Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne papagájt vennem?

Figyelt kérdés
mármint hogy sokat ,,károg"vagy nem lehet tőle aludni ilyesmire gondolok
2015. febr. 25. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem nimfáim vannak, nem kárognak nem zavarnak alvás közben de rohadt hangosak nappal. Minden képpen párban kell tartani. És naponta kiengedni és nem hagyhatod őket egy napnál tovább.
2015. febr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem hullámosaim vannak (egy pár). Egy légtérben alszom velük, nem zavarnak (hétvégén úgy fél nyolc felé kezdenek legkorábban csivitelni, de szívesen ébredek a hangjukra:)). Nekem viszonylag nagy kalitkám van (100*50*100), és az alsó 25 cm-es sávban plexilap van a kalitkára rögzítve, az etető közel van a kalitka aljához, így a plexi sok koszt megfog, de azért így is naponta kell söprögetni a kalitka körül. (Ezért praktikus, ha a kalitka alatt vagy közvetlen mellette nem szőnyeg van) Ha kisebb kalitkát választasz, akkor ez fokozottan érvényes (van egy "pót"kalitkám, az 60*40*50-es, és pár óra alatt több koszt csináltak benne, mint a nagyobban 2 nap alatt). Én max. 48 órára hagyom itt őket, plusz étellel és vízzel annyi idő alatt még semmi bajuk.
2015. febr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha így állsz hozzá, akkor inkább nem.
2015. febr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen igazad van utolso!!!
2015. febr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek én is. Ha már azon fennakadsz hogy csipognak, koszolnak,stb akkor inkább nem, nem neked való a papagájtartás. Mert ez csak a papagájtartás csúcsa. A hangoskodásuk, az utánuk való takarítás mindennapi dolog de ez csak egy kis része annak amit papagájtartásnak hívunk. Nem szobadíszek, nem azért kell őket megvenni mert aranyosak vagy mert a szomszédnak is van,stb mivel vadállatokról van szó és nem mindenkinek megoldható a szükségleteik kielégítése. Sok időt igényel a tartásuk és mégtöbb elkötelezettséget mivel valamilyen szinten át kell formálnod az életedet,napjaidat akár a lakásodat is ahhoz hogy megfelelően tudd tartani őket. Mondhatjuk úgy is hogy a papagájtartás nem csak egy hobbi hanem az ember életévé válik.
2015. febr. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem kell feltétlenül odafigyelni a kötekedőkre, ha egy ilyen fajta kérdést írsz ki, természetes hogy a válaszok fele így hangzik majd: neked nem.

Mindazonáltal te ismered magad, és amíg nem tapasztaltad meg mennyire tudsz alkalmazkodni erre tényleges választ nem lehet adni.

Egyébként én is ettől féltem a legjobban amíg nem voltak meg, de mivel mindenképpen elhatároztam hogy madarat akarok tartani vállaltam a hátulütőit is és. végül is most az a véleményem hogy a tényleg szereti valaki a papagájokat akkor az több örömét leli majd bennük mint amennyi bosszúságot okoznak... mint ahogy így van ez minden mással is.

Ha tényleg csak azért vennél mert hogy szépek akkor egy kis kanári, vagy pinty ideálisabb lenne papagáj helyett. Gondold át hogy valóban házi kedvencet/kedvenceket szeretnél vagy csak valami kis élőlényt ami feldobja a szobát.


Amúgy a zajról. Minden papagájnak más a hangja, és általában csak bizonyos napszakokban aktívak. Én két nimfát tartok, és a csicsergésük ki mondottan kellemes, ha csak nem aludni akarok épp... viszont néha elkezdenek ,, szirénázni". Fogalmam sincs hogy minden nimfa tudja-e, vagy az egyik eltanulta az előző lakhelyén a többi meg tőle... de borzalmasan fülsüketítő. Szóval amikor épp nem zavar hagyom had csinálják, mikor meg nagyon zavar rájuk szólók és úgy kb.. 20. rászólás után abbahagyják. Este meg természetesen lehet tőlük aludni, mivel ők is alszanak. Egy szokott időben el csöndesednek és nyugovóra térnek. Én ilyenkor mindig le takarom őket, azért is mert ha még ébren vagyok ne zavarják őket a lámpák. Reggel viszont ha még aludni szeretnék de ők már aktivizálják magukat még letakarva hagyom. Kölcsönös alkalmazkodás.

2015. febr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek aki nem kötött belém már nézegetek papagájokat és találtam egyet amelyiknek nagyon aranyos hangja van és valószínűleg meg fogom venni
2015. márc. 11. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!