Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mekkora kalitkát vegyek 4...

Thököly Fanni kérdése:

Mekkora kalitkát vegyek 4 hullámos papagájnak?

Figyelt kérdés
Mert mindenki azt mondta hogy nekik már röpdét csináltasak.

2015. márc. 3. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Minél nagyobbat.
2015. márc. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

inkább 1 vagy 3 pár ajánlott. ha négy madár van akkor nem fogják megtűrni egymást, mert mindig lesz egy domiáns pár. bocsi, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de ez fontos.

és igen egy röpde jobb lenne. kb. 2 méter magas, 1,5 m hosszú és 1 m széles sztem jó lenne

2015. márc. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1,5x1x2 m-es elég lehet, ha konkrét méretre vagy kíváncsi. De minél nagyobb, annál jobb! Kalitkában akkor tartsd a madaraid, ki tudod engedni őket a szobába röpködni naponta néhány órára. Ha ez nem kivitelezhető, felejtsd el a kalitkát, és csinálj egy röpdét!
2015. márc. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Helyesbíteném az elhangzottakat:

Kalitkában akkor tartsd őket ha teljesen, maximálisan madárbiztos a szoba vagy szó szerint egész nap velük tud lenni valaki hogy figyeljen rájuk(és van sok faág,mászóka a szobában nekik) így minden nap kora reggeltől késő estig nyitva van a kalitkájuk ajtaja és a kedvük szerint ki-be mehetnek. Mert ebben az esetben a napot kinn a szobában töltik nem a kalitkában, a kalitkába csak aludni és maximum enni,inni mennek be.

Napi csak néhány óra kiengedés nem elég ahhoz hogy kalitkában tartsd őket.


A többiek által ajánlott 1,5 x 1 x 2 méteres röpde mellett is jó lenne ha rendszeresen kiengednéd őket amikor ráérsz mert egy ekkora de egy kétszer ekkora röpde se helyettesítheti a pl. 20 vagy több négyzetméteres szobában való repkedést.

2015. márc. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Leve2004 válasza:
Én az állatkereskedésbe láttam ,hogy kis kalitkában van kb. 4 6 papagáj,de szerintem egy röpde vagy egy jó nagy kalitka
2015. márc. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Állatkereskedéseket nem érdemes példának felhozni mivel ott köztudott hogy rossz körülmények között, nyomorogva élnek a hullámosok(tisztelet a kivételeknek). Egyáltalán nem követendő példák.

Pár napig se szabadna úgy papagájt tartani mint ahogy a legtöbb állatkereskedésben látni.

2015. márc. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!