Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen nemu a nimfam?

Milyen nemu a nimfam?

Figyelt kérdés
Jellemzoi: szokott dalolaszni, csipogni is eleg sokat. A kis hullamossal lattam mar nem egyszer "csokolozni" ?:DD elegge agressziv, nem annyira felenk. Szerintetek milyen nemu? Itt egy kep rola [link]

2015. febr. 7. 17:49
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
A hullamos nemet sem tudom.. :(
2015. febr. 7. 17:51
 2/17 anonim válasza:

Hím. Nekem is volt párban. A hím feje és melle elsősorban sárga,míg a tojón alig találni sárga

színt.:) Ha énekel, vagy sokat csiripel, akkor biztos hogy hím, a nôstény csendesebb szokott lenni. :)

2015. febr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Lol. Az ugy jo,mert a madar egy eve van valunk, es Lori a neve.... :D
2015. febr. 7. 19:03
 4/17 anonim ***** válasza:

100% hím. Ha teszel fel képet a hullámos nemét is megmondom.

Miért nincs fajtársuk? Fontos lenne nekik.


Az előző válaszoló által írt dolgokhoz annyit hozzátennék hogy amit a színről írt az csakis a vadszínű/vadas színváltozatú nimfákra igaz a többi színváltozatra nem. És a vadszínű hímeknek csak a feje sárga, a mellük mindenképp szürke mivel ha a mellük is sárga lenne az már más színváltozatnak számítana nem vadasnak.


Egyébként a képen látszódó kalitka az övé? Mert ha jól látom fehér a rácsa(jól látom?) ami azt jelenti hogy festett és az ilyen rácsú kalitkák papagájtartásra nem alkalmasak mert idővel szórakozásból lerágják róla a festéket ami nem egészséges nekik akár mérgező is lehet mert rágás közben 1-1 darabot le is nyelnek de a festék idővel magától is lejön. És a festék nélkül a kezeletlen fém kerül kívülre amitől fémmérgezést kapnak. A horganyzott rácsú kalitkák a jók.

És ha az övé akkor azt is meg kell kérdeznem hogy mekkora ez a kalitka pontosan? Mert 1,2 nimfának kb. másfél méter hosszú, 70cm mély és 100-200cm magas kalitka kell napi kiengedés mellett is.

2015. febr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Utolso koszonom a valaszt:) a hullamosrol sajnos kepet nem tudok feltenni, mert csak 8-9 korul leszek otthon. Azert nincs fajtarsuk, mert az elejen amikor megvettem a nimfat (mar csak egy volt) azt mondtak, hogy a hullamos is jo neki csak legyen tarsa..

Amugy ilyen kalitkajuk van: [link]

Eszrevettem mar, hogy ragjak a kalitka racsait, de nem birtak azt a festeket vagy mit lecsipegetni.

2015. febr. 8. 07:50
 6/17 anonim ***** válasza:
3 szó:biztos hogy hím
2015. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

nagyon szép kis madárka :) de a rács az tényleg problémás ha már rágják, nem fogják feladni - nem értem h a készítők miért nem gondoltak erre.

Szerintem is fiú.

2015. febr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Egy hullámos jobb mint a semmi társaságnak de azért 2 teljesen különböző fajról van szó. Tigrist se teszel össze oroszlánnal csak azért mert mindkettő nagymacska. Remélem érted mire gondolok. Elvannak együtt mert a nimfa békés faj de nem ugyanazt a nyelvet beszélik így nem teljes értékű társai egymásnak mert nem értik meg egymás hangjelzéseit és testbeszédét.


A kalitka mérete nagyon kicsi. Én ekkorában még 2 pintyet se tartanék nemhogy a pintyeknél jóval nagyobb nimfát.

2015. febr. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ooo koszonom a valaszokat. Ismerosom is ert a papagajokhoz es szerinte is him a nimfa, a hullamos pedig tojo. Amugy utolso: ertem a lenyeget, de sajnos mar megvannak, es csak ugy lehetne fajtarsa az egyiknek ha az egyiket eladnam, es a masiknak meg mmegvennem a fajtarsat. Nem lenne szivem eladni az egyik kis dragasagomat:D Es szerintem nem kicsi a kalitka, jol elfernek benne mint latom..
2015. febr. 11. 17:41
 10/17 A kérdező kommentje:
[link] tuti tojo a hullamos?:)
2015. febr. 11. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!