Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfáim teljesen elviselhetetl...

Nimfáim teljesen elviselhetetlenné váltak. Mi tegyek?

Figyelt kérdés

Teljesen elvagyok keseredve. Tavaly kaptam egy kedves, aranyos kis nimfafiút. Hamar kézhez szokott, viszonylag csendes volt. Nem akartam, hogy egyedül legyen ezért fél év után vettem mellé egy párt. Csendes volt eleinte, nem gondoltam volna, hogy gond lesz vele...Pár hónap alatt sikerült megmutatnia milyen a valódi énje...Fülsüketítő visító hangja van, mindent szétrág, tönkretesz. Minderre a fiút is egyre jobban tanítja...A kalitkát lassan tönkreteszik. Nem tudok tőlük tanulni és tévézni sem. (Meg semmi mást sem...)

Mit csináljak? :(


2010. febr. 25. 16:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
vidd be állatkereskedésbe, vagy vegyél egy macskát és etesd meg vele, stb...
2010. febr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
mi az a nimfaa ??:O
2010. febr. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Olyan végzetes dolgot nem akarok, hogy pl. macskakaja legyen belőlük. Lehet keresnem kéne nekik egy jobb gazdát...
2010. febr. 25. 17:02
 4/15 anonim ***** válasza:

Hú, nekem így van az énekes papagájommal... Van egy hímem(a Csuvitka), ő nagyon aranyos volt, kézhez szokott, együtt gépezett velem:D. De egy idő után úgy gondoltam, nagyon egyedül van, és szereztem mellé egy nőstényt(a Csetét). Eddig is hangos, sípoló hangot adott ki a kedves, de most, hogy itt van a nőstény, folyamatosan picsog... Gondolom udvarol. Csete ritkán szólal meg, de akkor nagyon élesen... Én még viszonylag jól megférek velük, reggel, ha nem hagynak aludni, leterítem pokróccal a kalitkát. Jön a nyár, úgyis állandóan kinn lesznek.

Ha nagyon zavar téged, akkor add el az újabbat, és majd megférsz a régivel, de te dolgod.

2010. febr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam csak attól félek, hogy akkor már nagyon nem érezné magát jól a fiú. :(
2010. febr. 25. 18:05
 6/15 anonim ***** válasza:

Húha! Itt súlyos esetek vannak úgy látom!


No, akkor egy kis papagáj oktatás! Először is jóóóóól jegyezzük meg, hogy a papagájoknál mindig a fiú, másnéven (mostantól) a hím a hangosabb és csakis az énekel!

Ez a nimfákra meg a legjobban értendő!

A hímek énekelnek a tojók kussolnak (bocsi a kifejezésért!


Szóval akkor melyik is a hím és melyik a tojó?


A másik! Mi a fenének veszel oylan madarat, aminek nem is tudod a szokásait!?????


Előbb olvasgatni kellene nagyon sokat és tenyésztőket megkérdezni!


Utóbb nem kereskedésből venni, hanem tenyésztőnél!


Ha nem tetszik, hogy a hím énekel, akkor add el őket és szerezz magadnak egy törpehörcsögöt, ami egész nap meg se szólal!

2010. febr. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Utórirat: A lepedő pedig nem normális dolog! Csak a hülyék teszik ezt egy madárral!

És a madaraknak sem tetszik, hogy állandóan bezavarnak nekik!

2010. febr. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nekem nem az énekléssel van a bajom hanem a visítással.

A fiúnak normális hangja volt amíg nem jött a lány.A fiú biztos fiú ezt tavaly tavasszal bebizonyította. Ő szokott lenni a hangosabb az tény, de a lánynak van idegesítő hangja, amit ő is átvett.

Egyébként mielőtt a fiút megkaptam volna neten és könyvekben utánaolvastam, hogy mit és, hogy.

Letakarni nem szoktam őket.

2010. febr. 27. 08:03
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges, hogy két hímről van szó? Egy tojó sosem szokott nagy lármát csapni! kis visításokkal jelzi, hogy ott van, de az nem fülsiketítő.

A hímnek szoktak ordítani hangosan!

2010. febr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy mégiscsak hím a leányzó...
2010. febr. 28. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!