Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagáj kiengedése?

Nimfa papagáj kiengedése?

Figyelt kérdés
Van 2 nimfám, az egyik már jobban szeret engem, de mindenki mástól fél.Az lenne a kérdésem, hogyha kiengedném a kalitkából akkor hogy rakjam vissza?Vagy visszamegy magától?

2014. nov. 15. 19:52
 1/3 anonim válasza:
egy időután visszamegy
2014. nov. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csinálj nekik egy kiülőt a kalitka tetejére vagy a közelébe(mellkas,fej magasságba). Miután kijöttek le fognak szállni a szekrény tetejére, karnisra,stb minden magas helyre de ne hagyd őket ott pihenni mert akkor odaszoknak ami nem lesz túl jó mert mindent megrágnak,megesznek amit tudnak és sok minden egészségtelen, mérgező nekik. Tehát egy hosszú ülőrúdjukkal próbáld meg levenni őket és átenni a kiülőre vagy óvatosan terelgesd őket addig amíg a kiülőn kötnek ki. Onnan betenni is könnyebb lesz őket és nekik is könnyebb lesz maguktól betalálni. Már kiengedés előtt érdemes botra szoktatni őket hogy boton vissza tudd őket rakni a kalitkába.

Van hogy maguktól visszamennek de az elején ez nem valószínű. Kalitkán belülről ismerik a szobát de kalitkán kívülről kezdetben nem fogják megismerni a kalitkájukat és azt se fogják tudni hol van a szobán belül.


Ha csak az egyiket,szelídebbet engeded ki akkor nem valószínű hogy ki fog jönni vagy a kalitka tetejénél messzebb nem fog menni mert kötődik a másikhoz, hamar vissza akar majd menni hozzá.

2014. nov. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondoltam hogy csak a szelidebbet engedem ki és akkor majd vissza megy magától
2014. nov. 16. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!