Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Össze lehet tenni két különböz...

Össze lehet tenni két különböző életkorú nimfát? Egy fiút meg egy lányt?

Figyelt kérdés

2015. febr. 11. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól is függ mennyi a korkülönbség. Nem mindegy hogy az egyik pl. 1 éves a másik 4 vagy pedig az egyik fél éves a másik 15. De a nimfa békés faj tehát nem valószínű hogy baj lenne belőle.


Összerakás alatt remélem nem azt érted hogy hirtelen egy kalitkába rakod őket mert fokozatosan kell összeszoktatni őket akkor meg főleg ha nagy a korkülönbség.

2015. febr. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát úgy értettem, hogy van egy 9 és fél hónapos nimfám és mondjuk ha az egy 1,5 vagy 2 évessel összetenném megbékélnének egymással?

És még az, hogy hogyan szoktassam akkor össze őket?

Sajnos nem hallottam még ilyenről, ezért kérném hogy segítsen legyen szíves :) Előre nagyon is köszönöm :)

2015. febr. 12. 13:02
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert ugye úgy szeretném, ha párban lennének, de nem tenyészteném meg semmi ilyen, csak egyedül meg nem élheti le az éltét, és már most látszik rajta ez a sok törődés mellett is , hogy azért hiányzik neki már ilyen kis korában is egy társ..
2015. febr. 12. 13:03
 4/9 A kérdező kommentje:
És ha nem szeretnék egymást? Nem tudnám szétszedni őket, és én úgy szeretném, hogy ha mindketten párjuknak tekintenék a másikat, nem csak lakótársnak, vagy netán ellenségnek.. Előre is köszönöm
2015. febr. 12. 13:32
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha most összerakod őket akkor se lesz semmi baj.

Még nem is ivarérettek a madarak. Baj akkor lenne, ha az egyik madár hosszú ideje egyedül lenne, és beraknád hozzá az újat. Vagy rosszúl szocializált szelíd, esetleg kézzel nevelt mmadárról beszélnénk.

2015. febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A nimfák nagy csapatban élnek a természetben ráadásul nyugodt,békés faj tehát nagyon ritka az amikor 2 nimfa nem bírja egymást vagy esetleg verekednek. Eddig összesen egy alkalommal láttam verekedő nimfákat egy videóban de tisztán látszott hogy a rossz tartási körülmények "kényszerítették" őket verekedésre állandóan.


Ha 9-10 hónapos akkor már elkezdett ivarérni de még nem ivarérett teljesen kb. 1 éves korában lesz az. Az ivarérés az amikor a fiatalból felnőtt válik, elkezdenek a madárban dolgozni a hormonok és elkezd udvarolni,stb(márha hím madárról van szó) tehát párt keresni. Ne simogasd a hátát,szárnyát, ha hím ne hagyd hogy neked udvaroljon,stb tehát ne viselkedj vele úgy hogy esetleg azt gondolja téged választ párjának mert ivarérés közben a hímek fűnek-fának udvarolnak és minden élőlénynél, tárgynál bepróbálkozhatnak hátha valamelyik a párjuk lesz.



Az hogy esetleg barátnak vagy lakótársnak tekintik majd egymás nem baj. Igaz a kistestű papagájok általában mindig párba állnak így ez nem valószínű de ha mégse tennék és csak barátok lennének az is tökéletes. Ugyanúgy eléldegélnek együtt boldogan.

2015. febr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor megnyugodtam :)

Igen, valószínűleg fiú és már el is kezdett udvarolni magának a tükörbe :D Persze nem szoktam hagyni...

Nagyon köszönöm a segítséget, most már ezt is tudom! :)

2015. febr. 13. 10:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem magának udvarol. Ő nem tudja hogy saját magát látja a tükörben. Azt hiszi az egy másik papagáj. Ezért is olyan ártalmas a tükör. Jó hogy nem hagyod neki, egyáltalán ne is legyen tükör a közelében.
2015. febr. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen tudom, hogy azt hiszi, ezért is nem hagyom :)

Köszönöm!:)

2015. febr. 13. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!