Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mitől pusztulhatott el egyik...

Mitől pusztulhatott el egyik napról a másikra a hullámos papagájom? (további részletek alább)

Figyelt kérdés
Tegnap reggel még semmi baja nem volt,csicsergett,evett.Délután fel vettem észre,hogy sokszor csukva tartja a szemét,tollait felborzolva ücsörög,nem ad ki semmilyen hangot,furcsán dülöngél,ha mászkál,tollászkodás közben is kapkodott,ha egyik rúdról a másikra akart menni,kapaszkodott a csőrével is,és nem repült át simán,mint szokott.Enni azért még mindig evett.De a legfurcsább,hogy elég nagy nedves foltokat találtam az alomként használt homokban,és alatta az újságpapíron,ami tuti nem a vizesedényből került oda,és egy kis ürülék is volt felettük,szóval szinte vizet ürített volna csak tisztán?? Aztán este leesett,és el is pusztult. Még három éves sem volt...
2015. jan. 23. 10:38
1 2
 1/13 anonim válasza:
Nem fázhatott meg esetleg? Nem volt huzatban? Az eledel, amit kapott, jó volt? Én mostanában futottam már bele penészes csemegerúdba, oda se adtam az én madaramnak, hanem egyből a kukában landolt.
2015. jan. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem volt huzat,a többi madaram is ugyanabban a helységben van,nem akarom elkiabálni,de nekik kutya bajuk.A kajával se lehetett baj szerintem,ugyan azt kapták,mint eddig.Arra is gondoltunk,hogy agyvérzés lenne talán (?),mert eléggé hirtelen jött,de ez a hasmenés szerűség furcsa.
2015. jan. 23. 10:55
 3/13 anonim válasza:
Hát, nincs ötletem, minden esetre csinálhatnál egy teljes fertőtlenítést a biztonság kedvéért.
2015. jan. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már kitakarítottam a kalitkát,fertőtlenítővel átmostam a tálcát,meg minden.
2015. jan. 23. 11:11
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha evett de mégis csak vizet,folyadékot ürített akkor lehetséges hogy valamit lenyelt ami megakadt az emésztőrendszerében így dugulást okozott. Ez nem biztos csak találgatok józan paraszti ésszel belegondolva.

Kapott/evett kavicsot(madárhomokot)?

2015. jan. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ilyen akut bélhurut könnyen végez a madárral. Egy kis antibiotikumos oldat, a csőrébe cseppentve naponta háromszor, segíteni tud.
2015. jan. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Madárhomok van alattuk,de nem hiszem,hogy az okozott volna gondot.Nagyon ritkán csipegette,de az alapból is kell nekik a normális emésztéshez úgy tudom. Egyensúlyzavar kialakulhat emésztőrendszeri megbetegedés miatt is?
2015. jan. 23. 11:34
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem csak vizet ürített,egy kevés széklet is volt,nem túl jelentős mennyiségben,kissé zöldes színű talán.
2015. jan. 23. 11:35
 9/13 anonim válasza:
Esetleg nem nyelhetett le valamit, ami mérgezést okozhatott? Nem rágcsált meg valamit a kalitkán kívül (függöny pl.)?
2015. jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem rághatott meg semmit a kalitkán kívül,mert nem volt kiengedve.
2015. jan. 23. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!