Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a véleményetek a hegyi...

Mi a véleményetek a hegyi papagájról?

Figyelt kérdés
Milyen a minimális kalitka méret egy pár számára? Mit eszik? Hangos? Mennyire intelligens? Kertes házban lakom,ha ez számít valamit. :-)

2015. márc. 7. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem csak rövid ideig volt, és nem értek hozzájuk, de egy valamit nagyon megjegyeztem velük kapcsolatba. Mikor megcsípte a kezem nem csak hogy belemélyesztette a csőrét de el engedni sem akarta a a kezem.... Úgy keltett le választani.

XD nem mintha evvel le beszélni akarnálak, csak mondom.

2015. márc. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jó nagyon szépen köszönöm!
2015. márc. 8. 09:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van kert én kihasználnám. Persze csak akkor ha tiszta környéken laktok és nem pl. egy forgalmas autóút van a ház előtt.

Egy pár méteres kinti és egy pár méteres benti röpde lenne a legjobb nekik. A kinti röpdébe tavasztól őszig kirakhatod őket rendszeresen levegőzni, napozni. Papagájt nem tartunk kalitkában ha megfelelő életet akarunk biztosítani nekik. A minimális hely az 1-2 méter hosszú röpde akkor is ha ki lesznek engedve a szobába.


Ugyanazt eszik mint a többi papagáj, fajnak megfelelő magkeverék, gyümölcsök, zöldségek, zöldek.


Azt tudom róluk hogy nagyon erős a területvédő ösztönük. Ami azt jelenti hogy nagyon védik a kalitkájukat/röpdéjüket az embertől, csípnek is ha pl. benyúlsz az etetőtálért. De ez a viselkedésük nevelhető megfelelő módszerrel.

Úgy tudom stresszes madarak azaz hamar stresszelni kezdenek ezért fontos nekik a nyugodt élet.

Ivaréréskor és utána főleg amikor hormonosak lehetnek agresszívabbak,kiszámíthatatlanok de ez is nevelhető. De ha első papagájok lennének alaposan mélyedj el a papagáj nevelés témában és tanulj mert ivaréréstől valószínűleg szükségetek lesz ilyen tudásra hogy kezelni tudjátok őket.


Intelligensek és ragaszkodnak a gazdájukhoz ha foglalkozik velük, szán időt a szelídítésükre.

2015. márc. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem van már 7 éve egy hegyi fiúm :) Nagyon intelligens, érdeklődő madár. Mi a szobám egyik sarkát kanyarítottuk le neki :D Általában nincs hangja, de ha valami nem tetszik neki, akkor tud hangoskodni :)
2015. ápr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!