Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kapni fogok egy hullámos...

Kapni fogok egy hullámos papagájt, hogyan bánják vele hogy szeressem vág y szelíd legyen? (lent)

Figyelt kérdés
Nagyon sokat olvasok a hullámosmpapagájokról de nem hiném hogy sokat segít aki ért ezekhez légyszives mondja meg hogy mit csináljak??
2015. márc. 11. 18:15
 1/5 anonim válasza:
szia! nekem majdnek 6 evig voltak hullamos papagajaim,sajnos ez madar fuggo,hogy hogy viselkedik,egyik papagajom mikor megkaptam,elneveztem Gyurikanak,o hallgatott a nevere,adtt az orromra puszit,kezes volt,aztutan kaptam meg egy hullamos papagajt,aki viszont nagyon harcias volt :) osajnos nem turte a simaogatast,akarhanyszor probaltam kivenni sajnos mindig veresre csipte a kezem.
2015. márc. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem rég van madaram, de azért megpróbálok segíteni.

Előszöris szeretném arra felhívni a figyelmedet, hogy olyan, hogy EGY papagáj nincsen. Ők társas lények, eredeti élőhelyükön még ma is több százas csportokban élnek. Ha egyedül tartod, valószínűleg depressziós lesz, akármennyit is foglalkozol vele, hiszen nem vagy a fajtársa, nem tudsz vele együtt játszani, tollászkodni, repülni.

Tehát mindenképp párba vedd, hidd el, hogy két papagáj nem jelent sokkal több pénz- és időbeli kadást, mint egy!

De még mielőtt megveszed, kell neki kalitka. A boltokban, webshopokban nemigen fogsz méretben és árban megfelelőt találni, ezért azt ajánlom, készítsetek otthon kalitkát ponthegesztett dróthálóból, mivel ez olcsó és könnyű vele dolgozni. Én és az apukámmal kb. fél nap alatt építettünk a két hullámos papagájomnak egy 100cm hosszú 60cm széles és 100cm magas kalitkát. Amúgy nem is néz ki rosszul, és ekkora kalitka már bőven elég két madárnak.

De a minimum méret egy párnak talán 70-100cm hosszúság, 40-50 szélesség és 50-200 magasság körül mozog, ez függ attól, hgy mennyit tudod kiengedni őket a szobádba. [link] Ez például már jó lenne. A kalitka megvásárlásánál fontos, hogy ne legyen festett a rácsa, ugyanis némely papagáj szereti lerágni a festéket ami halálos méreg számukra, nem beszélve a festék alatt lévő kezeletlen fémre, ami méginkább.

De térjünk vissza a kiengedésre: Heti párszor ki kell engedned a madaraidat ahhoz, hogy eleget tudjanak röpködni. Ilyenkor be kell húznod a függönyöket, hogy a madaraid nehogy neki repüljenek az ablaknak, illetve el kell helyezned nekik egy kiülőt(faágat) ahol elücsöröghetnek. Egy idő után, amikor megéheznek önállóan vissza mennek a ketrecükbe, nem kell megfogni őket.

Ha már megvan a kalitka, akkor tegyél bele erdőből szedett faágat, amik lehetőleg olyan vastagak legyenek, hogy a madár ne tudja átérni a lábával őket, így ugyanis kopik a körmük és nem fog túlnőni.

Játékokat is készíthetsz házilag, de amit messziről kerülj el, az a tükör és a csengő!!!!!!!!! Ezek nagyon ártalmasak a madarak számára. A tükör lelkibeteggé teszi őket( bár nem minden madarat, de a nagy többséget), a csengő pedig halláskárosulást okozhat. Ami még kerülendő, az a boltban kapható, cukros/magos édes rúd. Ez egészségtelen számukra.

Enni Versele-Laga magkeveréket kapjanak és emellé még változatosan sok gyümölcsöt zöldséget! A répa nélkülözhetetlen számukra, ebből is kapjanak bőven.

Remélem segítettem.

2015. márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A második sokmindent jól leírt.

A linkelt kalitkához az van írva lakkozott(ilyet se olvastam még). Ha nem sima horganyzott hanem tényleg lakkozott akkor ugyanolyan ártalmas lehet mint a festett.

A kalitka mindenképp legyen 100cm hosszú legalább.

