Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan erhetnem el hogy...

Hogyan erhetnem el hogy tavasszal nalam (az udvarban) koltsenek a madarak?

Figyelt kérdés
Fokent az enekes madarakra es a pintyfelekre gondolok.

2015. febr. 8. 00:28
 1/2 anonim válasza:
Etetővel szoktasd oda.
2015. febr. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt jó ötlet az etető, másrészt ez jóval bonyolultabb dolog.


Először is tenned kell ki odúkat (B, C, D stb. odú), megfelelően a különböző fajoknak.

másodszor számítanod kell rá, hogy szokniuk kell, esetleg 2-3 évig is az odút.

Harmadszor: lehet, hogy mezei veréb költ bele, bár az is egy madár.

nekem 2 odú van, 2 különböző kertben. Az egyik ház lakatlan, mamámé. Ott is 2 évet kellett várnom, mire beleköltöttek, de tavaly 10 széncinke kelt ki :)

A másik odú anyukám házánál van a mogyoróbokron, abban tavaly mezei veréb volt.


Az odúkat karban kell tartanod, vagyis fészkelés után ki kell takarítani, olyan szeptember körül.


Jó, ha vannak tápláléknövényeid, főleg fenyők és gyümölcsök. A fenyőkön sok a tetű, ezt főleg a tengelic és a zöldike szereti. Gyümölcs meg lehet bármi, de madárbarát bokor is jó (tűztövis, madárberkenye, madárbirs, málna, stb)


Tegyél ki itatót is! Erre jó egy cserépalátét. Ellenőrizd gyakran.


Ne zavard a madarakat feleslegesen. Idővel megszoknak. én az itatóban fürdőző rigótól 2 méterre rendezgettem a kertet tavalyelőtt :))


Sok sikert! És olvasgass utána!


[link]

2015. febr. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!