Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kanárival kapcsolatos kérdések...

Csicsky kérdése:

Kanárival kapcsolatos kérdésekre válaszolna valaki?

Figyelt kérdés

Kaptam ajándékba egy kanárisárga kanárit. Hogy pontosan milyen fajta, azt nem tudom, és azt sem, hogy most tenyésztőtől van-e, vagy csak kisállatkertben vette az illető, de meg van gyűrűzve. A madárka a szobában szabadon röpködhet, csak akkor zárom be a kalitkába, ha elmegyek valahová. Az alábbi kérdésekre szeretnék választ kapni:


Meg lehet valahogy tanítani arra, hogy csak a kalitkában piszkítson? Vagy esetleg arra, hogy bizonyos helyekre ne szálljon oda, ill. hogy csak bizonyos helyekre szállhat oda?


Mit jelent az, ha borzolja a tollát? Állítólag akkor csinálja, ha fázik. A szobában ellenben 18 fok alá nem megy a hőmérséklet még éjszaka sem (nappal max. 23 fok szokott lenni). Mekkora lehet a szobában a hőmérsékletingadozás?


A kalitkát naponta kell tisztítani?


Az valami egészségügyi problémára utal, ha időnként nappal is alszik?


Ha pár napra el kell utaznom, akkor elég az, ha beteszek neki kellő mennyiségű élelmet? Esetleg meg kell bíznom valakit, aki majd a vizet naponta cseréli neki?


Amikor eszik a magok felét kiköpi. Ez aztán a kalitka aljában gyűlik össze. Ezt miért csinálja? Nem ízlik neki, mert a magkeverékben olyan magok is vannak, amiket nem akar megenni és másfajta magkeveréket kell neki adni, vagy csak ez valami rossz szokás nála? Azonkívül egyszerre adhatok neki többet is, mint amennyit egy nap alatt megeszik? Akár több napra valót is?


Milyen gyümölcsöket és zöldségeket lehet neki adni és milyen gyakran és mennyit? Én oda szoktam neki adni az almacsutkát.


Miért nem eszik kalciumot? Van benn a kalitkában valami szépiahelyettesítő, merthogy ez jobb, mint a szépia, mert az túl kemény a csőrének, de még egyszer sem nyúlt hozzá. Miért?


Kell a kalitkában a madárhomok? Vagy ezt lehet mellőzni?


Mi az a csőrkoptató? Ez is kell?


Egy evező- vagy farktolla kihullott neki. Ez jelent valamit, vagy az ilyesmi olykor-olykor elő szokott fordulni?


Miért van az, hogy kiszemel bizonyos dolgokat a szobában és aztán ezeket órákon át csipkedi?


Ha feléje nyúlok, akkor kitátja a csőrét majd ráugrik az ujjamra és elkezdi csipkedni. Most ezt örömében csinálja, vagy azért mert nem szereti, ha valaki nyúlkál feléje?


Ha csicsereg, az mindig azt jelenti, hogy jól érzi magát?


A YouTube-on találtam videóra felvett kanáricsipogásokat. Helyes az, ha időnként ezeket lejátszom neki? Mert ugyanis ilyenkor eléggé izgalomba jön és keresi a többi madarat, de persze nem találja őket. Most nem tudom, hogy ez számára jó, vagy csak feleslegesen idegesíti, mert ilyenkor aztán röpköd össze-vissza a szobában.


Az jó, ha a szobában van egy tükör, ami előtt elüldögélhet és nézegetheti magát benne?



2014. nov. 15. 21:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Szobatisztasagra nem tudod megtanitani,hogy ne repüljon oda valahova annak tanitasaval probalkozni lehet. A borzolas lehet fazas vagy faradtsag miatt. Nem baj ha alszik nappal,akkor szamit kórosnak ha nagyon sokat alszik es ha ebren van sem tul eleven. A magokat megpucolja sokszor csak a hejat dobalja,amit nem szeret kivalogatja. Takaritani akkor kell ha loatod hogy koszos,heti 1-2x,ha kiszemetel azt csak sopord ossze. Ha több napra elmesz bizz meg valakit a gondozassal,lehet adsz neki sok kajat de mivan ha beteg lesz es senki nem latja. Ne hagyd soka felugyelet nelkul. Csorkoptato fontos,no a csore mint a hörcsög foga pl ha nem koptatja ugy megnohet vastagodhat hogy enni sem tud. Tükor jo neki,illetve szereti a tarsasagot,sokat legyel vele,beszelj neki es hagyd hogy az ujjadra uljon. Ha csipked de nem erosen,nem tamadoan az nem baj ök a csorukkel fognak,ereznek. Ez a madarhang lejatszas nem tudom minek jo. Ha neha kiesik egy tolla nem gond,amig egeszseges es eleven.
2014. nov. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Kösz a választ!


