Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájom ketrecébe...

V.melinda110 kérdése:

A hullámos papagájom ketrecében nem tudom kell-e még valami? (egyébként kb.40x30x50-es a ketrece). Ezek vannak benne: etető és itató,3 ülőbot (természetes fából), egy létra, egy hinta és egy homokozó amit az állat kereskedésben lehet kapni.

Figyelt kérdés
2014. nov. 9. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
A mienk imádja az odúját, és nagyon szeret fürdeni. Van egy zörgős, cibálós játéka is, amit szeret, de a legjobban a tapéta eltávolítása és a könyvrágcsálás érdekli.
2014. nov. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Egy pár hiányzik már csak neki.
2014. nov. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
egy pár és egy sokkal nagyobb kalitka hiányzik neki! ez nagyon pici, még pintyeknek is szűkös... remélem sokat van kint, ha már ilyen mini magánzárkába zártad :(
2014. nov. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, kicsi a kalitka, sokat kell kiengedni. Pinytyeknek elég. AZ enyéim legalább is utáltak kimenni, és örültek, ha visszataláltak, pedig megpróbáltam, hogy kiengedjem őket, de nem tetszett nekik :(
2014. nov. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Odú biztos hogy nem kell neki/nekik.


Ami hiányzik az először is egy nagyobb kalitka(nagyjából legalább 100x50cm alapterületű) és egy pár, fajtárs.


Létra szerintem felesleges. Általában egyáltalán nem használják így csak a helyet foglalja.

Hinta jó általában szeretik de nem mindegy milyen. Ha műanyag vagy ha vékony fa alul oldala pedig drót akkor kuka. Ilyesmit rendelj/vegyél vagy ha tudsz csinálj: [link]

Kell nekik szétszedhető játék is ami egyrészt leköti őket, jól szórakoznak miközben szétrágják másrészt koptatja a csőrüket és a kéregben egészséges anyagok vannak. Autóúttól távoli fűzfa, nyírfa, nyárfa ágakból. Vastagabb ágakat lehet szeletekre fűrészelni kifúrni és tetszőlegesen felfűzni, a vékony gallyakat akár levelekkel együtt csokorba lehet kötni és betenni a kalitkába. A vékony,hajlítható(friss) fűzfagallyakból egyszerűen hintát is lehet csinálni. Vagy bármi mást ahogy gondolod.

Nem soroltad fel ezért írom hogy csőrkoptató/szépia is kell nekik kalcium,ásványi anyag pótlásra.

Az etető és az itató remélem rácsra akasztható tál. És szükséges még egy etetőtál a gyümölcsnek,zöldségnek.

Nem tudom mit értesz homokozó alatt. Madárhomokot egy külön etetőtálba tegyél be nekik hogy biztos megtalálják.


Ezen kívül kell nekik rendszeresen fürdési lehetőség. Én azt szoktam ajánlani hogy egy nem túl mély műanyag tálban vagy cserépalátétben adj nekik langyos vizet hetente kétszer. Arra figyelj hogy ilyenkor véletlenül se legyen huzat sőt télen fürdés után érdemes visszatenni őket a kalitkába(3 oldalról takard le) amíg meg nem száradnak nehogy megfázzanak.

2014. nov. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 nagyon jól írt.


Papagáj és zebrapinty is hetekig ódzkodott a fürdéstől, de után rákaptak, és imádják. Már meglátják a vizet, hogy viszem, boldog csiripelésbe kezdenek.


Ugyanez volt az odúval, nem akartak nagyon sokáig bemenni, de utána maguk építették, fertőtlenített füvet, illetve csíkokra felvágott papírt kaptak. Emeletes fészket építettek, és még fiókák is voltak :)

2014. nov. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fiókák egészségesen felnőttek, fotó itt, de igen, kellett az odú: [link]


vagy ez :D : [link]

2014. nov. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg egyedüli papagáj neki csak árt az odú. Ha kap fajtársat akkor is felesleges szaporítani. Nem értem minek tenyészti szegény hullámosokat,nimfákat össze-vissza mindenki főleg úgy hogy a legtöbb ember nem is tud eleget a tenyésztéshez és szegény madarak járnak rosszul. Ráadásul a fiókákat eladják,elajándékozzák mert az még érthető lenne ha az ember a 2 kedvencként tartott hullámosát tenyészti egyszer! és megtartja a fiókákat.
2014. nov. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!