Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet gyorsan megtaníta...

Leve2004 kérdése:

Hogyan lehet gyorsan megtanítani egy hullámos papagájt beszélni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 4. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyorsan sehogy. Hónapok, akár évek kellenek hozzá.
2015. márc. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
De sokszor mondd neki uazt
2015. márc. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi.Már egy kicsit elkezdtem tanítgatni pár hónapja.most éppen röpköd a szobában
2015. márc. 5. 14:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Óriási kínzás neki egyedül. Ha csak azért tartod egyedül, fajtárs nélkül mert azt akarod hogy beszéljen akkor önző vagy ha más az oka akkor is kínzás neki. Egyszerűen létszükségletük a fajtárs.

A hullámos papagájok hiperaktívak, repkednek, tevékenykednek együtt és folyamatosan jár a csőrük azaz kommunikálnak egymással. Minél többen vannak annál jobban érzik magukat. Hamar magányossá, inaktívvá válnak fajtárs nélkül mivel fajtárs nélkül nincs kivel bandázni, nincs kivel száguldozni, egyedül semmi se olyan jó móka nekik.


Az én papagájaim sose voltak egyedül és sose tanítottam őket hangutánzásra mégis az egyik nimfám utánoz néhány hangot(pl. telefoncsipogás), a hullámosaimtól pedig gyakran hallok olyan hangot amit nem is tudom honnan szedtek de pl. az egyik tud utánozni több nimfahangot.


Nem azon múlik egyedül van-e vagy sem. Ha fiatal koruktól kezdve beszélsz hozzájuk mindenfélét(elmeséled a napod, kommentálod mit csinálsz, hangosan olvasol mellettük figyelve a hangsúlyokra,stb) akkor az emberi beszéd ugyanúgy mint az én hullámosaim esetében a nimfák hangja jelen van az életükben és ha akarnak megtanulnak olyan szavakat amik tetszenek nekik aztán amikor már tudnak 1-2 szót elkezdhetsz bizonyos szavakat ismételgetni nekik hátha megtanulják azt is.

Ismételgetheted nekik naphosszat azt hogy "szia" mert ha egyszer nem tetszik nekik nem fogják megtanulni,csak azt tanulják meg ami valamiért tetszik nekik.

2015. márc. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!