Utána néztem a csőrkoptatónak. Az nem más mint a szépiacsont. Akkor ez nem csak a kalcium miatt szükséges? Én ilyesféle szívalakú izét tettem be neki (Lolopets márkájú), de rá sem néz:


[link]


Ez miért van? Cseréljem ki? Vagy csak arról van szó, hogy igen ritkán használja? Mert már több, mint egy hete benn van neki és nem látszik rajta, hogy megpiszkálta volna.


Valaki mondta, hogy szereti a hangokat, pl. a zenét. Ezért gondoltam, hogy akkor inkább a kanáricsicsergés lesz neki jó, mert így valamelyest a társai körében érezheti magát. Ha meghallja a csicsergést, nagyon izgatott lesz, forog össze-vissza, hogy megtalálja a többieket, majd repkedni kezd a szobában, hátha így eredményesebb lesz a kutatás. Azt már nem tudom, hogy ezzel javítok-e a hangulatán, hogy így, ezen a módon időnként kizökkentem az egyhangúságából.

2014. nov. 15. 23:58
 3/12 anonim ***** válasza:
56%

Az elsővel nem értek egyet mindenben.


Szobatisztaságra nem lehet megtanítani.

Ha eddig nem tetted csinálj neki nekik is adható faágakból legalább egy(érdemesebb többet) kiülőt a szobában ami az övé, biztonságban van rajta, ellehet rajta. Ha máshova,bútorra megy tedd át vagy tereld át az egyik kiülőre mindig, következetesen amint meglátod. Keress olyan dolgokat amiktől fél ha odateszed neki(plüssállat,színes zacskó ami zörög ha közel repül hozzá,stb) és ezeket tedd azokra a helyekre amikről le akarod szoktatni, amikről át akarod szoktatni a kiülőkre de makacsul visszamegy mindig.


A tollukat borzolva pihennek, alszanak tehát teljesen normális is lehet.


A megszáradt ürülékükből felszálló por ártalmas nekik ha belélegzik ezért érdemes naponta-kétnaponta(pl. reggelente) takarítani ami nem nagy dolog ha újságpapír van a kalitka aljában is és a kiülők alatt is. Ajánlott újságpapírt tenni alá.


A nappali alvás normális ha nem viszi túlzásba.


Vizet érdemes cserélni naponta és jó ha valaki mindennap ránéz a madárra esetleg beszélget,foglalkozik vele egy kicsit. Tehát igen bízz meg valakit ha elutazol.


Ajánlom a Versele-Laga márkájú magkeveréket. Igaz a legdrágább de kanári esetében nem fogy olyan gyorsan és ez a legjobb minőségű, ennyit megér az egészsége szerintem.

A magokat kibontja és csak a mag belsejét eszi meg, a héját eldobja. Adhatsz neki több napra valót is csak figyelj arra hogy ha szükséges fújd ki a tetejéről a maghéjakat.

Csemegeként adj neki fürtös kölest úgy hogy az ülőrúdról ne érje el hadd dolgozzon meg érte kicsit.

A gyümölcs,zöldség téren nem merek sokat írni mert papagájos vagyok nem kanáris. Ha hetente többször adsz neki sárgarépát(nem tudom hogyan eszik talán reszelve?) azzal biztos nem ártasz mert a tollainak, szemének, bőrének, karmainak, szervezetének kell/jót tesz a béta-karotin és a belőle készülő A-vitamin. Jó ha összekevered a répát egy csöpp olajjal mert ugye zsírban oldódó vitamin. Almából szerintem inkább vágj le egy szeletet és kockázd össze apróra. Fehérjepótlásra 30percig főtt tojást szoktak adni papagájoknak 2 hetente kanáriknak nem tudom, nézz utána.

