Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segitenétek abba hogy, hogy...

Segitenétek abba hogy, hogy kell zebrapintyet tartani?

Figyelt kérdés

mit esznek ? kell-e nekik olyan kavics mint a papagájoknak ? vitamin kell nekik ?

meddig élnek ?

fészket az állat kereskedésbe kell venni nekik ? mennyi ido után lehetnek fiokák ?


2015. márc. 31. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Papagájos vagyok, de alapszinten értek a pintyekhez. Enni versele laga márkájú, kisállatkereskedésben kapható pinty magkeveréket adj nekik, illetve kiegészítő táplálékokat. Madárhomok "(kavics") nem kell nekik, mivel nem zúzógyomruk van, tudtommal. A Kalitka aljába ezért ne a fentebb említett madárhomokot, hanem újságpapírt tegyél be nekik, amit naponta cserélj. Ha egészségesen vannak tartva, és van elég terük röpködni, nem kell nekik vitamin. Átlag 10 èvig él.

Amit még tudnod kell, hogy két madárnak 100x50x50 es Kalitka kell, ezt jobb, ha nem megveszed, hanem magad készíted el, de még emellett is ki kell engedni őket a szobába röpülni, legjobb ha naponta teszed ezt.

A szaporodásukkal kapcsolatban nem tudok sok mindent, de állatkereskedésben, vagy tenyészetben meg tudják mondani.

2015. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

aprószemű mosott madárhomokot tegyél nekik! Az enyémek is csipegetik a homokot, ugyanis ásványi anyagokat vesznek fel, segíti az emésztésüket is, olyan homok a legjobb amiben kis fehér kagylótöredékek vannak (grit)

pintyeleséget vegyél nekik, panzi, vogel, vitakraft.

A magokkal vigyázz, nehogy avas, dogos, molyos legyen, mert a rossz magtól el is pusztulhatnak. Néha főzz nekik tojást, törd össze jól villával, imádják. A zöldeleséggel is vigyázz! A salátát pl. nagyon meg kell mosni, jól megszárítani és úgy adni nekik, keveset amennyi egy evőkanálban elfér, tört tojást, zöldet ha nem eszik meg24 óra után dobd ki. Szeretnek pancsolni, fürödni. egy kis tálban tegyél be egy ujjnyi vizet had fürödjenek.

9 hónapos koráig ne engedd költeni. 4-8 tojást rak, ezeket 14 napig üli. kotlik felváltva a hím és a tojó.

A kalitka huzatmentes helyen legyen. Főtt tojás szárított héjját törd össze apróra, szorj be egy teáskanálnyit a kalitka aljára had csipegessék. Kérdezz bátran, szívesen válaszolok.

2015. ápr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi ,és tudom ,hogy a pintyeket nem lehet megszeliditeni ,de akkor nem is kell öket kiengedni repulni a kalitkából, ugye ?
2015. ápr. 4. 14:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Kb. egy hónapig ne reptesd őket. Szokják meg a helyüket. Repetéskor vigyázz, függöny legyen behúzva, nehogy az ablaknak repüljön, de beeshet szekrény mögé is, vagy véletlenül ráléphetsz, Vigyázz meg ne szökjön, stb.

Olyan helyen röptesd ahol nincs zsúfoltság. Huzatot ne kapjon. Naponta fürdetheted őket. Én 2-3 naponta teszek nekik fürdőt a kalitba.

2015. ápr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pintyfészek: Lehet kapni kis fonott kosárkát, kb. tenyérméretű. Szeretnek benne aludni is nagyon.

Én fészekanyagnak csíkokra vágott papírzsepkendőt adok nekik, szeretik hurcolni ide oda:) Idő kell ám hozzájuk és sok türelem, adj nekik időt.

Még egy jó tanács: én éjszakára mindíg letakarom a kalitot, sokkal jobban tudnak pihenni. Azonkívűl nem ijednek meg az árnyéktól amit a mozgásod kelt.

Én este fél 10 kor takarom le őket és reggel 7 után veszem le a kalitról a plédet. Szeretik a fényt napo hely a legjobb nekik, de árnyékba is tudjanak húzódni főleg nyáron a dög melegben. A vizüket 24 óránként cseréld, vehetsz nekik vitamin cseppeket, egy héten keresztül 1-2 cseppet tegyél a vizükbe, majd 2 hétig csak tiszta víz, kúraszerűen add nekik a vitamint, had erősödjenek:)

Aranyos kis madarak én imádom őket, pedig 42 éves férfi vagyok. Ha bármi van, kérdezz csak bátran:)

2015. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amit még elfeljtettem az előbb leírni: Nem muszáj őket reptetni, én se szoktam de nekem egy kisebb röpdém van itthon a szobában. Ha vigyázol rájuk Kb 8-10 évig élnek.

Mekkora kalitkájuk van? Az is előfordulhat hogy a tojó kitépkedi a hím nyakáról a tollakat, ne ijedj meg, ilyenkor külön kell rakni őket, de úgy hogy a két kalit egymás mellett legyen. Mindíg minimum kettő zebrapintyet tarts egyszerre. Egyedül csak szenved és elpusztul hamar.

Ha tépi a tojó a hímet kb 3-4 hétre tedd őket külön, de egymás mellé, hogy lássák, hallják egymást. Most az én pintyeim is külön vannak, amíg helyre jön a hím nyakán a tollazat.

2015. ápr. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ok ,köszönöm .

Még annyi kérdésem lenne ,hogy hogy kell őket furdetni ?

2015. ápr. 7. 18:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Fogsz egy kis tálkát, amibe kényelmesen elfér a madár. abba ujjnyi langyos vagy állot vizet öntesz, beteszed a kalitka aljába és kész, maguktól bele fognak menni pancsolni. Arra vigyázz, huzatban ne legyenek, meg ne fázzanak. egy héten 2-3 fürdetés elég nekik. Délután, vagy délelőtt berakod a tálkát vízzel, este kiveszed. Estére ne maradjon vízestálka a kalitban. Ha kifröcskölték a vizet, akkor is takard őket le estére, de ne teljesen. Had száradjon ki a kalit alja rendesen. A LEGFONTOSABB, amit már előbb is írni akartam: SOHA ne tegyél be nekik fészekanyagnak cérnát, spárgát, stb. Mert beleakadhat a lábuk és annyi, a vatta sem jó! Sima, csíkokra vágott(Én 5mm csíkokat vágok nekik) papírzsebkendő a legjobb!
2015. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!