Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jó ez a papagáj kalitka...

Jó ez a papagáj kalitka berendezés?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek van ez de szerintem kifejezetten rossz! Látszólag nagy rész a dolgoknak műanyag ami nem kifejezetten jó a papagájoknak ahogyan olvastam! Én úgy tudom fém etető/itató és csak fa játékok!


[link]



2014. dec. 22. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Túl sok a műanyag!!

Ki kellene venni és helyette fából és kötélből készült játékokat tenni be!

Vagy egy pár fűzfagaly is jó!! Webáruházból is lehet rendelni (Zooplus, Petnet, AbcZoo, stb.)

Bár szerintem a műanyag etető tálak jobbak de ha rozsda mentes acélból készült akkor jó!!

2014. dec. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mérete tökéletes, hiszen a hullámosok is szeretik a nagy teret. A legsúlyosabb hiba hogy az ülőkék műanyagok. Természetes fából kell beleszabni és mindegyik más vastagságú és felületű legyen. Legyen sima is, göcsörtös is benne vegyesen. Én fürdetőt nem teszek fel mert nem mennek bele. Lehet csinálni lenkötélből csomózott kötéldarabot is, felakasztva ha bátrak a madarak játszanak vele. Etetőnek önetetőt mindenképpen mert a fém tálkából nem érdemes szerintem. Én is etettem belőle de nagyon sokat pocsékoltak. Evés közben a maghéjakat visszaszórja a tiszta magokra és kapirgálni nem nagyon kapirgál már utána benne. Rendre én kevergettem neki, hogy találjon benne magot még, de a vége az volt hogy kiborítottam, és öntöttem tisztát. Azóta önetetőből etetek amit kívülről kell feltölteni. Na ez vált be a legjobban, itt nem szemetel bele.
2014. dec. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egész úgy ahogy van nem jó szerintem.

Az ülőrudak természetes ágak legyenek de ne csak ilyen vékony botok mint amik benn vannak. Hanem pár mm vékonytól 3cm vastagig különböző vastagságúak. A pár mm vékonyak lehetnek pl. néhány vastagabb ágból kiágazó kis ágacskák így nem fő ágak ezek a nagyon vékonyak de mégis ott vannak és rájuk lehet ülni, lehet rágcsálni őket. A vastagabb ágak végét ehhez persze meg kell csinálni csavarosra vagy hasonlóra hogy be lehessen rakni őket a kalitkába. Az ülőrudak milyenségét én variálnám tehát egyik-másik lehetne lejtős, az egyik lejtős lejtősebb lenne mint a másik lejtős, az egyik olyan lenne aminek az egyik végét beszorítom a rácsok közé a másik végét viszont csak valamivel felkötözném a rácsra úgy hogy ne érjen hozzá az ág a rácshoz így amikor rárepülnének mozogna,stb ötletesen. Maga az ülőrudak elhelyezése is lehetne úgy hogy csak a kalitka 2 oldalától mondjuk kb. 15-25cm-re vannak és középen sehol sincs ág így jobbról balra, balról jobbra tudnának repülni vagy épp jobbról az egy szinttel feljebb lévő bal oldali ágra fel tudnának repülni így ha egy szinttel mindig feljebb repülnek néhány jobbra-balra repüléssel a kalitka aljából felrepülhetnének a kalitka tetejéig a rács érintése nélkül. Így maximálisan ki tudnák használni a teret a repülésre.


Etetőnek és itatónak én mindig a műanyag rácsra akasztható tálakat használtam/lom és ezt is ajánlom. De azt is hozzá kell tennem hogy én direkt olyanokat veszek/vettem amiknek minden éle lekerekített így könnyű elmosni, nem marad benn a kajamaradék, baktérium a sarkaiban. Egyáltalán nem pazarolnak benne max. a maghéj száll ki belőle amikor repkednek így kicsit többet koszolnak. Mivel előfordult már így tudom hogyha az egész etető úgy tele van maghéjjal hogy már lassan kihullik belőle akkor is esznek belőle, becsukják a szemüket és csak tapogatva belekotornak, beletúrnak és az etető aljából is kieszik a maradékot. Így egy kicsit legalább megdolgoznak érte. Önetetőt sose használtam és sose ajánlottam, csak rosszat hallottam róla akárcsak az önitatóról.

A fém tálakkal nem lenne baj ha nem gyártanának rozsdamentes acél mellett bevonatosat is amit a rozsdamentes acéllal ellentétben már nem annyira biztonságos vizes és gyümölcsöstálnak használni. Én maradok a műanyag tálaknál, nincs vele semmi probléma max. a vizes tálakat kell ecetezni időnként vízkő miatt.

Az etető tálakat én a kalitka alsó felébe tenném középre ahol ugye nem lenne ülőrúd ha szükséges mehetne két sorba egymás alá. Az itatót/itatókat oda tenném ahol nem valószínű hogy ráülnek hosszabb távon és esetleg belepottyantanak és ahol nem tudnak tollászkodás közben az ülőrúdról beletollazni pl. a kalitka tetejénél fentről az x-edik rácsra ahol kényelmesen nem tudnak ráülni mert nincs felette annyi hely de előrehajolva ami ugye az iváshoz kell elférnének rajt.


Ezek a fa lapok feleslegesek.

Játéknak én a helyében elfelejteném ezeket a műanyag vackokat. Megfelelő vastagságú fa, fúró és fűrész + kötél/kenderzsineg vagy hasonló segítségével házilag is lehetne csinálni 2db 2 hullámosnak való hintát. Egy harmadikat is csinálhat de az lehetve kerekre összehajtott és natur kenderzsineggel összekötött fűzfagallyakból így az egészen bárhol meg tudnának kapaszkodni, lehetne rajta lógni és bárhol rágcsálható lenne. Egyéb kis rágcsákat is könnyen és gyorsan lehet csinálni gallyakból és sokkal több értelme, haszna van mint a mostani valószínűleg havonta 1 percig használt játékoknak.


És még egy dolog ami egyből szúrta a szemem hogy ez a takarás a kalitka bal oldalán szörnyű. Értem én hogy nem akarja az illető hogy arra koszoljanak de akkor keressen megfelelő nagyságú kartondobozt és lyukassza ki néhány helyen majd kenderzsineggel kösse a kalitkához vagy használjon plexit vagy bármit ami alkalmas és nem árt a madaraknak de ezt a madarak + elérhető helyen ragasztó kombinációt szüntesse meg. Rossz nézni.

2014. dec. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nagyon zsúfolt, nincs elég mozgásterük a madaraknak. Igazuk van a többieknek, sok a műanyag, több fa játék/etető kell. Az ülőrudak legyen vastagabbak. Ne tegyél ilyen sok kaját, elég 1-2 etető, 1-2 itató. Fontos,hogy minden nap pótold a kaját,italt. És nézd meg nap mint nap, hogy van-e még belőlük.
2015. febr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!