Kiengedni mindennap kéne őket pár óra. Ami nem okozhat problémát ha faágakból csinálsz egy kis mászókát a kalitka tetejére nekik és odaszoktatod őket így amíg kinn vannak te nyugodtan csinálhatod a dolgaidat a szobában és csak időnként kell rájuk nézned a szemed sarkából mert az ágakon amíg azokon maradnak biztonságban vannak.

Ha már ágak. Csak úgy bemenni egy erdőbe és hozni néhány ágat nem túl szerencsés mivel nem minden fafajta adható nekik. A legjobbak a nyírfa, nyárfa, fűzfa ágai persze autóúttól távol legyen. Ha szétrágják őket vagy csak lerágják róluk a kérget akkor ki kell cserélni őket újra. Ha strapabíróbb ágat akarsz amiről nem rágják le a kérget arra tökéletes a nem permetezett almafa ágai. Másfél-2cm vastag legyen a legtöbb de legyen vékonyabb-vastagabb ág is hogy tornázzon a lábuk. Emellett az ágak legyenek lejtősek, elágazóak, ferdék,stb minél természetesebbek de úgy tedd be őket a kalitkába hogy ne akadályozza a madarakat a repülésben.

Kiengedés előtt az ablakokon legyen szúnyogháló vagy ha nincs legyenek csukva, legyen függöny az ablak előtt, tükrök legyenek letakarva, emberi étel,ital ne legyen a szobában, szobanövény se legyen a szobában mivel a legtöbb mérgező nekik, a szekrények mögött ha van rés legyen eltakarva nehogy beessenek, a leverhető tárgyakat tedd el, éles,hegyes és egyéb sérülést okozó dolog se legyen.

Játékot könnyű készíteni autóúttól távoli fűzfagallyakból és natur kenderzsinegből. Hintától kezdve sok minden készíthető egyszerűen hullámosoknak.

Legyen a kalitkában szépia és egy külön etetőtálban kavics(úgynevezett madárhomok) is. Madárhomokból olyat válassz ami nagyobb kb. fél-2mm nagyságú apró kavicsokat tartalmaz.

Gyümölcs és zöldség adásánál fontos hogy minden vegyszermentes legyen amit kapnak.

Tényleg kettőt vegyél mert egyedül magányos lesz és unatkozni fog. Nagy szükségük van fajtársra.



A szelídítéssel kapcsolatban pedig:

Már az első nap ülj mellé de csak legyél mellette(mellettük) és legfeljebb beszélj hozzájuk egy keveset nyugodt hangon de ne nézd őket folyamatosan és ne nyúlkálj feléjük, ne nyúlj a kalitkához és a kalitkába se csak ha nagyon muszáj pl. vízcserekor vagy kajaadáskor de olyankor is lassú mozdulatokkal. Ja és kezdettől fogva legyen benn a kalitkában egy fürtös köles.

A második-harmadik nap amikor már mindketten ettek a fürtös kölesből vedd ki a fürtöst és lassú mozdulatokkal úgy hogy az egyik végét fogod és a másik végét nyújtod nekik nyújtsd eléjük óvatosan. Ha elmennek ne kergesd őket hanem csak várj. Türelem és kitartás. Ezt ismételd addig amíg már esznek belőle. Ha rendesen,bátran esznek belőle amikor odanyújtod nekik akkor kezd el napról napra fokozatosan egyre közelebb fogni hozzájuk a fürtös kölest míg végül eljutsz oda hogy az ujjad mellett is csipegetik. Ezután próbáld a tenyeredből is kínálni őket. Eleinte jó sok magot tegyél a tenyeredbe hogy takarja a bőröd, később már próbálkozhatsz kevesebb maggal is. Ja és mindig alulról majd amikor már a közelükben vagy akkor szemből(az alhasuk magasságából) közelítsd hozzájuk mert ha felülről nyúlsz feléjük megijeszted őket. Ezután próbáld rácsalogatni a kezedre őket fürtössel.

2015. márc. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A harmadik tényleg jól írta, bocsánat nem olvastam el a kalitka leírását, csak láttam hogy nem festett és talán már elég egy párnak, ha sokszor ki vannak engedve. Szóval bocsánat, úgy tűnik tényleg nem lehet tökéletes kalitkát találni a boltokban:)

Mindenképp otthon készíts akkor, tizedannyiba kerül mint a boltban, és a kinézetet/méretet te szabod meg magadnak.

2015. márc. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. márc. 14. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!