Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha veszek mellé megvadul?

Ha veszek mellé megvadul?

Figyelt kérdés
Van egy egy éves tojó hullámosom.Nagyon szeretem,1 éve van nálam.Tudni kell róla,hogy egésznap nyitva van a röpde ajtaja,szabadon repkedhet.Mindig odajön hozzám,kézre száll stb . Igaz néha csíp de olyan finoman és akkor is vizsgálódik szerintem.De holnap veszünk egy pár hónapos hímet mellé.Na most egyből tegyem be a tojó mellé?Másik kalitkám van de az nagyon kicsi,amiben a tojó van az nagy.Mi lesz ha elkezdenek verekedni vagy balhézni? A tojóm el fog vadulni szerintetek? Mikor engedjem először ki a hímet? Vagy egyszerre kiengedhetem márt őket másnap?
2014. dec. 11. 23:35
 1/3 gyevickie ***** válasza:

Igaz, madaram még nem volt, de szerintem amit írok, az minden fajra érvényes. Az új madarat én mindenképpen karanténoznám, megfigyelném 2 hétig, ha állatkereskedésből jön, akkor főleg. Ezalatt jó lenne, ha nem érintkezne a tojóval. 2 hét alatt figyeld meg nem mutat-e élősködőre, netán betegségre utaló jeleket és ismerkedj vele, szokja a hangodat.

Azonnal semmiképp se tenném össze a tojóval, az új gazdi meg a szállítás már elég stressz neki.

Aztán nem tudom a papik mennyire területvédők, lehet jó lenne ha először semleges helyen találkoznának, ismerkednének kezdetben csak rácson át. Esetleg a tojó, ha csak úgy elengeded mellé nem fogja jó néven venni az új állatot. Szerintem ha betartják a fokozatosságot az náluk is célravezető.

2014. dec. 12. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először mindenképp érdemes karanténozni az újat. Én 1 hónapot szoktam erre szánni. Karantén alatt a hím legyen külön kalitkában külön szobában, ne érintkezzen a tojóval.

1 hónap alatt meg tudod a hímet is szelídíteni. Ha alkalmas rá az szoba is ahol a hím lesz és ha összebarátkoztok annyira akkor kiengedheted már a karantén alatt is.


Ezután 2 külön kalitkába tedd őket egymás mellé(abban a szobában ahol a tojó van). A hímet még ne engedd ki itt de a tojót megszokott módon kiengedheted. Ha érdeklődik a hím iránt az jó jel. Pár nap után ha úgy látod nem akarják bántani egymást akkor kiengedheted a hímet is. Érdemes előbb a hímet kiengedni mármint megvárni amíg kijön és csak utána engedd ki a tojót mert az nem biztos hogy jó lenne ha a tojó bemenne a hímhez a hím kalitkájába ismerkedni elvégre az a hím területe. Jobb ha semleges területen azaz a szobában találkoznak.

Aztán ha több alkalom után is jól elvannak kinn akkor amikor kinn vannak rendezd át teljesen a nagy kalitkát és utána egyszerre költöztesd bele őket így a tojó nem érzi majd úgy hogy az az ő területe és meg kell védenie a hímtől.

Ha továbbra is szánsz rá időt hogy foglalkozz velük akkor nem fog elvadulni a tojó. Az valószínű hogy a hím érkezése után már nem fog állandóan hozzád menni, rajtad lógni mert végre lesz olyan társasága amire vágyik, amire szüksége van de ugyanúgy rámegy majd a kezedre, eszik a kezedből,stb. Ha megszelídíted a hímet is akkor ketten is szívesen rádmennek majd, elüldögélnek rajtad ha olyan kedvük van.

2014. dec. 12. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nincs másik kalitkám,vagyis az alkalmatlan hiosszútávra
2014. dec. 12. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!