Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elég ha a nimfa papagáj...

Elég ha a nimfa papagáj 100x60x40-es kalitkáját hetente csak 1x takarítom ki?

Figyelt kérdés

2015. febr. 7. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Már a kalitka mérete se jó. Túl kicsi. A hossza legyen legalább másfél méter környékén, a mélysége legalább 60-70cm legyen és a magassága is 1 méter körüli legyen legalább de akár 2 méter is lehet.


Takarítani pedig mindennap kell. A kalitka aljába 2 hétnél frissebb újságpapírt vagy selyempapírt tegyél és naponta cseréld(madárhomokot külön etetőtálban tegyél be). Az ágakat is egy csak erre használt szivaccsal mosd le ilyenkor mert ugye naponta beletörli a gyümölcs,zöldség maradékos csőrét. A rácsról is érdemes naponta leszedni a kajamaradékot ha van.

2015. febr. 7. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyobb a kalitkam, de en 2 naponta tisztitom.
2015. febr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de elég nagy a kalitka, mert még egy 70x40-esve is elvan egy nimfa, ha egész nap kinn van, és csak aludni alszik benne... A magassága 100cm, 60cm széles és 40 a hossz...Ez bőven elég 2-nek is. Köszönöm szépen, akkor ezentúl csak tálba teszek homokot, és sűrűn fogom takarítani.:) Köszönöm szépen a segítséget!:)
2015. febr. 8. 15:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem ennél kicsit kisebb, és két nimfám van. Elméletileg egy papagájnak az a kalitka a minimum méret amiben kitudja tárni kényelmesen a szárnyait. Ahhoz hogy ,,repkedni" tudjon benne ennél sokkal nagyobb kéne. De ha sokszor ki vannak engedve a minimális kalitka is megfelel, mert nem az a mozgás terük.

Persze minden nap kéne takarítani ha az embernek tengernyi ideje lenne. Elég ha heti egyszer takarítod (a rácsot is át törölve), és ha esetleg meg tudod oldani heti két takarítással már bőven meg lesznek elégedve.

2015. febr. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A madár homokról meg úgy tudom pont hogy a kalitka aljába kell tenni. Én nem használok, mert költségesebb mint az újságpapír, de eddig bárhol olvastam mindenhol úgy írták az aljába, s szerintem így is logikus. A papagáj le megy kapirgálni a kalitka aljára és csipegeti a magokat meg a kakit. A homok segíti az emésztést, meg egyebek. Pont hogy az újság papírt nem ajánlják, mert így, meg úgy ... minden háztartásba azt használják. De természetesen a homok ideálisabb, egészségesebb.
2015. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Nem nem elég nagy a kalitkád attól hogy te azt hiszed. Az szép és jó hogy egész nap kinn van de mivan ha baleset ér és kórházba kerülsz, mivan ha.... és máris nem lesz kiengedve egész nap hanem egy kis lyukba fog nyomorogni. Na meg kintlét és kintlét között is van különbség. A kalitka tetején vagy máshol üldögélés teljes unalom, unalmas élet akár a kalitkában teszi akár kinn. Azt hívom én rendes kiengedésnek hogy van minimum 1 nagy faágakkal,rágnivalókkal teli kiülője a madárnak amin elmászkál, elvan. Arról nem is beszélve hogy fajtárs nélkül mindenképp csak szenved szegény madár.

Ha a hossza lenne a 100cm, a mélysége a 60cm és a magassága 40cm helyett legalább 100cm lenne akkor lenne jó úgy hogy egész nap kinn van.

Nem tudom honnan szedted ezt a hülyeséget hogy ekkora kalitka elég egy nimfának de biztos egy ezeréves könyvből vagy egy béna kis átlagos honlapról amiken egymás hegyén-hátán áll a hülyeség.


Kedves "Nekem ennél kicsit kisebb, és két nimfám van" válaszoló:

Mutass már nekem egy nimfát aki kényelmesen ki tudja tárni a szárnyát 40cm-en amikor 45-50cm a szárnyfesztávolságuk. A MINIMÁLIS kalitka azaz a törvényben szereplő MINIMÁLIS élettér 2 nimfának 1x2x2,5m-es röpde normális országokban tehát nem Magyarországon mivel itt le vannak ...... az állatok.

Ajánlom figyelmedbe ezeket neked is és a kérdezőnek is:

"Tapasztalataink és a madártartók visszajelzései szerint sokan, szó szerint értik a "rafkósan" "nagypapagáj kalitkának" hívott ketrecet, azonban ennek a világon semmi köze nincs ahhoz, ami a fogságban élő papagájok számára a MINIMÁLIS életteret jelentené! Persze optimális méretű röpde sincs, mert minél nagyobb, annál jobb, de már az is óriási előrelépés, ha inkább a röpde mellett döntötök! Kérjük fontoljátok meg a fentieket! A lenti fotók az Ausztriában jogszabályba foglalt, a papagájok minimális életterét jelző röpdeméreteket mutatják egy papagájpárra értve. Náluk a kalitkás és magányos tartás 2004 óta tilos!

Téves az elképzelés, miszerint a Nimfa papagájok egy kis ketrecben is jól érzik magukat. Számukra kisebb kézügyességgel rendelkező gazdái is készíthetnek szobai röpdét. Sok ügyes kivitelezést, ötletet lehet találni a papagájos weboldalakon!"

"Ebben a kis összeállításban ismételten, ezúttal egy német menhelyet láthatunk, aminek vezetője az osztrák menhely vezetőjéhez hasonlóan világosan kimondja, hogy ezeket a madarakat magányosan tartani állatkínzás és sokkal inkább fel kellene világosítani az embereket arról, hogy melyek a papagájok VALÓDI szükségletei, kik is ezek az állatok valójában."