Papagájoknak adható az avokádón kívül minden gyümölcs és sokféle zöldség(kukorica, borsó, cukkíni, sütőtök, borsó, főtt sótlan bab, brokkoli,stb,stb) kanáriknál ezt szintén nem tudom az a fontos hogy vegyszermentes legyen minden vagy ami nem az azt vastagon hámozd meg amit pedig nem lehet hámozni azt ne add ha nem vegyszermentes.


A szépia és a csőrkoptató ugyanaz illetve a céljuk ugyanaz csak az egyik természetes képződmény a másik gipsz hozzáadott kalciummal ha jól tudom. Az a szívalakú az csőrkoptató. Mindkettő a kalcium,ásványi anyag pótlására van és emellett koptatja a csőrüket is. A szépia a természetes. Szerintem a csőrkoptató keményebb mint a szépia mert a csőrkoptatót csak törni lehet míg a szépiából(a puhább feléből) könnyen port is le lehet kaparni tehát a csőrkoptatót a kanárik nem tudják használni szerintem mert nem tudják törni mint a papagájok.

Ha rossz helyről származik és egyáltalán nem ismeri a szépiát akkor nehezen fogja használni de reménykedjünk benne hogy ismeri. Szerintem adj neki szépiát is aztán majd eldönti melyiket használja. Ha hetek múlva se használná kezd el rakosgatni a kedvenc helyeihez, ülőrúdjaihoz, etetője mellé,stb hátha elkezdi használni.


Madárhomok nélkülözhetetlen. A madárhomok tulajdonképpen apró kavicsok amiket rendszeresen eszik mert kell az emésztéséhez a zúzógyomrába, a kavicsokkal zúzza össze a kaját. Sokan a kalitka aljába szokták szórni de én nem ajánlom. A kalitka aljában beleürít a madár így a koszolódott kavicsot eszi ami nem túl higiénikus és a napi takarítást is megnehezíti ha nem újságpapír van alatta, napi takarítás esetében sok pazarlódik belőle. Érdemesebb egy külön etetőtálba tenni vagy egy kisebb tálkába a kalitka aljába a sarokba úgy hogy ne tudjon beleüríteni.


Évente kétszer vedlenek ha minden igaz, ha jól gondolom a kanárik is. Október környékén és tavasszal. Normál esetben csak akkor hullik a tolluk amikor vedlenek.


Valamivel neki is el kell foglalnia magát. Persze jobb lenne ha természetes dolgokat pl. faleveleket rángathatni,tépdeshetne. Ez legalább a csőrét is koptatná. Szerezz neki autóúttól távoli nekik is adható leveles ágakat(nyírfa, nyárfa, fűzfa, nem permetezett és nem csonthéjas gyümölcsfák) ülőrúdnak is és játéknak is. Az ülőrúdnak, kiülőnek való ágak változó vastagságúak legyenek az egészen vékonytól a több centi vastagig és nyugodtan legyenek ferdék,lejtősek.


Szerintem felesleges madárhangokkal hülyíteni szegényt. Inkább egy fajtárs kéne neki(azonos nemű a fiókák elkerülése miatt). Társas madarak.


Nem! Takard le azt a tükröt vagy vidd ki a szobából. Viselkedészavart, mentális problémákat okoz mivel ők nem tudják hogy amit látnak az csak a tükörképük. Azt hiszik hogy az egy másik igazi,élő madár. Mondom vegyél mellé inkább egy fajtársat. Sokkal jobb lenne az élete, ellennének, elrepkednének együtt, sokkal boldogabb lenne.


Ja és adj neki mindennap akár kalitka ajtajára akasztható fürdetőben akár kinn egy cserépalátétben langyos vizet mert úgy tudom szeretnek mindennap fürdeni.

2014. nov. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Törpilla57 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Igazán nagyon sok jó tanácsot kaptál, de azért javasolom, mivel kezdő kanáris vagy, olvass utána a neten, de ne ijedj meg ennyire nem bonyolult a kanári-tartás, de ha már megörvendeztet jelenlétével egy ilyen aranyos kis madár, akkor adjunk meg neki mindent, amit csak tudunk.

Én csak néhány dologban egészíteném ki a válaszadókat:

Először is jó lenne tudni, hogy hím-e vagy tojó. Fontos!Jó ötlet a fajtárs, valóban nem unatkozna annyit, de 2 hím veri egymást (általában), két tojó viszont jól el van egymással. Ha jól gondolom fiókákat úgy sem akarsz, ha mégis, előtte egy kis tapasztalatgyűjtés nem árt, meg persze rengeteg idő!!!

