Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan alszik egy hullámos...

Hogyan alszik egy hullámos papagáj?

Figyelt kérdés
Kell valami különös elvárás nékik? Nem takarom le a kalitkát. Vagy le kéne? És hogyan alszanak? Az egyik a csőrével felkapaszkodik a kalitka oldalára és alszik, míg a másik a hintán. A kis édesek. Érdemes letakarni őket. Vagy nem muszáj? Ja 1 napja vettem. Enni eszik. Inni keveset

2015. márc. 7. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagy kalitkám van (talajtól-plafonig érő), és sosem takarom le éjszakára. Ahogy besötétedik, elbújnak a madarak aludni, ahogy virrad, elkezdenek csiripelni (nálam kurrogni, mert van egy kacagógerlém, és ő kezdi az ébresztőt). Ha nem zavar reggel a csiripelés, nem fontos letakarni.

Kérdésre: a hullámos ugyanúgy alszik mint bármelyik másik papagáj, de leírtad te is hogy csinálja :D

2015. márc. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. Enyémek nem bujnak el. Amint sötét lesz. Keresnek egy helyet. És reggelig alszanak. Amugy van egy óra a falon. Ami kattog. Az zavarhatja őket az alvásba?
2015. márc. 7. 22:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy zavarná őket. Csak akkor takard le, ha sokáig akarsz aludni. Az én papijaim az első napsugaraknál elkezdtek max hangerőn csiripelni..egy sötét takaró megoldotta.
2015. márc. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Korán kelőd fajta vagyok. Ma reggel nem csipogtak. Lehet azé mert tegnap vette. Őket.
2015. márc. 7. 22:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem muszáj letakarni. Akkor érdemes ha reggel tovább alszol mint ők, vagy ha később fekszel mint ők mert zavarhatja őket a lámpa, tv stb. És mivel nekem pont az ágy mellett van a kalitka igénylem hogy legalább ennyivel el legyenek tőlem szigetelve.

Annyi megjegyzést tennék hogy a kalitka falára való felkapaszkodás szerintem nem kényelmes alvási póz. de ha jól emlékszem nekem is csinálta ezt a nifám anno. Azért lehet mert még új a környezet, feszélyezett és talán így éberebb marad mintha kényelmesen fél lábon elpilledne az ülőrúdon.

2015. márc. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Én is csodálkoztam az alvási pózon. Igen én os erre gondoltam hogy a környezet miatt alszim igy. Most keltem arra hogy csipog a. De ennek nagyon Örülök. Mer végre kicsit jól érzik magukat. Köszönöm a segítséget és a válaszokat.
2015. márc. 8. 07:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért kapaszkodik fel a rácsra mert az ülőrúdon nem érzi magát biztonságban az alváshoz. Ennek semmi köze az új környezethez. Tegyél be olyan magasra egy ágat hogy ha ráülnek a fejük teteje és a kalitka teteje között csak 1-2 centi legyen.

A másik is azért alszik a hintában mert azt a hinta oldala és teteje miatt zártabbnak így biztonságosabbnak érzi.

2015. márc. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Leve2004 válasza:
Takard le.
2015. márc. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!