"A hozzánk érkező kérésekből, kérdésekből, telefonhívásokból világosan kiderül, hogy az emberek többsége NEM TUDJA, hogy a papagáj "képében" VADÁLLATOT visz az otthonába és azt sem, hogy ennek milyen következményei lehetnek a jövőben. Mi a papagájok érdekeit szem előtt tartva fontosnak véljük, hogy erről beszéljünk, mert sokan eleve fel sem vállalnák az adott életkörülményeik és lehetőségeik között ezen vadállatok tartását ha tisztában lennének e madarak viselkedésével és VALÓDI igényeivel."



"De ha sokszor ki vannak engedve a minimális kalitka is megfelel, mert nem az a mozgás terük. "

Akkor elég nekik egy ekkora kalitka ha a "sokszor ki vannak engedve" azt jelenti hogy az egész szoba nekik van berendezve ágakkal,stb és nincs emberi használati tárgy tehát teljesen madárbiztos a szoba és egész nap nyitva van a kalitka ajtaja.

Ha kutyád lenne azt mondanád "naponta leviszem négyszer sétálni a többi időt meg elvan egy kis ketrecben, boxban"? Nem hiszem. Hanem hagynád az egész lakásban szabadon mozogni. Mi a különbség? Ha pár éves gyereked lenne akkor foglalkoznál vele naponta pár órát majd a nap többi részére bedugnád egy ketrecbe? Ezt se hiszem. Akkor még egyszer mi a különbség? Azt hiszed attól hogy kicsik el lehet őket nyomni, háttérbe lehet helyezni az igényeiket, szükségleteiket?


"Persze minden nap kéne takarítani ha az embernek tengernyi ideje lenne. Elég ha heti egyszer takarítod (a rácsot is át törölve), és ha esetleg meg tudod oldani heti két takarítással már bőven meg lesznek elégedve."

TE leszel megelégedve nem ők. Nem fogják megköszönni hogy a száraz ürülékükből felszálló port hagyod hogy belélegezzék ezáltal károsítod az egészségüket, érzékeny tüdejüket. A vadonban soha az életbe nem kerülnek kapcsolatba a saját ürülékükkel márcsak azért se mert magason a fán ülnek és nem 30cm-re tőle.

Képzeld ismerek dolgozó, nagycsaládos, kutyákat és féltucat papagájt tartó embereket akiknek egyáltalán nincs tengernyi ideje mégis arra van ideje hogy mindennap papírt cseréljen a kalitkák aljában, gyümölcsöt, zöldséget aprítson nekik naponta többször, tálakat mosogasson,stb. és hetente mindegyik embermagasságú kalitkát teljesen le/kitisztítsa. Mindenkinek arra van ideje amire akarja hogy legyen. Ezek szerint neked nem a papagájaid jóléte az első hanem a te kényelmed ami szomorú.


Miközben ezt írtad a madárhomokról nem esett le a tantusz?

A madárhomokot csak a tudatlan emberek körében szokás a kalitka aljába tenni. A kalitka aljában lévő madárhomokba beleürít a madár és ha az ürülékkel szennyezettből eszik ezerféle ártalmas dolgot pl. kolibaktériumot is megeszik. Ha ez neked a logikus megoldás akkor nagy bajok vannak. Sokkal egészségesebb ha egy külön etetőtálban van ahol tiszta marad. A madárhomok/apró kavicsok nélkülözhetetlenek mivel a kistestű papagájok a kavicsok segítségével emésztenek, azokkal őrölik meg a kaját. És a kalitka aljába tökéletes az újságpapír is amennyiben 2 hétnél frissebb. Ha esetleg enné a madár akkor hasznos az alsó rács de egy normális méretű kalitkában ami megfelelően van berendezve ezer jobb dolga is van a madaraknak így nem valószínű hogy azzal töltenék a napjaikat hogy az újságot eszik, tépkedik. De lehet használni selyempapírt is.

2015. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
61%
Ja és azt még meg se említettem hogy se párban kis kalitkában időnkénti kiengedéssel se egyedül tartva nem repülnek annyit amennyi az egészséges fizikai és mentális állapotuk fenntartásához szükséges mivel ellustulnak és nincs ami repülésre motiválja őket. És még mielőtt valaki félreértelmezné megfelelő mennyiségű repülés alatt nem napi néhány körre gondolok a szobában mivel ennyi nem más mint nyújtózkodás, az elzsibbadt szárnyak megmozgatása de a közelébe sincs a kellő mennyiségű repülésnek.
2015. febr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó átgondoltam és teljes mértékben igaza van... rosszul mondtam, mert még ezt se tudom normálisan elmondani, (bocsánat hogy ha elég hülyén mondom) a magassága 100 cm, az első-hátsó oldala 60 cm, és a jobb-bal oldala meg 40 cm. Bocsánat hogy hülyeséget mondtam.. Viszont én úgy gondolom hogy tényleg elég neki mert látom hogy jól érzi benne magát, és nagyon szereti. Az egész fából van készítve, kettőnek.. megpróbálok majd feltenni egy képet, de nem biztos hogy sikerül. Köszönöm a tanácsokat tegnap óta külön tálba raktam a madárhomokot, és jobban is szereti, meg tényleg egyértelmű hogy nem egészséges hogy ha a kalitka alján van.Párt is fogok neki venni, csak még nem jutottunk el oda. Még egyszer bocsánat, és köszönöm:)
2015. febr. 9. 15:37
 9/9 anonim ***** válasza:
42%
Ha nem gond, nem olvasom el ezt a fanatikus litániát...
2015. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!