Az, hogy egész nap kint van a szobában, a Te döntésed, de jobban jársz,ha csak félórákra engeded ki, röpködni egy kicsit,amikor figyelni is tudod, nem megy-e neki semminek (ablaküvegnek pl. ami veszélyes, akár életveszélyes is lehet) v. tükörnek. Ablak persze ne legyen nyitva, mert szegények nem érzik a veszélyt, hamar kitalálnak, aztán vissza már nem tudnak jönni, ott kint meg elpusztulnak.

Az, hogy az ujjadra ül, jó jel, valószínűleg kézhez nevelték, az hogy csipkedi, piszkálja, az a bizalom jele... becsüld meg!Kanáriknál a vedlés július-augusztus-szept.hónapokban "esedékes", van amelyik kanári 3 hónapig küzd vele. A link, amit feltettél a csőrkoptatóról, az Nálad készült? Ebben a kalitkában lakik a kanári? Mert ha igen, akkor lehet, hogy ott vesztette el a farktollát, mert neki tud érni, fordulni a rácsnak. Nagyon kicsi! Kellene neki egy nagyobb (kb.60x40x40 már jó).

"Papagájbarát" válaszolódat annyiban javítom ki, hogy a nagyon vékony faág, bokorág nem jó a kanárinak sem: arra figyelj, hogy ne érjen körbe a karma. Minimum 10-12 mm átmérőjű a legjobb, aztán lehet egy kicsivel vastagabb is, hadd tornáztassa a lábát, de nagyon vastag se legyen, mert nem tud kapaszkodni. Ja és ne legyen leveles(hátha mérgező!), inkább csupasz, de rücskös ág legyen.

Friss víz mindig legyen előtte. Figyelj rá, hogy ne fürödje ki (a mieink -kanárik - szeretik kilocsolni), Így, ha nincs otthon senki,szomjan halhat,persze csak, ha sokáig lenne víz nélkül. A fürdővíz az jó, de csak addig hagyd bent, amíg megfürdik, van, hogy többször is, aztán vedd ki, mert bepiszkolja, így többet ártana, mint használ. Persze csak akkor fürödjön, ha legalább 21-23 fok van. Általánosságban mondom. hogy huzat viszont soha se érje!!!

A zenét szeretik, de csak ha nem nagyon hangos, mert ha fiú - akkor túl akarja majd harsogni. Ahogy a hangos beszédet is.

Szépia: ha nem eszi, akkor próbád meg lereszelni neki, úgy majd kicsipegeti. A calcium miatt kell neki.

A kanári szereti a sárgarépát, mi lereszeljük(legjobb a piacon vett), belekeverünk egy kis reszelt kekszet, esetleg egy kevés reszelt szépiát (már ha nem hajlandó enni azt), esetenként lágyeleséget (készen is lehet venni) Tojás: általában akkor adjuk a madarainknak, amikor etetik a fiókákat (ebből "csinálják" a begytejet), egyébként nagyon ritkán, esetleg 2-3 havonta 1-2 napig, mert árt a májuknak, ha sokat kapnak belőle. Ami még fontos, hogy csak keveset, azt is jól összetörve add neki egy kis tálkában(mi befőttes üveg tetejét használjuk erre, könnyen tisztán tartható). Azért keveset, mert esetleg megromlana, hiába főtt tojás( a 25-30 perc az is fontos). Alma: kis gerezd betűzve a rácsok köz, szeretik csipegetni; a mieink csak a golden almát eszik meg, gondolom,mert az édesebb, a többit nem hajlandók enni...sokat ebből sem, mert megrohad.Brokkolit is lehet neki adni, egy kis "fürt"-öt beszúrni a rácsok közé, mi ruhacsíptetőt(műanyagot, lehet mosni)használunk, ugyanúgy, mint a salátánál. Salátát (fejes) is nagyon szeretik, pici darab, odacsíptetve, szeretik, még a ruhacsíptető "foga" közül is próbálják kiszedni.

Sok sikert, és nagyon sok örömet a kis kanárihoz, mert nagyon lehet ám őket szeretni.

Még egy megjegyzés: ha ennyi kérdésed van, és azt le is írtad, nem sajnáltad az idődet, akkor üzenem a kis kanáridnak, hogy örüljön, mert jó helyre került.

