Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez nagy probléma? (Törpepapagáj)

Ez nagy probléma? (Törpepapagáj)

Figyelt kérdés
Nos... szeretnék egy törpepapagájt, már régóta szemezek a madarakkal, csak eddig nem volt lehetőségem a tartásukra. 19 éves fiú vagyok, emiatt tanuló...Először csak egy madarat szeretnék venni (lehetőleg hímet) és fél évvel később meg egy párt is mellé. Hogy nekik nagyon nagy probléma, szenvedés azt kibírni amíg hazaérek? Ilyen madárjátékokat vennék neki, meg repkedhetne nyugodtan a szobámban, szóval nem bezárva kéne tölteni az időt. Előre is köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 9. 22:18
 1/3 Cerberus98 válasza:
Énis tartok papagájokat nekem 2 is van,de mikor vettem énis csak 1 hímet akartam de javasolták hogy egyből vegyek mellé nőstényt is,hogy ne legyen egyedül.Hát az hogy a házban szabadon repkedjen az nem jó mert ha neki repül valaminek könnyen sérülhet, vagy kilóg és eltűnik.Inkáb vegyel tágas kalitkát.Az enyémeknek van hinta és csörkoptató és valami mászóka féle is. (Egy idő után vágják a körmüket,mert nagyon megnőnekik.)
2015. ápr. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Törpepapagáj talán az egyetlen papagáj, ami nem bírná ki ezt az egyedüllétet. Angolul Lovebird-nek, azaz szerelemmadárnak nevezik őket, pont azért mert nagyon ragaszkodnak a társukhoz, nélküle kezelhetetlenné válnak.

Hallottam már olyan esetről, hogy valaki egyedül tartott törpepapagájt, de az olyan hangosan üvöltött a párja nélkül (minden bizonnyal családtagjait hívta) hogy el kellett ajándékoznia.

A szobában röpködés rendben van, csak előbb ablaküveget kell szoktatni őket, nehogy nekirepüljenek. (Ezt úgy teheted meg, hogy letakarod az ablakokat szövetek/függönnyel, majd szép lassan , napok alatt egyre nagyobb területről le veszed a függönyt, egy idő után megtanulják, hogy ne menjenek neki az ablaknak.

De azért a szobai tartást nem árt meggondolni: én két rozellapapagájt tartok a szobámban és legalább napi egy órát takarítók utánuk, ha nem többet.

Nem akarlak lebeszélni, de a törpe p.-t viszonylag nehéz szelídíteni, pont azért mert a párjához, fajtársaik őz ragaszkodik inkább, mint emberhez.

DE ha tetszenek, nyugodtan vegyél papagájt, csodálatos állatok!

2015. ápr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, ez nagy probléma. Soha ne tarts törpepapagájt egyedül! (Jobb helyeken nem is adnak egyet, csak párban. Nem véletlenül.)

Hiába teszel neki játékot, nem fogja érdekelni, ha magányos és szomorú.

A szobában reptetést is csak akkor ajánlom, ha te is ott vagy velük. Felügyelet nélkül ne hagyj szabadon madarakat. A törpék pedi amúgy is ravaszak, rosszcsontok. Pár percig nem figyelsz, és már tudnak valami kárt csinálni. (Magukban is!)

Érdeklődő kis jószágok.

Én csak annyi időre hagytam ott őket, amíg engedtem egy flakon vizet, de ennyi idő pont elég volt, hogy egy kint hagyott pólómról letépdessék és szétdobálják a kis köveket. :)

Amúgy nagyon szórakoztatóak és okosak, jópofák. De nem szabad pár nélkül tartani, és felügyelni kell rájuk, mert nagy csínytevők!

Ha jól érzi magát, nem túl zajos, de ha rikácsolni kezd, azt nagyon élesen teszi.

2015. ápr. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!