Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nektek mi a velemenyetek a...

Nektek mi a velemenyetek a papagajok egyedul tartasarol?

Figyelt kérdés
Van egy nimfa papagajom es 2 evig egyedul tartottam es egy igazi kezesbarany.vettem melle egy masik papagajt ami joval fiatalabb. Mindig azt hittem hogy egyedul is ugyan olyan boldog de amiota egyutt vannak azota sokkal boldogabnak latom ot. Nem gondoltam hogy ennyire megvaltozik a viselkedese ha van egy papagaj tarsa. Es meg mindig keresi a tarsasagom nem hanyagol el.

2015. febr. 5. 07:47
 1/4 Metaladyy válasza:
A papagajok tarsas lenyek, foleg a numfa.
2015. febr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Minden papagáj társas élőlény nem csak a nimfa.


Én nagyon támogatom és folyton írom is a fajtárs meglétét, fontosságát.

Egyedül akár hullámosról van szó akár aráról nem tanulnak meg a fajhoz illően kommunikálni(hangok és testbeszéd) akkor meg pláne nem ha kézzel nevelt madárról van szó és még egyedül is van tartva amitől(a kommunikáció elsajátításának hiányától) még valószínűbb hogy viselkedésprobléma alakul ki. Egyedül unatkozik és magányos mivel a fajtársa a nap 24 óráját vele tölti, együtt tollászkodnak, együtt pihennek, együtt alszanak, együtt esznek, együtt repülnek ami az embernek lehet nem jelent sokat de nekik a csoportos tevékenységek is a kapcsolat részét képezik. Kommunikálnak egymással és motiválják egymást folyamatosan mivel ha az egyik elkezd enni a másik is hirtelen megéhezik, ha az egyik elkezdi lerágni a faágról/ülőrúdról a kérget akkor a másiknak is kedve támad hozzá,stb és pont emiatt nem unatkoznak, nem magányosak ha többen vannak és persze ha van megfelelő elfoglaltságuk.

Így egyedül mivel nincs kit figyelniük, nincs ki motiválja őket gyakran inaktívvá válnak, elmegy az életkedvük és a nap nagy részében csak egyhelyben ülnek de gyakori a többi viselkedésprobléma is mint a rossz szokások, tolltépés, ordibálás, agresszió, stb.


A repülés ugyanolyan fontos mint a fajtárs. A repülés hatással van lényegében az egész testükre és a gondolkodásukra, reakcióikra,stb is(a sok repüléstől megfelelően "működnek" fizikailag és agyilag is). A viselkedésproblémák elkerülésére is tökéletes a repülés mert helyreállítja, egészségesen tartja őket fejben is. A napi lehető legtöbb repülés: nem kalitkában vannak(nimfának nem is való kalitka) hanem pl. két méter hosszú szobai röpdében ami úgy van berendezve hogy akadálymentesen tudjanak a két vége között oda-vissza repülni és az etető az egyik míg az itató a röpde másik végében van, kinn több kiülőjük van amik távol vannak egymástól, jó ha van valamilyen plusz módszer amivel rá lehet őket venni a repülésre pl. megtanítod nekik hogy hívásra repüljenek rád jutalomfalatért vagy parancsszóval át tudod küldeni őket A pontból B-be és fordítva vagy hasonló amit nap mint nap tudsz használni hogy minél többet repüljenek. Mert saját tapasztalatom alapján maguktól mozognak valamennyit ami nem mindig elég ahhoz hogy egészségesek legyenek/maradjanak fizikailag és fejben ha viszont az ember mozgatja, elfárasztja őket pluszba rendszeresen akkor maguktól is egyre többet mozognak/repülnek mert hozzászoknak az aktívabb élethez de ehhez biztosítani kell az ingergazdagabb környezetet is hogy legyen ami stimulálja(kíváncsivá tegye, rávegye a mozgásra) őket.

2015. febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Húha!arra nem gondoltam hogy mozgassam őket. Az igaz
2015. febr. 5. 15:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Pedig egésznap kinnt vannak a kicsi szobában. Azt várom hogy megszelidüljön a kicsi és kijöhetnek a nappaliba is.
2015. febr. 5. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!