is.

De mennyi időnként alkalmazod külsőleg??? 3 naponta ismételni kell.


Túladagolni nehezen lehet de ha megtörténik az látszik a madár viselkedésén.

2014. aug. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha külsőleg alkalmazom akkor 3 naponta ismételni kell? Ezzel most nagyon megleptél, képzeld az egyik állatorvos kikötötte, hogy csak 2 hét múlva lehet megismételni a kezelést, egy másik pedig már csak 1 hetet mondott.. szóval teljes a káosz :(

Egyébként ma 1 hete hogy rácseppentettünk a nyakbőrére 2-őt, de annak a szavatossága sajnos már lejárt, ezért azóta beszereztünk újat, de még nem mertük használni.

Úgy tudom, hogy a belső alkalmazás (csőrbe), és a külső alkalmazás (nyakbőrre) között bizonyos időnek el kell telnie, 1 vagy akár 2 hétnek.. viszont a kismadár nincs olyan állapotban hogy várakozzunk még 1 hétig..

Köszönöm a válaszod!

2014. aug. 12. 00:08
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Fórumon olvastam megbízható tenyésztőktől.

Az elején(1-2 alkalom) 3 naponta később hetente kell ismételni külsőleg a kezelést. A szer csak a kifejlett élősködőket pusztítja el ezért kell gyakran ismételni.


Túladagolás tünete az egyensúlyozási problémák(a madár a kalitka aljában ül és hasonlók) de nem valószínű hogy túladagolod.

2014. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!