Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy vehetném rá a hullámos...

Hogy vehetném rá a hullámos papagájom, hogy kijöjjön?

Figyelt kérdés
Szinte minden nap ahogy hazaérek kinyitom neki a kalitka ajtaját és nem jön ki túl gyakran, nemrég költöztünk, szóval ez érthető... Hogy vehetném rá anélkül, hogy felfedezze a környezetét? Csak nyissam ki neki minden nap a kalitkát? Nem szeretnék vele erőszakos lenni vagy ilyesmi

2015. jan. 21. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz erőszakos lenni, akkor miért nem nyugszol bele, hogy vagy kijön, vagy nem ?
2015. jan. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is hiába nyitottam ki, sose jött ki magától. Én sem erőszakoskodtam vele, dehogyis. Egyszerűen a kalitka rácsot eltávolítottam a tálcától, és felemeltem kicsit. Így meglátta hogy kinyílt előtte a világ és huss, elrepült. Azóta mindig így teszek. A hazamenetel meg úgy történik, hogy egy botra rálép és az ajtóhoz teszem. Onnan már magától bereppen a helyére.
2015. jan. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Én úgy olvastam valahol hogy territoriális állat , vagyis védi a saját kis területét és ragaszkodik is hozzá.Ha beéri a ketrecel felesleges vele kinlódni.
2015. jan. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért nem jön ki mert nincs mi motiválja, nincs miért kijönnie.

Erre is jó egy fajtárs de amúgy is szükségük van fajtársra mivel az ember nem elég nekik, nem tudsz vele úgy és annyit foglalkozni ahogy egy fajtársa tenné. A magány miatt unatkozik és inaktívabbá vált mint amilyen az alaptermészete(ezt hívhatjuk már viselkedésproblémának). Ezt IS teszi velük az egyedüli tartás miatti magány, unalom. Vegyél neki nagyobb kalitkát és egy fajtársat ha jót akarsz neki.


Nálam normál méretű azaz repülésre is alkalmas kalitkában vannak mégis az egyikük aki a leghiperaktívabb rendszeresen kiszökik a kezem mellett ha valamiért benyúlok csak azért hogy repkedjen kicsit pedig napi rendszerességgel sokat vannak kinn. Ha az egyiküket kiveszem a többi is egyből ki akar jönni csak úgy ugranak rá a kezemre hogy minél előbb kinn legyenek. A kint létüket úgy kezdik hogy mint az őrültek száguldoznak együtt össze-vissza aztán leszállnak a kiülőre rágcsálnak, elvannak de közben újra és újra gyakran repülnek egy,néhány kört.

Ez a szembetűnő, hatalmas, óriási különbség az egyedül tartott és a fajtársakkal tartott papagáj között. Az egyik egészséges, életvidám, gondtalan, aktív, boldog míg a másiknak ahhoz sincs kedve hogy magától kijöjjön a kalitkából.

2015. jan. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Eddig hozzánk is mindíg kijött, úgylátszik mostmár ráunt erre. Szerintem veszek is neki egy társat... De nem fognak összeveszni? Félek ha éppen nem vagyok itthon valamit csinálnának egymással, bár általában mindíg van itthon valaki...
2015. jan. 22. 14:10
 6/7 szántóvető ***** válasza:
4-es válaszolónak igaza van.életunt a madarad.csoda hogy nem tépkedi a tollait.szerezzél mellé madarakat,még az esetleges kis mértékű zsúfoltság is jobb mint a magány.
2015. jan. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem fognak veszekedni ha nem egyből teszed őket egy kalitkába és nem egy 30x50cm-es kalitkában lesznek összezsúfolva. Először legyen az újoncnak karantén pár hétig aztán külön kalitkában legyenek egymás mellett legalább pár napig közbe legyenek együtt kiengedve és csak ezután költöztesd őket egybe egy megfelelő nagyságú kalitkába.
2015. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!