Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Pintyeim tegnap raktak megint...

Kormány Roland kérdése:

Pintyeim tegnap raktak megint tojást! Ma pedig csak repkednek és nem is foglalkoznak vele ez természetes vagy így tönkre megy a tojás?

Figyelt kérdés
Kaptak regel főt tojást héjastól, répát, zöldség zöldjét a többi az természetes (fénymagkeverék, köles, tiszta friss víz)
2013. márc. 17. 07:57
 1/7 anonim válasza:
0%

Figyelj!

Nekem hullámosok vannak nekem is előfordul hogy ott haggya a tojást vedd ki alóluk hogy minnél hamarabb letoljanak ujra!

(Velem még hál IATENNEK NEM FORDULT ELŐ MERT JÓL VANNAK TARTVA)

szerintem az a baj hogy nincs nem elég nagy a hejük stb....

Azoknak röpde kéne és 1 párral semmit nem érsz!

1 röpde és abba min 10 pár úgy fognak jól kelteni!!

2013. márc. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 kalmangabor ***** válasza:

Szép napot!


Ha van fészkük, etesd őket az általad említettekkel. Ha minden rendben, a 2. vagy 3. tojás után elkezdenek költeni. Ha mégsem, kidobós a "szaporulat".

2013. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat remélem elül most estére lett még 1 :) Lesz még 5 pár de itt Szolokon nehéz venni- szerezni szép egészségeseket.

a madárház most készült el ami 100x150x60 amiben most vannak kalitka 50x60x30 van fészek meg is építették szépen!

2013. márc. 17. 20:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Addig amíg a fiókák ki nem repülnek ne költöztesd át őket az új helyre mert szerintem felállnak a tojásról,vagy magára hagyják a fiókákat.
2013. márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ még jó hogy szóltál mert már épp ma akartam átrakni őket de akkor hagyom. Már 4 tojás van azóta tegnapelőtt ült el a tojó :D Nagyon várom a kikelést :D
2013. márc. 20. 10:03
 6/7 kalmangabor ***** válasza:

Szép napot!


Nem mondom, hogy követendő példa, de nekem a tisztaság érdekében többször pakolni kellett a fiókákat. Hál' Istennek semmi baj nem volt a költéssel utána sem.


Csak azért mondom, hogy ha nagyon muszáj, meg lehet próbálni a költöztetést.

2013. márc. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rendben akkor is elég átpakolnom őket ha kikelnek mert már 6 tojás van és ahhoz szerintem kicsi lesz a kalitka ha mind kikel a fürdetőt bent hagyjam nem lesz baj a tojásokkal ha vizesen mennek be a pintyeim?
2013. márc. 22. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!