2014. nov. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A link nem az én madaramat és a kalitkáját ábrázolja. Ezt csak illusztrációnak szántam, hogy hogyan néz ki az a kalciumos csőrkoptató valami.


Azt figyeltem meg, hogy a csőrkoptató helyet egy helyen a szoba falát kapirgálja. Észrevehető kárt ezzel nem nagyon tud csinálni, mert a falnak az a része a szekrény fölött van és nemigen látni oda. Ellenben attól félek, hogy a falfesték megárthat neki. Ezt hogyan tudnám megakadályozni?


A tálka a fürdővízzel a kalitkán kívül van, hogy ne piszkítson bele.


A henger alakú kalitkának, amiben van, az átmérője olyan 30 cm, a magassága 35 cm. A kalitka ajtaja, ha otthon vagyok, akkor nyitva van, úgyhogy bármikor kijöhet röpködni, ha úgy akarja.


A kalitka oldalára kívülről is rá van erősítve egy rudacska, amin elüldögélhet. Azonkívül itt a szobában szokott máshol is üldögélni (pl. a kis asztali lámpa rúdján). Mind a három rudacska átmérője kb. 11 mm.


Az ablakoknál a függöny be van húzva, úgyhogy nem repülhet neki az ablaknak, de amúgy, ahogy megfigyeltem, nagyon ügyesen repül, semminek sem szokott nekimenni.


Ha estefelé meg akarom fogni, hogy betegyem a kalitkába (mert valamiért nem ment be magától), akkor ezt úgy csinálom, hogy leoltom a villanyt, csak az asztali lámpa ég, így aztán hagyja magát megfogni és betenni a kalitkába, mert ilyen gyér világításnál nemigen mer röpködni.


Ha Csajkovszkij B moll zongoraversenye közben csicsereg, akkor ez azt jelenti, hogy tetszett neki?

2014. nov. 17. 14:50
 6/12 anonim ***** válasza:
31%

Árthat neki. Többek között az ilyen esetek elkerülése végett írtam hogy csinálj neki ágakból kiülőket amiken bármit is csinál nem eshet baja, nem árthat magának. És szoktasd le a bútorokra menésről.

Magáról a falevésről nem tudod leszoktatni de ha a szekrényre menésről leszoktatod akkor ugye nem fér hozzá a falhoz. Vegyél neki szépiát.


A kalitkáját sürgősen cseréld le!!! Már törvény is tiltja a kör,henger kalitkában való állattartást. Megbolondul benne a madár, rosszul érzi magát benne, rontja a tájékozódási és repülési képességét.

Még akkor is ha sokat van kinn a szobában cseréld le téglalapra. A lehető legnagyobbra ami belefér mind anyagilag mind helyileg. Inkább hosszú legyen mint magas mivel kb. vízszintesen közlekednek, repülnek.


Nyugodtan lehet félcm vastagtól akár 5cm vastagig mindenféle ülőrúdja. A vadonban se csak 1cm vastag ágat fognak. Az a pár milliméter vastagságbeli különbség amit Törpilla57 írt szinte semmi, nem tornáztatja a lábukat mivel ugyanúgy fognak rá. Sőt jó ha nem csak egyenes hanem görbe,lejtős,stb ülőrúdja is van. Minél természetesebb annál jobb. Autóúttól távoli nyírfa, nyárfa, fűzfa és nem permetezett gyümölcsfaágak(kivéve a csonthéjasok) azok amik jók ülőrúdnak, nem mérgezőek. Nálam a nimfák is(akiknek ugye sokkal nagyobb lába van mint a kanáriknak) ha rövidebb időre is de rámennek még a pár mm vékony ágakra is.

Az egy dolog hogy van ez-az amin elüldögélhet de se a vacak műanyag ülőrúd se a lámpa rúdja nem fa azaz nem koptatja a karmait. A karma folyamatosan nő ezért kellenek változó vastagságú ágak mert így tornázik a lába is és a vastagabb ágakon kopik a karma is. Akkor kopik a karma ha a vége hozzáér az ülőrúdhoz így ha csak olyan vékonyabb ágat adsz neki amiről lelóg az elülső leghosszabb lábujja akkor az a karma nem fog hozzáérni a fához és nem fog kopni. A lejtős ülőrudak azért jók mert ha megnézed a fákat szinte mindegyik águk lejt, alapból szívesebben ülnek lejtős ágon(a papagájaimnál tapasztalom) mivel az a természetes,kényelmes nekik. A lejtős ágakra erősebben kell ráfogniuk hogy ne csússzanak le így a karmuk is jobban kopik rajt.

