Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért teszitek kockára a...

Miért teszitek kockára a papagájaitok egészségét/életét a tükörrel, csengővel? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Itt sok ember írja hogy jó/ártalmas a tükör, csengő, műpapagáj. Azoktól akik szerint nem ártanak velük a madaraiknak kérdezem hogy miért kockáztatnak???????

Ha páran azt írják hogy ilyen meg olyan(nem akarom felsorolni) bajt okoznak/okozhatnak. Mert az lehet hogy évek óta nincs baja egyik madaratoknak se de honnan tudjátok hogy mondjuk 2 hónap múlva reggel a csengőtől nem fog az egyik pl.hullámosotok a kalitka alján lebénulva feküdni fémmérgezés miatt? Vagy hogy 2 hét múlva begygyulladást kap mert anélkül hogy látnotok eteti a tükröt? Nem tudom hogyan mondhatjátok azt hogy szeretitek őket amikor az egészségüket/életüket teszitek kockára azzal hogy nem veszitek ki tőlük csak azért mert szerintetek szeretik. Amikor csak azért játszanak velük mert ott vannak(bármivel eljátszanak amit találnak) és nem olyan okosak hogy felismerjék azt hogy ártanak ezért is kell nekünk megvédeni őket az ilyen hülyeségektől. Vagy ha a papagájotok bele akar enni a kezetekben lévő csokiba akkor megengeditek neki csak azért mert bele szeretne enni? Végül is a csengőt,tükröt,műpapagájt is csak azért nem veszitek ki tőlük mert állítólag szeretik. Nem minden jó nekik amit szeretnek/szeretnének!!!!!!!

Ha valahol valamire azt írják hogy ne adj a papagájoknak mert... akkor a többi oldalon hiába van az hogy adhatsz nekik mert én nem adok nekik mert nem kockáztatok pl.sokan adnak a papagájuknak salátát de én nem mert ezt találtam róla: saláta:egy tanulmány szerint a legjobb nitrát megkötő, ami nitritté változva a vérképző szerveket károsítja, mérgezést okoz. A levelein rengeteg baktérium, káros anyag marad meg bármennyire is megmossuk nem tudjuk eltávolítani róla.

Van olyan tenyésztő aki évek óta odaadja a madarainak az almamagját is még sincs semmi bajuk pedig ciánt tartalmaz. Én mindig kivágom a magházat mert miért ne tenném miért kockáztassak amikor egy egyszerű mozdulattal megszüntethetek egy veszélyforrást. Ti miért nem akarjátok kivenni tőlük a veszélyforrásokat (tükör,stb.) és fűzfaágakat levelekkel együtt, fajátékokat betenni helyettük amikor nem minden madárnak ártanak de lehet hogy a tiédnek pont baja lesz tőlük? Ti se futtok át egy forgalmas úton anélkül hogy körülnéznétek csak azért mert az egyik ismerősötök szerint sikerül átjutnotok mert nem biztos hogy elüt titeket egy autó de lehet hogy kórházba kerültök vagy meghaltok.


2011. júl. 24. 21:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

jujj ://

nekem nincs papagájom de ha lenne tuti megpróbálnám nem kockára tenni az életét :SS

szegényke :((

2011. júl. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Egyet kell, hogy értsek veled, az én egyik hullámos papagájom is lehet hogy ez miatt halt meg :(a többi 3nak semmi baja nincs máig se. Volt bent csengő is meg tükör is,és egyik percről a másikra már csak azt vettem észre, hogy a kalitka alján gubbaszt, és haldoklik :((( azt hiszem kidobálom ezeket a fémszarokat... de és mi a helyzet a fémrácsos kalitkákkal?
2011. júl. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
van egy papagájom, ismerősöméknek is van. hullámos papagáj. nagy ketrece van, TÜKÖRREL, és vígan éli mindennapjait. régi papagájunk is élt vagy 15 évet. szerintem badarság, h ezektől baja lehetne. ok, mondjuk a csengő tényleg h.lyeség, de a tükörrel semmi baj szerintem.
2011. júl. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező: KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!! Az a baj ezzel az oldallal, hogy ezt hiába magyarázod, megjelennek a trollok, hogy bebizonyítsák, hogy az ő papagájuknak még külön jót is tettek ezek a gagyik. Egyszer fejemhez vágták itt, hogy "ha árulják a kereskedésben, akkor biztosan nem káros egyik sem". Kérdem én: attól, hogy árulnak

ételszínezékből, és aromából álló ehetetlen sz.r cukrokat, az azt jelenti, hogy venned kell egy rakattal a gyerekednek, és adni neki belőle minden nap, mert, ha árulják, akkor jót tesz?


Nem értem, miért nem vállal senki felelősséget azért az életért, akinek amúgy nem egy nappaliban, kalitkában lenne a helye. Ha már így van, hogy hobbiállatnak választottuk őket, igazán nem szabadna tehernek lenni a velük való foglalkozás, SŐT, kötelességünk a legjobbakat adnunk nekik! És az legyen inkább a mi időnk, energiánk, és a természet dolgai, semmint műpapagáj, tükör, csengő, amik tulajdonképpen a társaikat és minket helyettesítenek, és a saját önzőségünk, és lustaságunk termékei.

2011. júl. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
38%
Szóval ne higyük el amit írnak, de neked higgyük el neked, mert te vagy az ki is, az atyaúristen? Ezt hívják önellentmondásnak... Mert oktassál ha akarsz, de akkor csináld jól. Egyébként meg cinaid.
2011. júl. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Kedves 71%-os: én kérdeztem, és megkaptam a választ. Ezek után nekem ne magyarázd el, hogy a tükör jó dolog.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__1835063-volt..

2011. júl. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
:O a miénk mondjuk nem is foglalkozik vele, mintha ott se lenne. lehet ezért. én most hallom először, h ezektől lehet baja. akkor inkább kiveszem a tükröt..
2011. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A nagy kalitkák és a fémtálak olyan fémből készülnek amik nem ártalmasak. A kisebb,kereskedésben is kapható kalitkáknak csak a külső rétege ártalmatlan de ez egy idő után lekopik így a fém kerül kívülre amit ha sokat vesz a madár a csőrébe mérgezést okoz.
2011. júl. 24. 22:57
 9/14 anonim ***** válasza:
41%
És minek írod ki kétnaponta? A múltkor is összefutottam már ezzel a pampogással.
2011. júl. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ez az 1. ilyen kérdésem. De ha lehetne akár naponta kétszer is kiírnám mert sajnos még mindig van olyan ember aki csak akkor venné ki őket ha megtapasztalná hogy ártanak de talán még akkor se mert ráfogná másra csak azért hogy igaza legyen.
2011. júl. 25. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!