Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A ti papagájaitok is gerjednek...

A ti papagájaitok is gerjednek a háziveréb hangjára?

Figyelt kérdés

Van egy kecske és egy énekes papagájom, a saját fajtatársaik hangjaira nem igazán reagálnak, de ha veréb hangokat játszok be arra mind a kettő megőrül ugrálni és csipogni trillázni kezdenek.


Többféle papagájhanggal is próbálkoztam de nem igazán veszik az adást, csak a verébhangtól indulnak be.


Miért van ez?



#papagáj #verébhang
2015. jan. 1. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a tenyésztőnél sok volt a verébhang.
2015. jan. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én nimfám a szirénázó autókra is reagál, vagyis hangosan csipog.

Hogy miért csinálja, azt szerintem addig nem fogjuk megtudni, amíg nem értjük meg a nyelvét és a gondolkodását.

2015. jan. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A lejátszott verébhang jobban madárhangra, fajtársuk hangjára emlékezteti őket mint a többi lejátszott hang(ez függ a lejátszott videó minőségétől is) vagy csupán tetszik nekik a verebek hangja nem azért mert madárhang hanem maga a hang tetszik nekik(nem tudják minek a hangja csak hallanak egyfajta hangot ami tetszik nekik így reagálnak rá). Az is lehet hogy csak az egyiküknek tetszik a hang és a másik csak az ő reakciói miatt kezd el csipogni.

De lejátszott fajtárs hangra nem is nagyon fognak reagálni mivel az valahogy nem igazi az ő fülüknek se, jobb a hallásuk sokkal mint az emberé. Az én nimfáim,hullámosaim se reagálnak a lejátszott,tévébeli fajtársuk hangjára az igazira,élőre viszont igen.


Miért nem veszel nekik 1-1 igazi fajtársat ahelyett hogy lejátszott hangokkal piszkálod őket? 2 különböző fajú papagáj nem társa egymásnak az ember meg méginkább nem az.

2015. jan. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. válaszolónak(20:53):

Tudni lehet. Elég az alap szükségleteik tudása és reakcióik, gondolkodásuk egy részének a megértése ahhoz hogy tudni lehessen miért csinálják.


A nimfád azért reagál a szirénázó autókra mert a sziréna valamennyire hasonlít a nimfák hívóhangjára. És mivel szegény nimfád egyedül szenved,sínylődik nálad jóhogy reagál,visszaszól erre a "hívóhangra" hogy megtalálja őt a másik nimfa vagy hogy ő találja meg a másik nimfát. Mivel szükségleteik közé tartozik a fajtárs jelenléte. Csapatban élő madarak.

2015. jan. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem szenved, sínylődik egyedül, mert van egy párja neki, elnézést, ha ezt lehet kiolvasni a válaszomból, lehet, hogy most a méreteinek megfelelő ketrecben vannak a meleg előszobában, és csak tavasztól-őszig vannak a kertben egy minimum 5 köbméteres röpdében. Bocsáss meg, hogy nem engedem őket szabadon, mert végül is az lenne az igazi, de sajnos nem tudom hazavinni az eredeti környezetébe, ahol boldogan élhetnének, szabadon. Ő ilyen, elvan a párjával, de mégis szirénázik...
2015. jan. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a hullámosaim szoktak "visszakiabálni" a verebeknek,ha hallják őket,főleg mikor nyáron a teraszon vannak.Az egyik madaram utánozza is őket :)
2015. jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

12:30

Bocs. Azt írtad az én nimfám és nem azt hogy pl. az egyik nimfám ezért következtettem arra hogy egyedül van. Örülök neki hogy van párja. De a válaszom ettől még mindig igaz. Csapatban élnek és a csapat tagjai folyamatosan kommunikálnak egymással tehát a sziréna a nimfád szerint egy másik,harmadik nimfa akihez csatlakozni akarna.

Felesleges lenne visszavinni Ausztráliába és elengedni őket mert a fogságban tenyésztettekben már nincsen meg a túléléshez szükséges minden ösztön,tudás na meg az izmaik se elég edzettek így nem sokáig maradnának életben.

2015. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!