[link]

2014. nov. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Madárhomokot már vettem, evett is belőle. Szépiát is tettem be neki a kalitkába (úgy néz ki, hogy ahhoz még nem nyúlt). A húgomnak van egy szögletes madárkalitkája, megígérte, hogy odaadja. A faággal/faágakkal úgy tervezem, hogy majd felteszem a szekrény tetejére, oda, ahová időnként fel szokott repülni, alatta meg papír lesz.

2014. nov. 18. 22:15
 8/12 Törpilla57 ***** válasza:

Az előző válaszadóhoz kapcsolódva: igaza van, a henger alakú kalitkával kapcsolatban, valóban tiltott, meg nem is jó (erre nem figyeltem fel, mert azt hittem a fotón levő kalitkában él). A méretek: amit írtam az a minimum, ha egyedül van, de ha társat is akarsz neki, akkor mindenképpen legyen nagyobb.És valóban a hosszúkás a lényeg, mert hosszában (felfelé nem nagyon) röpködnek a kalitkában. Egyébként valóban minél nagyobb, annál jobb, igaz ő kint is repkedhet, de mégis. A szobatakarítás szempontjából, azért nem jó, ha sokat van kint, majd meglátod, mindenhol apró, pici, megszáradt guanókat fogsz találni.(...és hogy nem ver le semmit, abban csak reménykedhetsz...) Azért írtam a rövidebb időt kint, mert a lényeg az, hogy kirepülhesse magát, utána már lehet bent a kalitkában. A mozgás a lényeg. Az hogy a szekrény tetején üldögéljen, annak nem sok értelme van.

Faágak: azért írtam a méretet, mert most is tartom: a fél cm nagyon kevés, körbeér a karma, különösen ha hosszúak, (ja ha nagyon megnő, vágni kell!). Az oké, amit "válaszadó" ír, hogy legyen többféle, de ha kisebb a kalitka, 1-2 madár méretű, akkor nem sok faág fér be, hogy variálni lehessen... Amin sokat üldögél, az a mérvadó. Kiderült már, hogy fiú vagy lány? Ja igen a körömvágás:nézd meg, nem túl hosszú-e? ha igen, akkor vágd le kisollóval(mindig fertőtlenítsd le előtte, utána).Inkább kevesebbet, mint többet (neten találsz "oktató"-videót). Nézd meg lámpafénynél, vagy világosnál, a körmökben van egy vérér, addig nem szabad levágni, mert vérezni fog, Szóval csak óvatosan (gyengéden, de határozottan fogd meg), de mégis csak meg kell tenni. Azt már nem is mondom, hogy milyen fontos a tisztán tartás. min. hetente fertőtlenítsd le a kalitkát, ülőrudakat, edényeket, az ivóvizes tartóját naponta is.(Domesztosz -hígítva - jó, csak nagyon öblíts le mindent). Az újságpapír (minél kevesebb festékanyaggal, ja és ne legyen színes!) a kalitka aljába azért jó, mert naponta 1,v 2-szer csak kikapod, és cserélheted. De egy kalitkánál, ha lehetőséged van rá, nagyon jó a hullámpapír (csak drágább). Ha esetleg vásárolsz kalitkát, arra figyelj, hogy kihúzható legyen az alja: így nem kell állandóan zargatni a madarat takarításkor.(igaz hamar megszokják, de mégis- a mieink már kíváncsian utánanéznek a papírnak, és nagyon örülnek, amikor tisztaság van!-pedig naponta 1-2-szer takarítunk).

Ha van még valami, szívesen válaszolok.

2014. nov. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Fertőtlenítésre a műanyag,fa dolgokra(fémre nem) jó az ecetes víz is szerintem. Az legalább nem árthat neki akkor se ha véletlenül rajt marad valamin.

A Domesztoszt leöblíted igaz de akkor is egy vegyszer, ha nem muszáj nem kéne használni ilyen apró,érzékeny madarak környezetében.

2014. nov. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Csak egy aprócska kiegészítés gyümölcstémában:

SOHA ne adj neki szilvát,mert az meghajtja szegény, de annyira hogy bele is halhat.

További sok sikert a kismadárhoz!:)

2015. jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!