Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor vedlik a kanári?

Csicsky kérdése:

Mikor vedlik a kanári?

Figyelt kérdés

Van egy sárga kanárimadaram. A madár ez év júniusában lett véve a madárkereskedésben (a lábán zöld gyűrű van többek között a 14-es számmal), a pontos fajtáját és a nemét nem tudom (nem énekel, csak halkan csicsereg időnként). A madár mostanában elkezdett vedleni, a pehelytollait hullajtja el. Állítólag augusztus-szeptemberben szokott a kanári vedleni (ekkor még az előző tulajdonosánál volt és ő állítja, hogy szeptemberben és októberben vedlett valamicskét). Most akkor ez a mostani vedlése mitől van? Ez normális?


A kanári bent a lakásban van tartva, állandó 20-23 fok hőmérsékletnél, a szobában amúgy szabadon repkedhet.



#kanári #kanári vedlése #pehelytollak #tollak elhullajtása #madarak vedlése #madár vedlése
2014. dec. 12. 09:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Az én hullámosaim is vedlenek még, bár nálam csak 18 fok van... (Októberben az enyémek még nem vedlettek, pár hete kezdték.) Ha amúgy rendben lévőnek tűnik, szerintem ne aggódj!
2014. dec. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!