Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mik a tapasztalatok nimfák...

Mik a tapasztalatok nimfák pelletre való átszoktatásáról?

Figyelt kérdés
Érdemesebb azt adni nekik magvak helyett / mellett?

2014. nov. 18. 02:06
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Ez bonyolult, vitaindító téma szokott lenni fórumokon.

Van aki pelletet ad a papagájainak és mellé valamennyi magot, gyümölcsöt, zöldséget de olyan fajta is van ami mellett a gyártó szerint nem kell mást enni adni a madárnak merthogy ÁLLÍTÓLAG(gyártó szerint) minden vitamint,stb tartalmaz.

Mások szerint(szerintem is) a pellet nem a papagájok egészségéért készül hanem a pénz, bevétel miatt. Először is a pellet egy olyan nagy nyomáson préselt szálas, rostos anyag melyet vagy saját anyaga vagy belekevert kötőanyag tart össze.

Az ember hajlamos a lustaságra és ez a kényelmet szolgálja mivel könnyebb beönteni nekik némi pelletet mint változatos étrendet biztosítani, zöldséget aprítani,stb. Hullámostól aráig minden fajnak ugyanaz az összetételű pellet van pedig a vadonban különféle körülmények között élnek így kizárt hogy ugyanaz a pellet mindegyiknek jó. A kukorica, szója, mogyoró,stb amiből a legtöbb, majdnem a legtöbb van benne mind inkább hizlaló, kevésbé vitamindús sőt ártalma is lehet(gmo szója és kukorica,stb) nem mondható egészségesnek. A benne lévő tartósítószerekre, színezékekre sok papagáj allergiás. Többe sok a só ami azért kell bele hogy szomjas legyen a madár és sokat igyon mert a száraz pellet emésztése megterhelő a szervezetnek sok víz kell hozzá na de a só hosszú távon kikészíti a madár veséjét. A papagájoknak fontos az ingergazdag környezet amihez a változatos ízű, színű, állagú gyümölcsök, zöldségek, csírák,stb is hozzájárulnak. Az egyik fajtánál,márkánál többen is írták hogy szinte függővé váltak a madarak, nem csak szeretik hanem függők amit nem neveznék normálisnak.


Tehát több szól ellene mint mellette.

Maximum biztosításnak jó azaz adsz nekik naponta pár szemet(szó szerint pár szemet) valamilyen színezék mentes, bio pelletből(pl.tops) vitamin,ásványi anyag hiány biztos elkerülése végett de a fő kajájuk ugyanúgy a mag, gyümölcs,stb marad.

Ismerek olyat aki a változatos étrendre esküszik és több mint 20 éve tart több mint 10 papagájt hobbiból(soha nem használt pelletet, vitamin kiegészítőt,stb). A lehető legváltozatosabb étrendet biztosítja minden fajnak az egyéni igényekre figyelve és makk egészséges az összes.

Tehát minek a mesterséges vacak ha vannak természetes vitaminforrások amik megőrzik az egészségüket mellékhatások nélkül?

[link]

2014. nov. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szóval akkor felesleges erre kidobni a több pénzt mert egészségesebb a mag? (+ a gyümölcsök persze)


Tumblr-ön és külföldi Facebook csoportokban olvastam itt-ott, hogy ez SOKKAL jobb a madárnak, nem írták le miért, csak hogy erre esküsznek.


Magok között van különbség egyébként? Mondjuk egy névtelenebb márka magvai között és egy Versele-Laga vagy egyéb jónak mondott márka között? Én mindenfélét szoktam venni, amilyen éppen van ott ahol megyek, ha állatboltban veszek akkor jót veszek, ha csak a Sparban tudok venni mert utolsó pillanatban látom, hogy mindjárt elfogy akkor névtelenebb márkát. Ránézésre eddig azzal sem volt semmi baj. (Olvastam már, hogy volt akinél penészes vagy kukacos volt amit vett. Mondjuk én dobozosat sosem veszek, csak zacskósat.)

2014. nov. 18. 22:13
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen felesleges.

Külföldön sajnos nagy divat a pellet. Több külföldön élő magyartól olvastam már hogy állatorvoshoz vitték a madarukat és az állatorvos rá akarta őket beszélni a pelletre mert az "sokkal jobb" pedig a vizsgálati eredmények is bizonyították hogy a madaraik ugyanolyan egészségesek(ha nem jobban) mint a pelleten élők de akkor is rá akarta őket beszélni.


A Versele-Laga laboratóriumban vizsgálja a magkeverékeket így az övék a legbiztonságosabb még az akár halálos mogyoró terén is. Az ő keverékeikben lévő mogyoró ártalmatlan, nem fertőzött. A többi magkeverék se feltétlenül ártalmas sőt egy mogyoró(dióféle) és egyéb penészesedésre hajlamos dolog nélküli keverék átmenetileg jó is lehet. Lehet minőségpróbát végezni úgy hogy fogsz egy marék magot a keverékből és kicsíráztatod. Ha 1 nap után van rajt csíra akkor jó minőségű a mag(Versele-Laga keveréket csíráztattam régen, 1 nap után csírás).

A Multifit és a Vitakraft márka az amelyikről rosszakat olvastam tenyésztőktől, semmiképp nem vennének ilyen magot(nem írták vagy már nem emlékszem miért).

2014. nov. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!